Naïf to udělal znovu. Stejně jako každý rok vylepšil složení už tak dokonalých ochranných krémů na opalování. Proč? Protože Jochem a Sjoerd, zakladatelé značky Naïf, chtějí pro naše děti, miminka i rodiče tu nejlepší ochranu před slunečními paprsky. Navíc maximálně uživatelsky přívětivou a respektující životní prostředí. Pojďme se detailněji podívat na změny, kterými dětské minerální krémy na opalování Naïf letos prošly. 

Původní složení ochranných krémů na opalování

Základem opalovacích krémů Naïf je minerální UV filtr na bázi oxidu zinečnatého bez nanočástic (Zinc oxide non nano). Oxid zinečnatý je minerál, který na povrchu pokožky vytváří ochrannou vrstvu. Ta funguje jako zrcadlo odrážející sluneční paprsky. Vzhledem k tomu, že neproniká do pokožky, je pravděpodobnost vzniku alergické reakce snížena na minimum. Proto jsou krémy na opalování Naïf vhodné i pro děti a miminka s velmi citlivou pokožkou. 

Oxid zinečnatý má mnoho výhod, ale má také jednu nevýhodu – při vyšším množství může pokožku vysušovat. Obzvlášť pokud trávíme delší dobu na sluníčku a koupeme se v moři nebo v bazénu. Tím je pokožka namáhána ještě více. Aby nemuselo být množství oxidu zinečnatého ve složení příliš vysoké, používá Naïf ve složení krémů booster v podobě pongamolu. Jedná se o organickou sloučeninu pocházející ze semen rostliny Pongamia pinnata (kaleda lysá). Poskytuje ochranu před UVA a UVB zářením a také před volnými radikály. Tento booster zvyšuje účinnost oxidu zinečnatého a umožňuje snížit jeho množství v krému na minimum. Tím je eliminováno riziko vysušování pokožky, krém se snadněji roztírá a nezanechává bílý film. 

Pojďme si na rovinu říct, že vyvinout minerální krém na opalování není jednoduchá disciplína. Použijete-li větší množství oxidu zinečnatého, krém se hůře roztírá, zanechává výrazný bílý film a může vysušovat pokožku. Přidáte-li do složení více přírodních olejů, aby se krém lépe roztíral a tolik nevysušoval, může být pak příliš mastný. Na druhou stranu, takový krém má bezpečné složení a je vhodný i pro děti a nejmenší miminka s citlivou pokožkou. Při vývoji je třeba najít kompromis. A Naïf ho našel. Do krému na opalování přidal druhý booster. 

Naïf obohatil opalovací krémy o novou složku

Tento booster patří mezi novou generaci UV filtrů, konkrétně se jedná o Bis-Ethylhexyloxyfenol Methoxyfenyl Triazin. Vyrábí se v laboratoři, ale chová se jako filtr minerální. Neproniká do pokožky a zůstává na jejím povrchu. Tento UV filtr se v Nizozemí běžně používá, ale kombinace s oxidem zinečnatým je jedinečnou inovací Naïf. Použití tohoto boosteru umožnilo snížit v krému množství oxidu zinečnatého při zachování maximální ochrany před slunečními paprsky a také snížení rizika podráždění. Navíc se krém snadněji aplikuje a roztírá. 

 

Ochranný krém na opalování

Rozdíly mezi předchozími a letošními opalovacími krémy 

-    Novinky obsahují kromě minerálního filtru také filtr nové generace 
-    Díky tomu se nové krémy o něco lépe nanáší a roztírají 
-    Obsahují nižší množství oxidu zinečnatého, tím je sníženo riziko vysušování pokožky 
-    Složení je obohaceno o další dva přírodní oleje: kokosový a ricinový
-    Mezi letošními novinkami najdete i variantu krému bez přidané parfemace (perfume free)

Společné vlastnosti všech ochranných produktů na opalování

-    Účinně chrání před UVA a UVB zářením
-    Jsou voděodolné
-    Jsou dermatologicky testované 
-    Můžete je používat již od narození 
-    Složení je 100 % veganské 
-    Ocean friendly - ve složení nenajdete žádnou složku, která by negativně ovlivňovala vodu a život v oceánech (oxybenzon, oktinoxat, oktokrylen, avobenzon)
-    Vyvinuto a vyrobeno v Nizozemí 

V roce 2015 byl Naïf první značkou v Nizozemí, která na trh uvedla dětský opalovací krém s minerálním složením. Jejich cílem bylo vytvořit minerální krém na opalování bez kompromisů. Bezpečný pro člověka i planetu, a zároveň krém s pohodlnou aplikací, jakou známe u tradičních krémů na opalování. Byla to dlouhá cesta, která je hodně naučila. Nyní se může Naïf pyšnit vysoce kvalitními ochrannými produkty na opalování, jejichž účinky oceňují rodiče, pediatři a dětští dermatologové po celém světě. Děkujeme Naïf, že jste!