Jako správný gentleman už víte, že vůně se dělí na několik typů. A, stejně jako u jídla nebo pití, jistě nemáte vždy chuť na tu stejnou. Chuť, nálada a příležitost nám velí vybrat ten či onen parfém.

Jaký parfém na jakou příležitost?

V teplých měsících radím mužům používat svěžejší, citrusové vůně s dřevitým základem. V chladnějším období zase kořeněnější, dřevité parfémy až do sladka. I když na denní použití do práce doporučuji raději svěžejší, dřevité vůně s nádechem levandule a dřeva. Tyto vůně nebývají tak pronikavé a nevadí okolí svou silou. Říkám o nich, že jsou inteligentní. Např. Rochas L’Homme - pánská vůně francouzského módního domu.

Na důležité pracovní jednání můžete použít již výraznější vůni dřevitokořeněnou. Sáhněte třeba po vůni Coach for Men z New Yorku. Skvěle doplní váš mužný byznys styl a podtrhne vaši osobnost.

Ve volném čase vybírejte vůni podle aktivity. Na sport se hodí svěží pánské vůně citrusové nebo lehké dřevité. Skvěle vás osvěží a probudí vaše smysly a ducha pro sportovní klání. V tomto směru je vynikající vůně amerického návrháře Jimmy Choo Ice. Je opravdu skoro ledová.

Pokud míříte do nočního klubu, do divadla nebo na koncert, nabízí se parfémy dřevitokořeněné a sladší. Tyto vůně jsou silné a velmi dobře drží i v zaplněném prostoru nočního baru. Vynikající pro tyto příležitosti je tajemná dřevitá, nasládlá vůně Moustache od Rochas. V této vůni se krásně rozvíjí mandarinka, pačuli a benzoin.

A jaké pánské vůně mám rád na odpolední procházky lesem nebo městem? Zde krásně poslouží novinka z dílny Karl Lagerfeld Karl New York Mercer Street. Je citrusovodřevitá - příjemný doplněk vašeho vycházkového šatníku.

Pracujete manuálně? Kromě toho, že jistě nezapomínáte na deodorant nebo antiperspirant. Doplňte ho svěže dřevitou vůní, která vás udrží v pracovním tempu. Vyzkoušet můžete třeba pánskou vůni Coach Blue. I parfémové domy vyrábí deodoranty ke svým parfémům. Taková kombinace je obzvlášť efektivní. Více o kosmetice proti pocení se dozvíte v tomto blogu.

Jakou vůní svádět ženu?

A na konec si nechávám vůně ideální pro svádění žen. Většina žen samozřejmě ocení čistého, upraveného a vhodně oblečeného muže, ale vůně může jistě zvýšit váš sexappeal a podtrhnout osobnost. Některé ženy mají rády na mužích vůni svěží a čistou, některým se zase líbí vůně kořeněná a dřevitá.

Za léta zkušeností z parfumerií vím, že nejpřitažlivější jsou vůně dřevité a kořeněné, které podtrhují mužnost. Na každém z vás se vůně rozvine jinak, takže jistě budete tu nejlepší chvíli hledat. Během života se budou vaše priority měnit. Obecně vám mohu doporučit aromatickou pánskou vůni Jimmy Choo Man BlueJejí nóty kůže jsou obzvlášť přitažlivé a instinktivní.

Stylová vůně Jimmy Choo Man Blue pro stylového muže.

Pěstěte svůj zevnějšek a pečujte o duši

Milí gentlemani, dbejte o svůj zevnějšek! To není jen oděv a parfém, ale i strava, péče o tělo, pozitivní myšlení a spokojenost se sebou samým. To vše dotváří jakousi "auru", kterou kolem sebe rozvíjíte. Neděláte to jen pro své okolí, ale i pro sebe. Pěstěný muž má ze sebe samého skvělý pocit sebejistoty, který ženy velmi ocení.

bytové parfémy TeatroDalší článek v blogu