Proč vlastně používat interiérové vůně? 

Použití bytové vůně samozřejmě neznamená, že přestaneme větrat. Bytový parfém, stejně jako parfém tělový, podtrhuje naši osobnost a přináší do interiéru příjemnou atmosféru. Je skvělé, když máte jistotu, že můžete nečekanou návštěvu bez obav pozvat dál. Snadno s ní vykouzlíte vůni domova nebo zútulníte pokoj. Nebo si třeba jen užijete radost a zavzpomínáte na okamžiky, které vám vůně připomíná.

Jaké typy bytových parfémů u nás najdete?

Aroma difuzéry s bambusovými tyčinkami pomalu rozšiřují vůni do každého koutu místnosti. Jsou ideální ke stálému provonění prostor na několik měsíců (podle velikosti difuzéru do bytu). Tyčinky vložíte do lahve a vůně se rozvine během 24 hodin. Doporučujeme otáčet tyčinky v lahvičce 1 – 2 x denně, tak bude difuzér vonět s nejvyšší intenzitou. Pak už můžete jen dokupovat náhradní náplně, takže další nákupy jsou mnohem levnější.

Interiérové parfémy ve spreji slouží k okamžitému provonění místnosti. Oceníte je tedy i během nečekané návštěvy. Svou oblíbenou vůni si můžete si vzít i na cesty. Jsou skvělé i do auta, do skříně nebo třeba hotelového pokoje.

Klasikou jsou vonné svíčky. Ty se nejlépe hodí pro intimní atmosféru. Světlo a teplo svíček vás naladí k relaxu i rozjímání. Tip: ani velké svíčky by neměly hořet víc než dvě hodiny. Poté hrozí, že roztavený vosk zaplaví knot a svíčku příště nezapálíte. Nebo budete muset knot z vosku vyřezávat. Ideální svíčka při hoření vytvoří na celém svém povrchu voskové "jezírko", díky čemuž vyhoří beze zbytku.

aroma difuzér do bytu BoisBytový parfém je také skvělým dárkem. Své blízké potěšíte nejen krásnou vůní, ale také luxusním designem. 

Jak si vybrat správnou vůni do bytu?

V jaké místnosti je chcete použít? Pro jakou příležitost? Lehčí vůně pocitově zvětší prostor, zatímco těžší jej zmenší a zútulní. Na romantické chvíle tedy oceníte silnější a smyslnější vůni než na běžný den. Intenzitu vůně můžete ovlivnit i tím, kam ji postavíte. Pro běžný den bude stačit třeba parapet, ale pro večeři při svíčkách můžete vůni postavit blíž. Další tipy na regulaci intenzity difuzéru si přečtěte níže.

Vybírejte bytové vůně podle ročního období

Na jaře vybírejte svěží, jiskřivé a květinové vůně. Parfémy, které připomínají rozkvetlou louku s něžnými květy. Radostné tóny plné barev. Hodí se i vůně čerstvě vypraného prádla nebo svěžího vzduchu po dešti.

V létě se hodí poohlédnout se po ovocných vůních do bytu. Osvěžte si v interiéru vzduch citrusy nebo si ho oslaďte kokosem. Exotické ovoce a květiny, nebo vůně moře, navodí atmosféru dovolených a letních výletů do přírody. Večer na terase se vám budou hodit vůně, které nemají rádi komáři. Třeba citronovou trávu, meduňku, mátu, eukalyptus, verbenu nebo rozmarýn.

Na podzim vám skvěle poslouží dřevité a kořeněné vůně. Jsou hřejivé a skvěle se hodí k padajícímu listí. Nebojte se vůně jablek, hrušek nebo švestek. Podzim je čas zklidnění.  Zahřejte se třeba i skořicí. Bude vám teplo nejen fyzicky, ale i na duši.

Kolem Vánoc vyčarujete kouzelnou atmosféru se svátečními vůněmi koření, vzácných dřev, jehličí, kadidla, sladkého cukroví, vanilky a hřejivého ovoce. Tyto vůně můžete používat celou zimu. Pokud nemáte krb, doplňte difuzéry několika svíčkami a zimní nálada se dostaví okamžitě.


Jakou zvolit velikost aroma difuzéru do bytu? 

Větší velikost neznamená více vůně. Pro zvýšení intenzity vůně v interiéru a dosažení celkového provonění se doporučuje více difuzérů v prostoru a kombinace s dalšími produkty. Jako jsou spreje do interiéru a na textilie, které můžete beze strachu nastříkat na pohovku, polštáře nebo závěsy. Doplnit můžete také vonnou svíčkou stejné vůně.  Obecně doporučujeme difuzér o velikosti 100 ml do opravdu malých místností a na toalety, do běžných místností 250 ml a do větších 500 ml.

Regulujte intenzitu vůně

Intenzitu vůně můžete regulovat dvěma způsoby. Pokud chcete, aby byla vůně méně intenzivní, použijete menšího počtu tyčinek, naopak vyšší intenzity lze dosáhnout častějším otáčením tyčinek. Větší a širší tyčinky provoní intenzivněji, protože mají větší plochu k uvolňování vůně.

Běžně doporučujeme otáčet tyčinky 1-2 x denně. (Při otáčení dávejte pozor, abyste nepokapali nábytek. Preventivně můžete difuzér postavit na podložku). Dále záleží na zvolené vůni, typu interiéru, četnosti větrání, topení v místnosti atp. 

Vyzkoušejte své nové vůně na různých místech v bytě. Zkoušejte, kde proudí vzduch optimálně. Tam, kde stojí, se vůně rozvoní slaběji. Pokud ji postavíte do průvanu, zbytečně se rychleji spotřebuje.