Když přírodní ingredience nestačí

Přírodní kosmetika Naif pro děti a rodiče začala své výrobky přebalovat do nových obalů z bioplastu. Ptáte se, proč? Odpověď je jednoduchá. Výrobci kosmetiky Naif přišli s myšlenkou, že přírodní kosmetika je sice sama o sobě skvělá, ale není to stoprocentní, pokud není i její obal co nejvíce udržitelný

Naif Circular pleťový peelingTřídit plast je samozřejmost. Ale, co ho redukovat už během výroby?Naif už dříve nosil známku Zero Plastic Inside do Plastic Soup Foundation a teď došel až k bioplastovým obalům. Prvním produktem v novém obalu byl Pleťový peeling Circular s vápencem pro dospěláky. A tušíte, proč má v názvu to "Circular"? Je totiž vyroben z vápence získaného během čištění pitné vody. Když ho tedy spláchnete, dostane se zase zpět do přírody. Jednoduše jen cirkuluje.

Kosmetika Naif v e-hsopu

Co je bioplast?

Klasické plastové obaly v sobě mají většinový podíl ropy. Bioplast je ale jiný. Najdete v něm etanol, který je extrahován ze 100% cukrové třtiny. Díky tomu se citelně snižují emise CO2, a tím i zátěž pro životní prostředí. Například 200ml tuba Naif má o 64g nižší emisi CO2, než běžná tuba.

Ptáte se, jestli se kvůli pěstování cukrové třtiny vytěžují lesy? Ne. Při výrobě cukrové třtiny zůstává opravdu velké množství zbytkového odpadu. Ten by normálně využití nenašel, ale na výrobu bioplastu je ideální. 

Musí se bioplast třídit?

Ano! Bioplast má sice biologický základ, ale i tak je to pořád plast a trvá několik měsíců, než se rozloží. (Klasický plast se rozkládá i stovky let). Vždy ho tedy vhazujte do žlutého kontejneru.

“I am green TM” Polyethylene je 100% recyklovatelný.

94 % objemu našich tub je vyrobeno z bioplastu. Ty 4 % jsou plastové uzávěry, které bohužel nemohou být z bioplastu vyrobeny, protože není dostatečně pevný.

 

Další článek v blogu