Jak pleť stárne?

Fyziologickou příčinou tvorby vrásek je zpomalení metabolismu a opakované vystavování se slunci. Naše pleť ztrácí schopnost zadržovat vodu, ztrácí pružnost a schopnost být přirozeně vyhlazená

Pokles produkce kolagenu a kyseliny hyaluronové způsobují, že pleť už není odolná vůči dynamickým pohybům naší tváře. Smích, hněv, přemýšlení se zamračeným čelem a ostatní specifické výrazy se nám začínají usazovat na pleti. Odpovězme si však upřímně, kdo by chtěl chodit s tváří mimicky podobné žehličce? 

Hledáte nejlepší krém na vrásky? 

Tohle je věčné téma. Čím více svíček na dortu sfoukneme, tím urputnější náš lov na „nej“ krém proti vráskám je. Abychom se v této oblasti zorientovali, musíme si uvědomit, že na vrásky je potřeba působit ve třech úrovních: na povrchu, v epidermis a v dermis. Krémy proti vráskám by tedy měly pokrýt co nejvíce z těchto úrovní pomocí svých aktivních látek.

Krém proti vráskám s kyselinou hyaluronovou nebo krém s kolagenem? Nemusíte se rozhodovat mezi těmito dvěma anti-aging aktivními látkami. Mořská francouzská kosmetika THALGO spojila obě v jedno a vytvořila komplexní řadu Haylu-ProcollageneHyalu-Procollagene kosmetika

Ať už řešíte první vrásky, ty viditelnější anebo hluboké, řada Hyalu-Procollagene je určená pro všechny. Obsahuje nejdůležitější aktivní látky v boji proti vráskám - kyselinu hyaluronovou a mořský kolagen. 

Jak funguje kyselina hyaluronová?  

Hydratace je základ a v boji proti vráskám to platí dvojnásob! Alfou a omegou, co se hydratace týče, je kyselina hyaluronová. Váže na sebe velké množství vody.  Vězte, že samotné slovní spojení „kyselina hyaluronová“ nezaručuje nejlepší výsledky. Proč? Protože může být v různých molekulárních hmotnostech. Vysokomolekulární kyselina hyaluronová působí jen na povrchu pleti, do hlubších vrstev se dostane až kyselina hyaluronová nižší molekulární hmotnosti. Ideální je proto najít produkt, který obsahuje více molekulárních hmotností kyseliny hyaluronové, aby mohla působit v několika vrstvách pleti. 

My vám hledání usnadníme, protože řada Hyalu-Procollagene obsahuje kyseliny hyaluronové tří různých molekulárních hmotností. Nejen že nasytí pleť vodou a okamžitě vypne jemné vrásky a mimické linky způsobené dehydratací. Také stimuluje vlastní tvorbu kyseliny hyaluronové v epidermis a aktivuje obnovu buněk. Pamatuje si na frázi v úvodu článku o působení na vrásky ve třech úrovních? Tak tady to máte. 

Co je mořský prokolagen? 

Mořský prokolagen je glykoprotein z mořského mikrobiomu (mikrobiom je ekosystém tvořící imunitní štít, tzn. „prospěšná mikroflóra“), která má vysoké komplexní molekuly nemající na souši ekvivalent. Běžný kolagen je vždy živočišného původu. Thalgo používá v této veganské kosmetické řadě prekurzor kolagenu (proteiny a cukry). Zjednodušeně to, co stojí na počátku vzniku kolagenu.

Je účinnější než běžný kolagen.  Když tento prokolagen dodáme do pleti, podporuje syntézu našeho vlastního kolagenu. Prokázala se zvýšená účinnost +21 % v syntéze kolagenu typu I v porovnání s konkurenčními kolagenovými peptidy. Kolagen typu I je nejdůležitějším typem kolagenu, protože tvoří 60 % - 80 % suché hmotnosti dermis.

do e-shopu

Je potřeba používat sérum na vrásky? 

Nejlepší výsledky dosáhnete, když budete používat pod krém i sérum. Sérum bývá koncentrovanější, má lehčí konzistenci a je tekutější. Pronikne hlouběji do pleti. Proto ho používejte jako první krok na vyčištěnou pleť. Po důkladném vstřebání séra, lehkými krouživými pohyby aplikujte krém. 
 
TIP: Kdybyste ve svojí skincare chtěli vrstvit více produktů a nevěděli, který použít dřív, platí všeobecné pravidlo: Čím tekutější a lehčí přípravek je, tím dřív se v pečující rutině zařadí.  
 
Sérum a krém se vzájemně podporují a posilují své účinky. Ideální je proto zvolit přípravky stejné řady. Výborná kombinace je Intenzivní nápravné sérum na vrásky a Gelový krém pro nápravu vrásek a nebo při suché, náročnější pleti pak Bohatý krém pro nápravu vrásek. Velmi rychle si na tento každodenní rituál zvyknete a bude na vás díky svěží mořské vůni s pižmovými tóny působit i aromaterapeuticky.  

Profesionální ošetření v salonu 

Jednou za čas bychom měli svoji pleť svěřit do rukou kosmetičky. Kosmetické salony pracující se značkou Thalgo vám nabídnou i ošetření na nápravu vrásek Hyalu-ProCollagene. Při tomto velmi příjemném ošetření vám mimo jiné kosmetička rozmasíruje jednu vrásku za druhou pomocí válečků Roller Boosters.

Maska Hyalu-Procollagene ošetřenie pleti

Rozmazlujte se i doma

Domácí rozmazlování s maskami je také velmi příjemný proces, nejen pro pleť ale i pro nás samotné. Čaj, relaxační hudba, nohy na stůl, už to cítíte? Masky milujeme a věříme, že vy budete milovat gelovou svěží a mořem vonící Masku pro nápravu vrásek

Pro specifické ošetření očního okolí můžete zkusit Oční masku pro nápravu vrásek ve formě polštářků z netkané textilie bez parfemace. Nejen že si oddechnete, ale dodáte pleti i extra dávku hydratace a vyživíte ji tak, že vám poděkuje svým zářivým, spokojeným a vypnutým vzhledem. Trpíte na otoky kolem očí? Ty po této oční masce vezmou nohy na ramena a celý den je neuvidíte. 
 

Přírodní doplňky stravy 

Kdo jste zastánci myšlenky, že krásu je potřeba podpořit i zevnitř, máte velkou pravdu. Správná strava a celkový zdravý životní styl jsou cestou tím správným směrem. Z naší nabídky vám doporučujeme doplněk stravy - anti-aging nápoj Collagene 10 000, který pomáhá vyplnit a vypnout i hluboké vrásky zevnitř. Má osvěžující příchuť a obsahuje čistý mořský kolagen. Mořské kolagenové peptidy, zinek a selen vám zabezpečí mladistvěji vypadající tvář.Collage 10 000 doplnek vyzivy

Ekologie v kosmetice 

Mnohé z nás při výběru kosmetiky zajímá i ekologie. Jakým způsobem se získávají z přírody, resp. z moře aktivní látky? Nejsou touto těžbou ohroženy živočišné druhy? Jsou obaly z recyklovatelných materiálů? Neobsahují kosmetické produkty škodlivé látky? U kosmetiky Thalgo vás můžeme uklidnit. Složila totiž eko závazek, co se složení, obalu a procesů získávání aktivních látek z moře týče. Více informací se dozvíte v tomto článku. Řada péče o pleť Hyalu-Procollagene je navíc veganská (kromě doplňku stravy).

Hydratace, hydratace a ještě jednou hydratace

Je opravdu důležitá a co si budeme namlouvat - opakování je matka moudrosti. Pleti jsme už dali z venku maximum, co jsme mohli. Ale nezapomínejte, že velmi důležitá je hydratace zevnitř. Dámy a pánové, proto prosím (jestli už nemáte), běžte si uvařit bylinkový, zelený čaj a nebo si nalijte sklenici čisté vody. Spojení kvalitní kosmetiky, pitného režimu, dobrého stravovaní a správného životního stylu je tajemství k dlouhodobé udržitelné kráse a mladistvého vzhledu.  

 

do e-shopuBlog