Jak na atopický ekzém u dětí a miminekDostáváme desítky dotazů každý den. Na podzim a v zimě jich je ještě víc. V tomto období se totiž projevy atopického ekzému zpravidla zhoršují. Pokožka je víc suchá, v oblečení méně větrá a chybí jí sluníčko. Opakuje se stále stejná otázka: 

„Které konkrétní produkty Naif pomáhají na atopický ekzém u dětí a miminek?“

Za dobu, co zastupujeme v Česku a na Slovensku kosmetiku NAIF jsme slyšeli a četli stovky příběhů rodičů a dětí, které trápí atopický ekzém. Mají hodně společného: stále se vracející problémy, všechna kosmetika pomůže vždy jen na chvíli, nemalé částky investované do všech možných produktů s důvěrou, že tohle už nám přece musí pomoct, snahy vyhnout se používání přípravků s obsahem kortikoidů, opakované návštěvy pediatra a dětského dermatologa. Zprvu se nám ani nechtělo věřit, že existuje tolik dětí, které trápí atopický ekzém. O to větší máme radost, že velké části z nich umíme pomoct.   
atopický ekzémMaminka známá na sociální síti Instagram jako @laulau_blogger řešila u dcery Luny akutní podráždění pokožky v oblasti krku z umělé textilie nové bundičky. Po lokální aplikaci kosmetiky Naif byl problém do druhého dne pryč. 

do e-shopu

Na vývoji holandské kosmetiky NAIF se podílela dětská dermatoložka. Ph.D. Elian Brenninkmeijerová, odbornice na atopický ekzém s titulem z Academic Medical Center v Amsterodamu. Jako matka dvou dcer, které také trápil atopický ekzém, ráda přijala nabídku podílet se na vývoji nové péče pro děti. Podpořila Naif svými znalostmi a zkušenostmi.  Je důležité na úvod zdůraznit, že produkty NAIF nejsou určeny na léčbu atopického ekzému a dalších kožních onemocnění. Diagnostika a léčba patří vždy do rukou lékařů. Nicméně, díky šetrnému složení „bez nesmyslů“ umí Naif zmírňovat nebo zcela eliminovat projevy ekzémů. Proto říkáme, že kosmetika Naif je vhodná i pro děti se suchou pokožkou a atopickým ekzémem. Účinky na atopický ekzém si ověřujeme v pravidelných testovacích výzvách, kde nás o nich přesvědčují rodiče dětí a miminek, kterým naše kosmetika pomohla. 

Ph.D. Elian Brenninkmeijerová

Dermatoložka Ph.D. Brenninkmeijerová.

Proto jsme se rozhodli připravit tento článek. Najdete v něm naše doporučení a také několik reálných příběhů včetně fotek. Za možnost sdílení děkujeme všem rodičům, kteří nám je poskytli a doporučují nás dál.   

atopický ekzémAtopický ekzém před a po. Výsledek je po 14 dnech pravidelného používání pouze dětské kosmetiky Naif.

Co je atopický ekzém?

 

Atopická dermatitida neboli atopický ekzém je zánětlivé onemocnění kůže. Projevuje se suchou pokožkou, která je na dotyk hrubá a drsná. Má tendenci se olupovat, je zarudlá a svědí. To je pro děti velice nepříjemné. Snaží se ulevit si škrabáním, kterým stav ještě zhoršují. V noci kvůli nepříjemnému svědění špatné spí, jsou neklidné a pláčou. Na pokožce se mohou objevovat pupínky, puchýřky a drobné ranky, později stroupky. Nejčastěji se tvoří ložiska v oblasti loketních jamek a podkolenních jamek nebo na krku. Z těchto ložisek se rozšiřuje dál na ruce, nohy, hlavičku a pak celé tělo. Pokožka atopiků má narušenou funkci kožní bariéry a je velice náchylná k vysušování. Tyto ekzémy jsou často dlouhodobého charakteru. Střídavě se objevují a mizí několik let, než z nich dítě takříkajíc "vyroste". Je důležité zmírňovat jejich projevy v akutních fázích, aby se pokožka zbytečně nenarušovala a děťátko netrpělo. Základem správné péče je tedy hydratace a pravidelné promazávání. V akutní fázi rychlé zklidnění pokožky. Taková péče vyžaduje trpělivost. Výsledkem ale bude zlepšení stavu pokožky a celková úleva od obtíží.

atopický ekzémMaminka Kamila Kobsíková ocenila zmírnění projevů atopického ekzému, ke kterému došlo během 14 dní pravidelného používání kosmetiky Naif. Nejvíce ji potěšilo, že úplně vymizelo nepříjemné svědění. 

 

Jakou kosmetiku Naif použít na atopický ekzém?

 

Do koupele: skvělé zkušenosti máme s Mléčným koupelovým olejem pro děti a miminka. Změkčuje vodu a chrání pokožku před vysušování. Neobsahuje žádné složky, které by narušovaly její přirozenou ochrannou bariéru. Tělo i hlavičku umývejte jemně a opláchněte. Při koupání dejte pozor na teplotu vody, která nesmí být příliš horká. Ideální je teplota dětského tělíčka, tedy 36 - 37 st. C. Čas koupání zkraťte na minimum. Pokud potřebujete děťátko umýt, doporučujeme Hydratační mycí krém, který byl speciálně vyvinut pro potřeby dětí s projevy atopického ekzému a suché pokožky.    

Po koupeli děťátko jemně osušte měkkým ručníkem nebo osuškou, pokožku zbytečně nedřete. Co nejdříve naneste Zjemňující tělové mléko (jako prevenci) nebo Pečující krém Naif. Tento krém má bohatou texturu, vyživuje a zklidňuje. Obsahuje olej ze semen bavlníku, sladkých mandlí, avokáda, makadamiových ořechů a také heřmánek. Můžete ho použít na obličej i celé tělo. Promazávání tímto krémem doporučujeme v případě obtíží opakovat 2 x denně. V zimních měsících bude ideálním pomocníkem při ochraně pokožky před chladným a větrným počasím. 

Lokálně: Pokud vaše dítě trápí zánětlivá ložiska, rozškrabaná místa, která potřebují nejdříve zahojit, vyzkoušejte Krém na opruzeniny Naif. Díky obsahu heřmánku, zinku a vitamínu E má výrazné hojivé a zklidňující účinky na podrážděnou pokožku. Aplikuje se několikrát denně lokálně na postižená místa.

Mějte na paměti, že stav atopického ekzému mohou zhoršovat také dětské vlhčené ubrousky nebo nevhodné plenky. Pokožka potřebuje často větrat. Nebojte se nechat maličké užívat si několikrát denně volného pohybu na podložce bez plenek. Kůže, která dýchá, není tolik podrážděná. Běžné ubrousky bývají napuštěné směsí chemikálií, které velice často způsobují podráždění a vysušují. Nejlepším mycím prostředkem je tekoucí voda. Stačí si miminko přehodit na tygříka na ruku a zadeček opláchnout a jemně osušit ručníkem. Proto NAIF Vlhčené ubrousky obsahují 99% vody, jsou bez parfemace, bez obsahu alkoholu a dalších nesmyslů. Představují bezpečnou a šetrnou alternativu, ať jste kdekoli.

Naif vlhčené ubrousky pro dětiVlhčené ubrousky Naif jemně čistí a pečují o pokožku miminek a dětí.


Obrací se na nás i hodně rodičů, kteří u dětí řeší seboroickou dermatitidu na pokožce hlavy. Projevuje se narůžovělými, ohraničenými ložisky pokrytými žlutavými mastnými šupinkami.  Ložiska mají tendenci se rozšiřovat do obočí a obličeje, někdy i na zbytek tělíčka. K výraznému zlepšení často pomohl náš Výživný šampon. Jeho jemné složení chrání pokožku hlavy před vysušováním. Neobsahuje sulfáty. Obsažené přírodní oleje pokožku i dětské vlásky vyživují a regenerují. 

Několik rad na závěr:

- Čtěte složení kosmetiky a vyhněte se produktům, které obsahují nesmysly jako jsou minerální oleje, parabeny, silikony, syntetická pěnidla nebo esenciální oleje.

- V domácnosti, a především v místnosti, kde dítě spí, nepřetápějte. Zbytečně vysoká teplota přispívá k vysušování. Často větrejte, především před spaním.

- Používejte šetrné prací prostředky, namísto aviváže přidejte do máchací lázně lžíci octa, který změkčuje a desinfikuje.

- Upřednostněte kvalitní bavlněné oblečení, které propouští vlhkost. Není důležité, jak děťátko vypadá, ale jak se cítí. Vyhněte se tkaninám „s vlasem“.

- Dítěti pravidelně zastřihujte nehty, aby si nerozškrábalo podrážděnou pokožku.

- V pravidelné péči o pokožku pokračujte i pokud dostanete projevy ekzému pod kontrolu. Stačí například hutnější krém nahradit jemnějším tělovým mlékem.

 

Recenze

 

"Zdravím. Ve středu jsme byli na kontrole u paní doktorky a moc nás chválila, jak pěkně malému zmizel ekzém. Ptala se, čím mažeme, a když jsem řekla, že vaší kosmetikou, hned si to na počítači hledala a děkovala za tip pro ostatní."
@khemalova


"Krásný den. Píši ohledně změny ekzému. Malá se už neškrábe a ekzém už je z 90 % vyléčený. Děkujeme."
@daniela_wurstova

"Ekzém se výrazně zlepšil, místy úplně zmizel. Určitě u kosmetiky zůstaneme a budeme ji používat nadále."
@kris_t_y_na
Všechny dostupné recenze jsou uloženy ve výběru „Účinky ekzém“ na Instagramu @naifcz. Pokud budete mít jakékoliv otázky, neváhejte se na nás obrátit buď na Instagramu nebo e-mailem: naif@sensualite.cz.

do e-shopu