Orly glitrové laky

Zimní čas je spojen s jiskřivou krásou hvězd, nočních světel a blikajících dekorací nebo naopak šedí dnů kdy sníh padá vodorovně a vítr vytváří obrazce v rozvířeném sněhu. A to je správný čas, kdy změnit svoji manikúru. I když je Orly ze slunného jihu USA, má do Hollywoodu kousek a k světovým hereckým idolům ještě blíž. Není tedy nic zvláštního na tom, že u Orly přišli na to jak udělat dekorativní kosmetiku, se kterou najdete nespočet nápadů, jak se „blýsknout“. Jedním z nich jsou kosmetické glitry, které se v současnosti, nejspíš používají právě v lacích na nehty. Existují v nepřeberném množství barev i tvarů. Od běžných šestiúhelníků, čtverců a obdélníků, přes hvězdičky, srdíčka, kytičky, až po granulky a střípky. Jejich hlavním úkolem je odrážet světlo v různých úhlech a vyvolávat tak mihotavý dojem.

Dotyk historie

A nemyslete si, že se jedná o moderní materiál. Glitry pro dekorativní účely se vyráběly již v pravěku z různých materiálů, z těch známějších stojí za zmínku malachit, galenit, slída, sklo nebo dokonce hmyz. Stačilo smíchat drť s přírodními pojidly a pigmenty a luxusní barva pro jeskynní malbu byla na světě. A to již před 30 000 lety. Naši prapředkové používali i kosmetiku vyrobenou z hematitu rozbitého na prášek a jiskřivých minerálů. V léčitelství jsou hematitu, mimo jiném přisuzovány téměř magické schopnosti.

Starověké egyptské ženy používaly makeupLíčení žen ve starém Egyptě

Starověcí Egypťané, jejichž estetická péče o tělo byla vždy na nejvyšší úrovni, již před více než 6 000 lety, vyráběli kosmetiku s glitry z duhových krovek brouků či úžasně zelených malachitů. Májové zase zdobili své chrámy barevnými glitry ze slídového prachu.

Současnost

Dnes se již glitry do laků na nehty vyrábějí z plastu, slídy, bismutu oxychloridu (používaného v kosmetice od antiky), přírodních perel či hliníkového prášku. A nemusíte se obávat. Jsou to glitry vysoké kvality se zdravotním atestem. Různé typy glitrů můžete kromě barev a kosmetiky, najít v látkách, kulinářských pomůckách, na rybích návnadách nebo dokonce v pomůckách pro forenzní analýzu místa činu.Glitry - přídavné třpytky do laků OrlyGlitrová extáze

Glitry můžete zakoupit zvlášť a smíchat s lakem na nehty. Ale mnohem jednodušší bude použít některý z glitrových laků přírodní nehtové kosmetiky Orly. Glitry přidají vašim nehtům šarm a eleganci, ať už je použijete na celý nehet nebo jako součást vašeho „nail artu“.

Jak na třpytivé proužky?

Vneste do vašeho všedního dne trochu jiskry díky kombinaci dvou laků s glitry. Například tyto z kolekce Instant Artist:

Orly glitry ozdobné proužkyPokud se na to vše necítíte nebo se Vám jen prostě nechce věnovat čas této úpravě nehtů, navštivte naše vizážistky v salonu Weekend nebo navštivte naše partnerské salony, které naleznete po celé České republice.

Zdroj: www.orlybeauty.com, pinterest.com, Wikipedia.com