Přinášíme pro vás jednoduchý a užitečný návod s kosmetičkou a vizážistkou Kateřinou Bartoškovou, jak pečovat o vaše obočí. Nabízíme dvě různé varianty, jak si lze obočí upravit. Díky velmi snadné aplikaci zvládne dokonale upravené obočí i úplný začátečník.

Přirozené a dokonalé obočí, krok za krokem.

1. Krok – vyčešte a upravte obočí

Pomocí fixačního gelu, který nabízíme ve dvou variantách: transparentní anebo hnědý odstín, vyčešeme chloupky po směru růstu. S hnědým odstínem gelu musíme být opatrní, abychom chloupky nevyčesávali příliš vysoko a barva se neobtiskla na kůži. Pokud bychom chtěli obočí dodat více přirozeného dojmu můžeme vyčesávat chloupky i v proti směru, tím se nám chloupky zvednou a nebudou tak uhlazené. Poté chvíli počkáme, než pomáda zaschne abychom mohli pokračovat v následujícím kroku.

2. Krok – vykreslete obočí dvěma způsoby

a) Jednotlivé chloupky

Po zafixovaném obočí použijeme jedinečnou pomádu, se kterou obočí více zvýrazníme anebo doplníme chloupky na místech, kde nám nedorůstají. Pomocí zkoseného štětečku naneseme malé množství na hřbet ruky a následně vykreslujeme jednotlivé chloupky. Pokud budeme mít nedostatek barvy, můžeme si ze hřbetu ruky vzít více. Na závěr celé obočí vyčešeme, aby výsledek byl co nejvíce přirozený.

b) Jednotlivá linie

Pokud se vám nechtějí vykreslovat jednotlivé chloupky, ale dáváte přednost dokonale upravenému obočí díky jednotlivým a celistvým liniím, nabízíme druhou variantu. S pomocí pudrové tužky začneme od kořene nosu vykreslovat jednolitou linii podél směru růstu chloupků. Následně druhou stranou tužky, kde se nachází kartáček, vyčešeme barvu pro přirozený výsledek.

3. Krok – rozjasněte obočí a oční okolí

Když máme obočí vykreslené, musíme ho malinko doupravit. Díky duo rozjasňující tužce zvýrazníme a rozjasníme jak tvar obočí, tak celý pohled. Pomocí plochého štětečku opět naneseme tělovou barvu na hřbet ruky a zakreslíme spodní linku obočí tak, aby byla čistá. Abychom projasnili naše obočí a oční okolí, aplikujeme rozjasňovač do vnitřního koutku oka, dále projasníme kořen a špičku nosu a na závěr projasníme oblast vystouplého nadočnicového oblouku. A dokonale přirozené a upravené obočí je hotové!

Tip a návod pro linku od vizážistky Kateřiny Bartoškové

Pro všechny ženy, které mají rády multifunkční produkty, máme tip, jak si díky pomádě udělat linky. Malé množství si opět naneseme na hřbet ruky, aby produktu nebylo příliš mnoho a štětinky štětečku se zúžily k sobě. Barvu nanášíme tak, aby nejsilnější část byla v poslední třetině oka. Díky pomádě linky nebudou klasické, nejsou tak tmavé a působí velice přirozeně. Špičku nakreslíme nejlépe s otevřeným okem, abychom viděli, kde se láme kožní řasa.

Vše začalo vášní pro obočí a představení světu v roce 2019. Značka B'Kate pochází z Nizozemí a znamená důvěru, ambici, sílu, autenticitu a krásu. Kompletní sortiment zahrnuje pomády, tužky, gely, oleje, štětce a doplňky pro úpravu obočí.