Nelze popřít, že posilování nehtů (nemluvě o jejich rychlejším růstu) je těžký boj... zejména pokud mají vaše přírodní nehty sklony k lámání nebo jsou poškozené. Pravdou je, že dosažení a udržení zdravé délky nehtů vyžaduje více než jen příležitostnou péči; kromě důsledné péče je zapotřebí kombinace správných produktů. Přistupujte k péči o nehty stejně jako k péči o pleť. S pečující rutinou z řady Londontown kur zaznamenáte viditelný rozdíl - často také okamžitý. Nejste si jisti, jak začít? Přinášíme vám osm nejlepších profesionálních tipů, jak rychle získat silnější a zdravější nehty.

1. Hydratujte a vyživujte nehtovou ploténku

Krásné nehty začínají silným základem: nehtovou ploténkou. Proto většina produktů Londontown (včetně laků na nehty lakur!) obsahuje Florium Complex®, patentovanou rostlinnou směs posilujících a hydratačních složek. Bez hydratace jsou nehty křehké nebo slabé, a proto náchylnější k poškození (jako je štěpení, a celkové opotřebení).

Co obsahuje výživný Florium Complex®?

- Pupalkový olej bohatý na esenciální mastné kyseliny, omega-6 a kyselinu linolovou. Vyživuje, obnovuje a podporuje odolnost nehtů a jejich zdraví vzhled.
- Zvlhčující olej z řepkových semen obsahuje omega-3 a omega-6.  Hloubkově hydratuje a pomáhá posilovat i ty nejsušší a nejkřehčí nehty.
- Extrakt z okurky je bohatý na vitamíny, minerály  aminokyseliny. Vyživuje, hydratuje a chrání před třepením a lámáním.
- Extrakt z heřmánku je časem prověřená ingredience bohatá na fenolové sloučeniny, které mu propůjčují zklidňující vlastnosti. Zlepšuje stav poškozených nehtů a citlivé pokožky.
- Extrakt z česneku obnovuje, posiluje a přitom zlepšuje vzhled a stav slabých nehtů.
- Vitamín E je silný antioxidant, který chrání před poškození volnými radikály. Hloubkově hydratuje, obnovuje hladký povrch, podporuje jas
a je prevencí žloutnutí nehtů.

2. Pečujte denně o nehtové kůžičky

Nikdy nepodceňujte sílu dobře ošetřené kůžičky. Odrostlou kůžičku bezpečně odstraňte z povrchu nehtu pomocí odstraňovače kůžičky Fresh Glow, a poté ji zatlačte a hydratujte pomocí vyživujícího oleje na kůžičku. Na povrch nehtu, tedy vyhlazení a odstranění zbytků kůžiček, použijte bloček na nehty.

Olej je základní péčí, kterou každá dobrá "nehtařka" vmasíruje do kůžiček po dokončení manikúry krouživými pohyby. Podporuje růst zdravých nehtů, zklidňuje poškozené a zanícené kůžičky. Kromě Florium Complex® je obohacen o mimořádně zvláčňující složky, jako je jojobový olej, olej ze sladkých mandlí a rýžových otrub, které z něj činí nezbytnou pomůcku pro hydrataci nehtové kůžičky a podporu rychlejšího růstu nehtů. Doporučujeme si ho hodit do kabelky a použít kdykoli během dne.

Olej na kůžičky Londontown

3. Zařaďte potraviny a doplňky stravy pro zdravé nehty

Nehty jsou složeny z keratinu, což je bílkovina. Proto dbejte na dostatečné množství bílkovin ve stravě, např. vejce, sýr cottage, tvaroh nebo řecký jogurt.  Nezapomeňte na vitamíny. Doplňte svou vnější péči o nehty také tou vnitřní a zařaďte do svého jídelníčku látky jako je zinek, biotin a kolagen, které pomohou posílit vaše nehty zevnitř. V Sensualité můžete pořídit doplňky stravy Rays of Beauty, z nichž Anti-age Elixíry tyto látky obsahují.

4. Hydratujte, hydratujte, hydratujte

Hydratace pokožky těla je samozřejmost. Nehty nejsou žádnou výjimkou. Kromě každodenního používání olejíčku na kůžičky si můžete položit třeba k posteli Obnovující krém na nehty, který vám připomene, že si ho máte nanést, než půjdete spát. Je to krém bohatý na výživu, který nejen že doplní živiny suchým nebo lámavým nehtům, ale uzamkne v nich vlhkost a pomůže zlepšit vzhled a zvýšit jejich pružnost. Při pravidelném používání tohoto krému mohou vaše nehty a kůžičky vypadat znatelně lépe, viz obrázek.

Proměna nehtu

5. Zpevňovač nehtů je nepostradatelný

I když nemáte křehké nehty, pravidelné používání posilující péče vám pomáhá chránit nehty před každodenním opotřebením. Londontown nabízí několik možností - záleží na tom, zda dáváte přednost holým nehtům, tónovaným nebo barevným:

1) Pokud rádi nosíte holé, přirozené nehty můžete je zpevnit průhlednou obnovující péčí Get Well Nail Recovery, kterou doporučujeme i pro péči o nehty po odstranění gelové manikúry. Tato silná péče obsahuje AHA kyseliny (alpha hydroxykyseliny), vitamíny B5 a C a patentovaný botanický Florium Complex®. Komplex okamžitě hydratuje, obnovuje povrch nehtu a účinně posiluje nehtové lůžko. Můžete ji použít i jako base coat, ale nechejte jej zaschnout před lakováním barvy.

Novinka z roku 2023, Get Strong Nail Hardener, je určena pro pravidelnou pečující kúru, ale lze ji také použít jako base coat. Pomáhá řešit tenké a slabé, jemné nehty: dvě vrstvy tvoří silnou bariéru, která okamžitě zpevňuje a zvyšuje odolnost během času. Pomáhá posilovat strukturu keratinu, podporuje sílu a zdraví nehtů. Dvě vrstvy této posilující péče s inovativní, multi-polymerovou technologií tvoří bariéru, která působí jako štít.

2) Pokud používáte barevné laky na nehty, vyberte si léty prověřený, klasický Nail Hardener & Base Coat . Kromě výživy také chrání nehet před zabarvením a zajišťují vysokou odolnost manikúry. Samozřejmě obsahuje patentovaný Florium Complex®Nemusíte čekat na zaschnutí před nanesením laku.

3) Pokud máte rádi tónované nehty vyberte si jeden z rozjasňovačů nebo z nehtových závojů Nai Veil. Jsou to nehtové péče, do kterých je přidána trocha pigmentu, aby zároveň nehty zkrášlovaly. (Pod červený Nail Veil doporučujeme použít base coat kvůli ochraně před zabarvením nehtů).

6. Pravidelně si zastřihujte nehty

Tak stejně jako musíme pravidelně stříhat konečky vlasů, aby byly zdravé a mohly růst, stejně je tomu i u nehtů. Pokud nebudete nehty pravidelně stříhat nebo pilovat, je pravděpodobnější, že se vám roztřepí nebo zlomí, když to nejméně čekáte. Zásada správného pilování nehtů je pilování jedním směrem, abyste hranu neroztřepili. Zároveň pilník natočte tak, aby hranu piloval spíš zespodu.  Tím zabráníte tomu, aby se nehet o něco zachytil nebo se dále třepil. Použít můžete klasický pilník nebo skleněný. Výhoda skleněného je delší odolnost a možnost oplachování po použití, takže zůstává hygienicky čistý.

7. Šetrně odstraňujte lak na nehty

Slabé nehty potřebují zvýšenou péči, zejména když si odstraňujete lak na nehty mezi manikúrami či pedikúrami. Pokud je to možné, vybírejte přípravky bez acetonu: Posilující odlakovač na nehty šetrně odstraňuje lak, aniž by vysušoval nehtovou ploténku. Nasajte tamponek, přitlačte na nehet a počítejte do pěti. Dáte tak laku možnost se rozpustit a pak jen lehce stáhnete ke kraji nehtu. Pokožka okolo tak zůstane čistá.

Pokud jste na cestách nebo potřebujete větší hydrataci, naše Pečující odlakovací tampony jsou předem napuštěné bezacetonovým odlakovačem, a navíc mají ultra hydratační složení, které zanechává nehty svěží, čisté a mimořádně vyživené.

8. Důslednost je klíčem ke zdravým nehtům 

Nic nepřichází ze dne na den. Důslednost je při péči o nehty klíčová, především při péči o poškozené nehty. Pokud si navyknete na každodenní pečující rutinu s olejem či krémem a jedenkrát za týden půlhodinku na správnou manikúru, zaručeně uvidíte výsledky. S trpělivostí a pravidelným používáním kvalitních produktů Londontown Kur pro zdraví a růst nehtů, budou i poškozené nehty krásnější a delší.

Přejeme vám krásné a především zdravé nehty :)