Dětská kosmetika Naïf odpovídá na zvídavé otázky:

 

Je Naïf 100% přírodní kosmetika?

Ne, není 100%. Ale můžeme říct, že 99 %. Je to proto, že naše produkty obsahují syntetickou parfemaci. Při vývoji produktů jsme učinili rozhodnutí, díky kterému jsou naše produkty bezpečnější. Používáme parfém bez alergenů, který eliminuje pravděpodobnost alergických reakcí (ve srovnání s esenciálními oleji). Pokud preferujete kosmetiku bez parfemace, sáhněte po našich perfume-free produktech jako je Pečující krém, Ochranný balzám, Krém na opruzeniny nebo vlhčené ubrousky.  

Jsou produkty NAIF veganské?

Ano, produkty neobsahují žádné složky živočišného původu.

Jsou produkty NAIF testované na zvířatech?

Rozhodně nejsou! Naše produkty jsou 100% cruelty-free. Od roku 2009 již není v Evropské unii ze zákona povoleno testování kosmetiky na zvířatech.

Obsahuje kosmetika NAIF lepek?

Neobsahují, jsou gluten-free. V procesu hydrolýzy pšeničného proteinu je lepek odstraněn.

Používá NAIF ve svých produktech palmový olej?

Některé produkty obsahují palmitát sacharózy, který je odvozen z palmového oleje s certifikací RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil). Certifikát RSPO označuje palmový olej, který pochází z udržitelných zdrojů a splňuje přísná kritéria na ochranu životního prostředí. Žádný les nesmí být vykácen kvůli palmovému oleji, který byl vyroben za podmínek RSPO. S místním obyvatelstvem jsou uzavřeny dohody o využití půdy. Zaměstnanci také vydělávají slušný plat a dětská práce je zakázána. RSPO udržuje produkty z palmového oleje v přijatelné cenové relaci a bezdůvodně je nezdražuje. Více informací na webu organizace: https://www.rspo.org/

Jsou obaly NAIF vyrobeny z recyklovaného plastu?

Nejsou. Od roku 2019 jsou obaly vyráběny z cukrové třtiny, která je šetrnější k přírodě, protože se při výrobě nepoužívá ropa. Mějte na paměti, že obaly NAIF se musí vyhodit do běžného plastu, aby šly správně zpracovat.

Obsahují obaly NAIF Bisfenol A?

Žádné naše obaly neobsahují Bisfenol A ani žádná další změkčovadla používaná při výrobě plastů.

Kde se dozvím, jaké je složení jednotlivých produktů?

Složení je uvedeno vždy na obalu a také na našich webových stránkách nebo u našich partnerů.

Je složení produktů NAIF bezpečné?

Pro NAIF je kvalita a bezpečnost složení naprostou prioritou. Nejen z pohledu jemné a citlivé pokožky dětí a miminek, ale také naší planety. Proto produkty NAIF neobsahují tyto často používané látky: minerální oleje, PEG a syntetická pěnidla, sulfáty SLS/SLES, silikony, mikroplasty, parabeny a další chemické konzervanty, esenciální oleje, fenoxyethanol a další chemické nesmysly. Bezpečnost jednotlivých ingrediencí jakýchkoliv kosmetických produktů si jednoduše ověříte pomocí mobilní aplikace Clean Beauty. Stačí vyfotit složení chytrým telefonem a v aplikaci provést analýzu.

Naif ikony

Ve složení produktů NAIF vidím "parfém". Co to je za parfém?

Používáme nealergenní syntetickou parfemaci bez ftalátů. Syntetická parfemace se ukázala jako mnohem bezpečnější než použití esenciálních olejů, které často způsobují alergie. Pokud preferujete kosmetiku bez parfemace, sáhněte po našich perfume-free produktech jako je Pečující krém, Ochranný balzám, Krém na opruzeniny nebo vlhčené ubrousky.  

Jak je to s datem spotřeby a trvanlivostí produktů NAIF?

Expirace se řídí symbolem otevřeného kelímku tzv. PAO (period after opening), který najdete na každém produktu. Je to 12 měsíců od otevření. Neotevřený produkt vydrží 3 roky. Určitě ale platí, že čím dříve ho spotřebujete, tím lépe.  

Existují nějaká rizika při používání produktů NAIF?

Neexistují, pokud produkt použijete k tomu, k čemu je určený. Všechny naše produkty jsou dermatologicky testovány, včetně alergenů. Každá pokožka je ale jiná a samozřejmě, že ve výjimečných případech může dojít k alergické reakci. V takovém případě se poraďte s lékařem a informujte, prosím, i nás.

Je možné používat produkty NAIF již od narození?

Ano, všechny naše produkty jsou vhodné k použití již od narození. Pro malá miminka doporučujeme používat produkty, které mají v názvu uvedeno "pro děti a miminka". NAIF vyrábí také řadu pro děti, která je jinak parfemovaná, a řadu pro dospělé.

Kde se produkty NAIF vyrábí?

Všechny produkty se vyrábí v Holandsku.