Výzkumy ukazují, že naši muži o pleť moc nepečují

Výzkum společnosti AcuPoll odhalil, že 33 % mužů přiznává, že si nemyje obličej každý den. Mladší muži se na každodenní mytí obličeje vykašlali častěji, polovina mužů ve věku 18-24 let přiznala, že si obličej nemyje denně. 63 % mužů nepoužívá pravidelně mycí prostředky na obličej a 11 % procent tvrdí, že je nikdy ani nezkusilo. To znamená, že většina mužů si stále pouze oplachuje obličej vodou, maže se tělovým mlékem, umývá šamponem, nebo ještě hůř - obyčejným mýdlem.

Dobrá zpráva je, že podle průzkumu šedesát procent mužů vyzkoušelo nějaký produkt péče o pleť určený pro muže. Což je celkem posun. V roce 1990 ukázal výzkum sanfranciské univerzity, že nějakou pleťovou kosmetiku používala pouhá 4 % mužů.

péče o pleť muži

Jak tedy na čištění pleti mužů?

 

1. Pravidelně čistěte obličej

Upusťte od kostkového mýdla kvůli jeho drsným účinkům. Většina komerčních mýdel má extrémně vysoké pH, které pleť vysušuje. Ano, denní čištění je základ. Klidně ráno i večer. Ale co tedy použít? Hledejte čisticí gel pro muže. Použít můžete i klasické pleťové mléko nebo třeba pěnu, kterou používá vaše žena, pokud nemáte přímo pánskou čisticí kosmetiku. Všechny tyto čisticí a odličovací produkty můžete nanést krouživými pohyby na vlhký obličej, lehce rozmasírovat a poté dobře opláchnout. Umí rozpouštět nadbytečný maz, nečistoty a líčidla. 

Proč se vyvíjí speciální kosmetika pro muže? Kvůli fyziologickým rozdílům mezi pletí mužů a žen. Muži produkují víc kolagenu a kožního mazu než ženy, a proto je jejich pleť silnější a mastnější. Zároveň je namáhaná denním holením.

2. Použijte vhodný krém

Na den vám bude stačit hydratační krém, ale večer můžete přidat víc účinků. Především regeneraci a účinky proti stárnutí, které využívají přirozené regenerace těla během spánku. Dejte pozor, abyste vybral správný krém pro svůj typ pleti. Pokud ji máte mastnější, bude vám vyhovovat lehčí, třeba i gelová, textura. Pro sušší pleť se hodí bohatší a více výživná konzistence.

3. Speciální péče

Pokud vás znervózňují kruhy nebo vrásky kolem očí, nebojte se sáhnout po speciálních produktech na oční okolí. Chcete posílit účinky pleťového krému? Použijte před krémem na vyčištěnou pleť nejprve pleťové sérum s účinky, jaké potřebujete. Nechejte ho chvíli vstřebat a pak teprve naneste krém. Taková péče je ideální na noc. Čistě pánské pleťové sérum nebývá běžné. Jaké další speciální péče existují? Setkáte se s různým typem lokálních sér, ať už na vrásky nebo třeba pigmentové skvrny. Dobře si přečtěte návod k použití.

4. Nebojte se peelingu či masky

Peeling 1-2 x týdně vám pomůže udržet rozjasněnou a hladkou pleť. Klasický peeling má mikročástečky a manuálně obrušuje odumřelé buňky pleti. V případě, že máte pleť spíš citlivou (tedy se sklony k podráždění a červenání), vyberte si peeling enzymatický. Ten se vmasíruje a nechává působit. Enzymy pracují místo mikročásteček, které by mohli citlivou pleť poškodit. 

Udělejte si rituál a po peelingu naneste pleťovou masku s hydratačními nebo jinými účinky, které vaše pleť potřebuje. Nechejte ji působit pár minut podle návodu. Maska vaši pleť oživí a hydratuje na maximum. Rozzáří ji a na pohled zkrášlí. Použijte ji třeba i předtím, než jdete večer ven. Slupovací masku sloupnete a dočistíte zbytky, krémovou masku smyjete vodou. Zbytky můžete dočistit i pleťovou vodou, která vyrovnává pH a tonizuje. Pak naneste krém jako obvykle.

5. Péče o vousy nebo na holení

Ať už milujete hladkou nebo zarostlou bradu, nezapomínejte na ni. Oholenou pleť ošetřete vodou nebo balzámem po holení, které pečuje o narušenou pokožku a urychluje hojení. Pokud pěstujete plnovous, dbejte na jeho neustále perfektní střih, aby se vaše ozdoba neproměnila spíš ve vadu na kráse. Plnovous, že kterého trčí přerostlé a neposlušné vousy na všechny strany opravdu není svůdný, spíš naopak. Stříhejte je každé dva týdny a nezapomínejte na každodenní mytí. Čisté vousy jemně promněte a uhlaďte rukou s troškou oleje vhodného na vousy. Dodá jim tvar, lesk a příjemnou vůni.

Jakou kosmetiku pro muže doporučujeme?

Salonní kosmetika THALGO Men Force Marine je léty ověřená a vysoce účinná péče. Odpovídá speciálním požadavkům jejich pleti: je silnější, více se mastí a bývá velmi namáhaná každodenním holením. Produkty Thalgo nabízí odborné řešení problémů této pleti. Jsou vysoce účinné a příjemné. Řasa Algue Bleue Vitale® obnoví svěží vzhled i pocit po vyčerpávajícím dni. Mořská řasa Algue Bleue Vitale® sbírá svou sílu z hlubin skoro 6 000 let starého jezera Klamath Lake, mezi rodilými Američany známého také jako „léčivé jezero“. Tato řasa je energizující a pomáhá uklidňovat stresované buňky. Tím zvyšuje účinky aktivních látek. Stimuluje buněčnou obnovu a má vědecky prokázané účinky proti stárnutí.

Thalgo kosmetika pro muže

S širší řadou péčí pro muže přišla také značka Guess. Najdete ji u nás pod názvem GUESS Grooming Effect. Kromě krémů a tělových produktů v ní najdete také olej na vousy, který ocení každý moderní gentleman, který chce o svůj vous dobře pečovat.

Guess Grooming Effect