Depilovat muže je běžná věc

Schováváte hustý porost pod oděvem? Nebo se dvakrát týdně trápíte s žiletkou nebo strojkem? V salonu to vyřídíte za 10 - 30 minut!

Depilace pro mužeUtrpení chlupatého muže. Zbavte se ho elegantně a rychle.

Nemusíte se cítit nesvůj. Už je pryč doba, kdy se depilovali jen sportovci, aby se vyhnuli zarůstání chloupků do rány. Kosmetičky dnes dělají pánské depilace zcela běžně. A chápou, jak je to pro vás citlivé téma. Nejčastěji řeší chlupatá záda, ramena, ale i hrudníky a další partie.

Jaký způsob odstranění chloupků je pro muže nejlepší?

Holení je super a každý ho doma zvládnete. Ale kde na to máte brát pořád čas? Na záda si nedosáhnete, pokud nejste hadí muž, a dvoudenní strniště zrovna k pohlazení nevybízí. Chemické depilační krémy chloupky rozleptají, ale stejně jako holení, je odstraní jen z povrchu. Zase rychle dorostou. Navíc vám hrozí nepříjemné podráždění pokožky.

Odstranění porostu i s cibulkami zaručí hladkou pokožku na 4 – 6 týdnů. Navíc chloupky postupně slábnou a rostou méně. Jednou z možností je odstranění laserem, které je však několikanásobně dražší než depilace voskem a musí se i tak opakovat 3 – 6 x. Výsledek není úplně stálý, především ne u silných a tmavých chloupků.

Depilace pro mužeMuži mají nejraději depilaci teplým voskem.

Nejoblíbenější je v salonech pánská depilace teplým voskem. Teplý vosk je méně bolestivý než studený. Některá studia používají místo vosku cukrovou pastu, ale ta není na pánský porost moc praktická. Její výhodou je, že se chloupky trhají po směru růstu, procedura může tedy méně bolet. Jenže když je porost delší, tak se do pasty zamotává. Taková depilace pak znamená naopak víc bolesti a víc času než depilace teplým voskem.

Jak probíhá pánská depilace?

Především si vyberte salon, který na vás zapůsobí dobře už na první pohled. Pak je větší šance, že se budete dobře cítit i uvnitř. Kosmetička vás zavede do kabinky a vysvětlí vám, jak se máte připravit. Nebojte se na cokoli zeptat. 

Před ošetřením je vhodné se umýt, abyste se vy i kosmetička cítili komfortně. Pokud nestíháte sprchu doma, vybírejte si raději salon se sprchou. Obecně se nejlépe odstraňují chloupky s délkou tak 5 – 8 mm, ale profesionálka si poradí s každou délkou. Poprvé je budete mít samozřejmě delší.

Bolí to?

No… poprvé trochu ano. Ale při pravidelných návštěvách se už bolesti bát nemusíte. Vytrhnutí je opravdu rychlé. Kosmetička natře oblast příjemně teplým voskem po směru růstu. Pak na něj rychle, aby nevychladl, položí proužek látky, uhladí, jednou rukou vypne pokožku a šup… rychle strhne vosk i s kořínky proti směru růstu. Je to vteřinka.

"Když zvládnete tetování, zvládnete i depilaci"
kosmetička Lucka
Nejčastěji si pánové přejí odstranit chloupky ze zad, ramen a prsou. Nemusíte jít rovnou dohola. Můžete si nechat třeba proužek uprostřed, abyste nepřišel o oblíbenou mužnou hruď. 

Sami doma vosk raději nezkoušejte!Proč? Protože prostě nebudete mít ten grif. A ani to srdce rychle trhnout. Zbytečně prožitá bolest vás pak jen odradí. Věřte mi.

Každá dobrá kosmetička ví, že muž má často obavy, aby před ní neskučel bolestí. Doporučujeme proto začít nejdříve s oblastmi, kde je pokožka tlustší a není tak citlivá (záda, ramena). Teprve potom se odhodlávejte k depilaci hrudníku, třísel, podpaží nebo dokonce k brazilské depilaci. Při té se odstraňují všechny chloupky v intimních partiích a mezi hýžděmi.

Na citlivé oblasti je pořád nejoblíbenější zkrácení strojkem nebo holení žiletkouBrazilskou depilaci mužům neposkytují všechny salony. Často se omezují jen na stálé klienty, takže budete muset asi chvíli hledat. Dejte si pozor na kvalitu. Brazilka vyžaduje speciálně vyškolenou kosmetičku, která nezpůsobí podlitiny.

Na co dát pozor po depilaci?

Po depilaci vám kosmetička ošetří pokožku podepilačním olejem, který brání zanícení. Promastí a rozpustí přebytečný vosk. Potom zbytky setře vlhkým nahřátým ručníčkem. Následujících 24 hodin se vyhněte bazénu, horké koupeli, sauně, slunění a dalších náročnějších procedur, aby se porušená pokožka nezanítila.

Některé salony vám nabídnou i speciální produkty, které zpomalují růst chloupků a brání jejich zarůstání do pokožky.

Zůstaly vám na pokožce zbytky depilačního vosku?

Nezoufejte a vezměte si na pomoc nějaký olejový přípravek, který vosk rozpustí. V kuchyni moderního gentlemana se jistě najde alespoň stolní olej.

Už hledáte nejbližší salon, který pánskou depilaci nabízí? Zde jsou ty, které spolupracují se Sensualité.

Přejeme krásné a hladké léto!

Další článek v blogu