Přiveďte své vlasy znovu k životu správnou péčí

Milujete procházky zasněženou krajinou a zimní sporty? Chlad, vítr, sníh i suchý vzduch z klimatizace si vybírají na vlasech svou daň. Vypadají suché, poškozené a bez lesku. Čepice je ochrání před vnějšími vlivy, ale může začít trpět pokožka hlavy. Více se potí a je náchylnější k tvorbě kvasinek a lupů. Vlasy pod ní mohou elektrizovat. Věnujte jim během zimních měsíců více péče a vaše vlasy vám později poděkují.

vlasové péče

Jak o vlasy pečovat?

 • V zimě je velmi důležité dodávat vlasům živiny ve stravě (vitamíny A, B6, B12, E a C, železo, vápník, jód, zinek, aminokyseliny, biotin, keratin apod.) Soustřeďte se tedy na zdravou stravu nebo doplňky stravy

Čepice chrání pokožku hlavy i vlasy proti mrazu a větru. Dlouhodobé nošení ale způsobuje pocení a přispívá k tvorbě kvasinek a lupů. Je třeba tedy dbát na čistotu pokožky hlavy i vlastní pokrývky. 

Hydratace je základ. Používejte výživné šampony s obsahem olejů a keratinu, který chrání vlasy před nepříznivými vlivy - mráz, vítr, sucho.

• Upřednostněte šampony pro suché vlasy podle stavu vlasových vláken. Volte šetrnější péči, která vlasy nezatěžuje. Můžete zkusit i dětské a přírodní šampony. Šamponům pro mastné vlasy se raději vyhněte, abyste je zbytečně nezbavovali potřebného mazu.

Bezoplachová péče zanechává na vlasech tenký ochranný film. Opatrně ale pokud máte jemné vlasy, aby se vám zbytečně nemastily.

Pečující kúry jako jsou hydratační masky, oleje a séra hloubkově vyživují. Uhlazují povrch vlasu, zavírají ho a omezují třepení konečků. Chrání proti statické elektřině (doporučujeme malou dávku oleje vetřít do vlasů na závěr úpravy). Pár kapek oblíbeného oleje můžete přidat i do šamponu, kondicionéru nebo masky. Masku aplikujte alespoň 1-2 x týdně pro regenerační účinky. Hydratuje vlasy a ty se pak budou méně lámat.

Termoochranné přípravky působí jako prevence poškození vlasů během fénování, kulmování a žehlení. 

• Upřednostňuje se přirozené schnutí vlasů a nebo fénování teplým, ne horkým vzduchem.

vlasová kosmetika v e-shopu

Jaké vlasové péče doporučujeme na zimu?

Všemi deseti doporučujeme Výživnou intenzivní masku Smith England, která vlasy viditelně vyživí a hydratuje. Pomáhá na roztřepené konečky i krepacení. Pokud ji používáte pravidelně 1 - 2 x týdně, stačí i 5 minut působení. V zimě ale oceníte kúru na 15-20 minut nebo třeba i přes noc. Viditelně změní kvalitu vlasů.

vlasová kosmetika Smith England NourishŘada vlasové kosmetiky Smith England Nourish poskytuje dokonalou a přirozenou výživu vlasů během zimy. Obsahuje heřmánek, přesličku, šalvěj, kopřivu, chmel, rozmarýn, jablko a pro-vitamín B5.

 

Nemastný vlasový olej Smith England přináší stejně jako celá značka nezatěžuje vlasy sulfáty, silikony a parabeny. 1-2 pumpičky vetřené do délek a konečků před stylingem dodají vlasům krásný lesk a jemnost. Vlasy se lépe rozčesávají. Regeneruje suché a poškozené vlasy. Použít ho můžete i do upravených vlasů k uhlazení. 

vlasová kosmetika Smith England GlossŘada vlasové kosmetiky Smith England Gloss přináší vlasům maximální lesk. Obsahuje med, heřmánek, pro-vitamín B5, grepový olej a kokosový olej.

Smith England je vlasová péče inspirovaná britskou přírodou. Obsahuje jen ty nejlepší přírodní ingredience. Kadeřník a zakladatel Phil Smith vytvořil pro své klienty řadu vlasových péčí v salonní kvalitě. Aby dokázaly měnit vlasy k lepšímu, vložil do nich přírodní aktivní extrakty z rostlin. 

vlasová kosmetikaDalší článek v blogu