krém na ruce NaifFotila Zuzana Matoušková Báťová, kterou najdete na Instagramu jako @zuzumatka. Nápravný krém na obličej, tělo a ruce Naif obsahuje mandlový olej a super hydratační bambucké máslo.

Základní péčí o pokožku rukou je pravidelná výživa a regenerace ukrytá v krému na ruce. Vůbec se nebojte mazat ruce krémem 2x a víckrát denně. Hebká pokožka vám bude odměnou. Velmi často objevíte u výživných krémů na ruce vysoce hydratační bambucké máslo.

Chraňte ruce před chladem

Ať už jdete na procházku nebo na nákup, nikdy nezapomeňte v zimě na teplé rukavice. Ochrana před chladem je základ. Mráz narušuje strukturu pokožky. Slyšeli jste už pojem "chladová alergie"? Jedná se o přecitlivělost pokožky na chlad. Na takové pokožce se může v chladu objevovat vyrážka nebo kopřivka. Může zčervenat, praskat a svědit. Nemusí jít vždy jen o zimu venku. Může se objevit dokonce i při styku s chladnou vodou. Uklidnit vás může však to, že tento typ alergie není příliš častý.

Další tipy k péči o pokožku rukou v zimě:

- Používejte šetrné mýdlo na ruce, které neobsahuje chemická pěnidla a další nesmysly. Pokožku namáhají a vysušují.

- Chraňte své ruce při úklidu a domácích pracích. Čisticí prostředky narušují ochrannou vrstvu pokožky.

- Po umytí ruce důkladně, ale jemně osušte. Chovejte se k nim jako k obličeji. Nedřete je ručníkem a raději se vyhýbejte horkovzdušným vysoušečům.

- Používejte pravidelně peeling na ruce.

- Jednou týdně si udělejte masku na ruce. Můžete si ruce také namazat větší vrstvou hydratačního krému, zabalit a nechat působit zábal přes noc.

- Trpíte-li suchou pokožkou a ekzémy mezi prsty, nezapomínejte při mytí rukou sundávat prstýnky. V záhybech se může usazovat vlhkost, která způsobuje podráždění pokožky. Na noc je sundávejte zcela určitě.

Jak na záděry?

Záděra může pěkně potrápit. Vypadá neškodně, ale když si ji omylem odtrhnete (nepředpokládáme, že byste si kousali kůžičku okolo nehtů), dokáže nepříjemně bolet. Záděry zhoršuje časté máčení rukou. Voda pokožku vysušuje a je potřeba ji tak opravdu pravidelně promazávat.

olej na kůžičky

- Zbavte se vyčnívajícího kousku pokožky hned, jak ho objevíte. Odstřihněte záděru těsně u povrchu pokožky a promažte. Minimalizujete tak riziko zatrhnutí. Pokud už opravdu nevypadá dobře, jednoduše si raději na pár dní přelepte místo náplastí.

- Manikúru si dělejte často. Může vám pomoci i odřezávání nehtové kůžičky speciálním nástrojem na kůžičku. Na nehtovou kůžičku existují speciální oleje a krémy na kůžičky. Mějte je vždy po ruce.

 

e-shopBlog