článek: jak foukat vlasySprávné foukání může nejen vyléčit pokožku hlavy, ale také předchází roztřepeným konečkům a ničení vlasů. Všichni milujeme foukanou od kadeřníka, doma si ji ale málokdy dopřejeme. Ruku na srdce, kolikrát už jste slyšela, že nejlepší pro vlasy je nechat je volně uschnout?  Ve skutečnosti je to to nejhorší, co můžete udělat. Pokud vlasovou pokožku dostatečně nevysušíte, zakládáte si na lupy a vznik plísní. Správné foukání může pozitivně ovlivnit kvalitu vlasů. Jak na to? Nový díl naší kadeřnické poradny je tu.

Jak si správně foukat vlasy?

 

1. V turbanu maximálně 10 minut

Po tom, co si správně umyjete vlasy, je nechte nejdéle 10 minut odpočívat v ručníku. Při mytí se vlasové vlákno rozevře a je náchylné k poškození. Proto začněte rozčesávat pomalu, nejprve konečky a postupně až celé délky, aby se vlasy neponičily.

 

2. Přidejte objem a termoochranu

Než začnete foukat, nezapomeňte na styling. S řadou BIG IT UP! vytvoříte dokonalý účes i z těch nejjemnějších vlásků. Objemový sprej nastříkejte ke kořínkům a rozčešte do celých délek vlasů. A na závěr naneste termoochranné sérum, které chrání vlasy před teplem při vysoušení z fénu nebo kulmy.

vlasová kosmetika v e-shopu
 

3. Začněte od kořínků

Na řadu přichází foukání. Předkloňte se a zaměřte se na kořínky.  Při foukání proti směru růstu se vlasy okamžitě zvednou. Foukat můžete bez nástavce. Rovný nebo kulatý kartáč? Záleží na tom, čeho chcete docílit. Ploché kartáče vaše vlasy precizně rozčešou a uhladí. Kulaté kartáče pozvednou vlasy od kořínků, dodají objem a vytvoří vlny.

Na vysoušení je ideální střední teplota vašeho fénu, u obličeje foukejte na nejchladnější stupeň. Vlasy okolo obličeje jsou jemnější a více náchylné k poškození. Objem nezapomeňte zafixovat studeným vzduchem, který vlasové vlákno uzavře. Jak dlouho foukat v předklonu? Dokud není pokožka suchá. Vlasy by po celé délce měly být téměř vysušené a připravené na finální foukání kartáčem.

 

4. Na řadu přichází kulatý kartáč

Když už jsou vlasy téměř suché, přichází na řadu finální foukání. Rozdělte vlasy na jednotlivé sekce podle toho, jak je máte husté.  Sepněte skřipcem, aby vám nepřekážely nebo neuschly. Nezapomeňte nasadit nástavec (hubici), který horký vzduch nasměruje přímo na vlasové vlákno a snadno jej tak uhladí a uzavře. Směřujte fén kolmo na kartáč a pomalu ve směru růstu vlasů - tedy od kořínků ke konečkům prosušte jednotlivé prameny. 

TIP: Nedržte fén a kartáč křečovitě a mějte uvolněné prsty a zápěstí. Pro lepší orientaci foukejte před velkým zrcadlem a při foukání zadních částí se lehce nahněte.
 

5. Finální styling

A je to! Foukačku jako ze salonu máme téměř hotovou. Na závěr použijte lak na vlasy pro zpevnění účesu nebo třeba olej na konečky pro lesk a hebkost vlasů. Suché oleje jsou bestsellerem značky Kadalys. Rozjasní a vyživí nejen vlasy, ale dají se použít i na pleť a celé tělo. Pánové mohou ocenit péči o vousy.


Základem dokonalé foukané je správně zvolená vlasová kosmetika. Phil Smith Be Gorgeous a Smith England jsou vlasové značky od britského kadeřníka Phila Smithe. Vyvíjí je na základě svých mnohaletých zkušeností a z těch nejlepších ingrediencí. 

Smith England vlasová péče

Vlasová salonní kosmetika Smith England je inspirovaná britskou přírodou. Péče
v pěti řadách bez sulfátů, silikonů a parabenů. 

vlasová kosmetika v e-shopuDalší článek v blogu