Vlasy si často myjeme automaticky bez většího přemýšlení, proto si ani nemusíme uvědomit, kolika chyb se dopouštíme. Přitom špatný postup může vést k tvorbě lupů a dalším vlasovým problémům. Takže jak na to? Nový díl naší kadeřnické poradny je tu.

jak si mít vlasyŠpatný postup mytí může vést k řadě problémů s vlasy

vlasová kosmetika v e-shopu

Jak si správně mýt vlasy?

1. Rozčesejte je

Ještě předtím, než otočíte kohoutkem, vezměte do ruky kartáč a pečlivě si vlasy rozčešte. Je to dobré hned ze dvou důvodů – vlasy se vám nebudou při mytí zbytečně zamotávat a hlavně si z nich už rovnou trochu vyčešete případné zbytky laků, gelů a dalších přípravků.

 

2. Namočte vlažnou vodou

Často děláme tu chybu, že si šampon nanášíme na nedostatečně mokré vlasy. Vyvarujte se jí! Jen pořádně navlhčený vlas se dokáže otevřít a absorbovat následující vlasovou péči. Voda sama o sobě vlasy myje, rozpouští maz a jiné nečistoty. Svou hřívu tak pod sprchou proplachujte klidně celou minutu – ne moc horkou ani příliš studenou.

 

3. Šamponujte tak akorát

Až teď přichází na řadu šampon. Naneste si ho do dlaně, rozmělněte a snažte se ho rovnoměrně vmasírovat do vlasů po celém povrchu hlavy. Využívejte při tom bříška prstů, nikoliv nehty. Cílem není podráždit si pokožku, ale mírný tlak byste vyvíjet měli. Krásně si tím kůži prokrvíte.

 

  • Jaké množství šamponu? Doporučujeme množství zhruba ve velikosti lískového oříšku, hodně tu ale záleží na konkrétním produktu a vašich vlasech (délce, hustotě). Pokud se vám zdá, že šampon příliš nepění, přidejte trochu vody.  
  • Počet mytí – ideálně proveďte dvě kola. V první fázi odstraníte zbytky používaných přípravků a kožního mazu, v druhé zintenzivníte účinky šamponu.
  • Teplota vody – zlatá střední cesta je v tomto případě vaším cílem. Tedy vlažná voda. Studený proud by vám vlasy perfektně neumyl, horký zase zbytečně namáhal.

 

4. Šampon vymyjte do poslední kapky

Může to sice zabrat i 1-2 minuty, ale opravdu jde o důležitý krok. Ve vlasech by vám žádný šampon neměl zůstat, zaschnuté zbytky vám rozhodně neprospějí po vizuální, pocitové ani zdravotní stránce (například vyvolání tvorby lupů).

Základem dobře umytých vlasů je správně zvolená kosmetika. Phil Smith a Smith England jsou vlasové značky od britského kadeřníka.

5. Posilujte vlasy další péčí

Kondicionér vlas uzavře a dodá mu potřebné živiny. S kondicionéry či jinými produkty to ovšem nepřehánějte. Mix mnoha přípravků bývá spíše kontraproduktivní, protože vlasy naopak zatěžuje. Jde o velmi individuální oblast, závisí na konkrétních výrobcích, které používáte. Vždy se proto řiďte informacemi na etiketách. Nezapomeňte na konci procedury opět pořádně propláchnout.

suché oleje na vlasy, pleť a tělo od KadalysSuché oleje na pleť, tělo, vlasy a vousy jsou bestsellerem značky Kadalys

Suché oleje jsou bestsellerem značky Kadalys. Rozjasní a vyživí nejen vlasy, ale dá se aplikovat na pleť i celé tělo, vlasy a vousy.

  • 100 % ingrediencí je přírodního původu
  • 53 % ingrediencí bylo získáno z plodin pěstovaných na biofarmách

 

6. Sušte bavlněným ručníkem

Bavlna je dobrá a příjemná na omak. Při sušení vlasy rozhodně nedrhněte (zadělali byste si na jejich vyšší lámavost), naopak postupujte velmi opatrně a jemně přebytečnou vodu vymačkejte a vyždímejte. Na krátkou chvíli můžete vlasy zabalit do turbanu, ale nenechávejte si ho na hlavě déle než 10 minut, aby se vám nezapařila.

 

vlasová kosmetika v e-shopu

Další článek v blogu