Jedním z nejúčinnějších způsobů péče o pleť je pravidelné používání masážního válečku na obličej. Pomocí jemné masáže dokáže vyhladit vrásky, zpevnit pleť a obnovit její svěží vzhled. Tuto techniku používaly ženy už v 17. století v Číně. Věřily, že díky pravidelným masážím, zůstane jejich pleť dlouho mladistvá a krásná.

Jaké účinky má masážní váleček?

  • zlepšit krevní oběh a lymfatický tok, což může vést ke zvýšení okysličení tkání a zlepšení vzhledu vaší pleti,

  • zlepšit vstřebávání aktivních látek z pečujících produktů, jako například přírodní extrakty v produktech z řady Silicium Lift od Thalgo, které pomáhají vyplňovat vrásky, zlepšují elasticitu pleti a zvyšují produkci kolagenu.

Jak masážní váleček používat správně?

1) Vyčistěte si pleť

Před použitím masážního válečku se ujistěte, že je vaše pleť čistá a suchá. Můžete použít čisticí gel nebo tonikum, které odstraní veškeré nečistoty a připraví pleť na masáž.

2) Naneste sérum nebo krém

Následujícím krokem je nanesení séra nebo krému na obličej a krk, případně krému na oční partie. Skvělými možnostmi pro boj proti stárnutí pleti jsou produkty z řad Silicium Lift pro pleť 45+ nebo Hyalu-Procollagene pro pleť 35+. Tyto produkty jsou bohaté na přírodní složky, které zlepšují elasticitu pleti a vyplňují vrásky.

3) Začněte s masáží válečkem

Masážní váleček z řady Silicium má speciální tvar, který se perfektně přizpůsobuje obličejovým konturám, očnímu okolí a krku. Masáž provádějte pomocí lehkých krouživých pohybů podle návodu níže ve videích. Masážní váleček má chladivý efekt, který pomáhá zpevňovat pleť a zlepšovat její vzhled.

Při masáži obličeje byste neměli používat přílišný tlak, který by mohl poškodit jemnou pokožku. Masáž by měla být jemná a příjemná, takže pokud cítíte jakýkoli bolestivý tlak, zjemněte.

Pravidelnost je klíčem k úspěchu. Masážní váleček na obličej není zázračný produkt, který okamžitě odstraní všechny vrásky a nedokonalosti. Proto masážní váleček používejte pravidelně alespoň jednou denně. Doporučujeme masáž provádět ráno, aby se pokožka dobře prokrvila a oživila.

Video návod k masáži válečkem

Postupujte podle videa, které pro vás i pro kosmetičky připravila značka Thalgo, specialista na salonní péči. 

Masáž očního okolí:

Pokožka kolem očí je velmi jemná a je třeba s ní pracovat velmi šetrně. Po nanesení pečujícího krému přejíždějte masážním válečkem ve směru od nosu ven a kopírujte linii lícních kostí. Poté přejděte do oblasti nad víčkem a válečkem masírujte prostor mezi obočím a okem. Posledním krokem je masáž čela pro snížení viditelnosti hlubokých vrásek. Pomocí pravidelných pohybů čelo masírujte od obočí směrem k temeni hlavy. Poté zopakujte i na druhé straně obličeje.

 

Masáž celého obličeje

Při masírování obličeje je důležité nezapomínat i na oblast krku.  Krk masírujte vždy směrem nahoru k čelisti jemnými a pravidelnými tahy. Dále postupujte  po všech konturách obličeje  od středu tváře směrem ven. Pravidelným používáním tak můžete dosáhnout zvýraznění lícních kostí, čelisti a celkově zmírnit vrásky v obličeji. Nakonec promasírujte také jemnou kůži kolem rtů a nezapomeňte, že klíčová je především pravidelnost!

Tip od redaktorky: jak zařazuji masážní váleček do své pečující rutiny?

Masážní váleček na obličej se snažím používat pravidelně a zařazovat jej do své každodenní péče o pleť. Všímám si, že mi pomáhá udržet si svěží a zářivý vzhled pleti zejména ve dnech, kdy noční spánek nevyšel podle mých představ nebo mám pleť nateklou. Svému obličeji věnuji asi 5 až 10 minut každé ráno podle možností. Aplikuju své oblíbené produkty, jako je například sérum nebo krém z řady Silicium od Thalgo a pomocí masážního válečku produkty dobře zapracuji do pleti. Od té doby co jsem masážní váleček v kombinaci a kvalitní pečující kosmetikou zařadila, vidím na své pleti výsledky. Tento můj malý rituál mi navíc dělá každé ráno hezčí. :-)