Už vás omrzela manikúra a po dlouhé době byste ráda změnila barvu nehtů? Prozradíme vám, jak odlakovat vaše nehty co nejjemněji. 

Můžeme si nehty při odlakování poškodit?

Kdyby vás napadlo si lak z nehtů seškrábat, tak na to raději okamžitě zapomeňte. "Baví mě to. Uklidňuje mě, když si odlupuji lak z nehtů. Vadím mi zápach z odlakovače." Ať už je vaše výmluva jakákoli, prostě s tím přestaňte. Strháváním laku si nehty opravdu poškozuje.

Odlakovače na nehtyOdstraňujete si lak z nehtů dostatečně jemně?

Nejvhodnější volbou je právě na to určený odlakovač na nehty. Chcete sáhnout po prvním, který vám přijde pod ruku? Na chvilku se zastavte. Teď vám totiž prozradíme, proč byste měli pro svoje nehty zvolit raději odlakovač Londontown

Běžný odlakovač může vysušovat a poškozovat nehty kvůli obsahu acetonu. Ten z vašich nehtů odstraňuje jejich přirozenou mastnotu. Nehty jsou potom křehké a vypadají nezdravě. Mnoho odlakovačů na nehty obsahují škodlivé chemické látky, které mohou dlouhodobě narušit nehty.  

Jaký odlakovač použít na nehty? 

Londontown posilující odlakovač be acetonu nehty nevysušuje a nezbavuje je přirozené mastnoty. Neobsahuje nepotřebné škodlivé látky. Je veganský, bez lepku, cruelty-free a bez parabenů. Přesně takový, jaký by měl odlakovač být. 

Jak postupovat při odlakování běžných laků na nehty

 

1) Navlhčete si vatový tampónek odlakovačem 

2) Přiložte ho na nehet na 5 sekund

3) Lak jemně setřete krouživými pohyby směrem od kůžičky

 

V případě, že máte suchou kůžičku a trpíte na záděry, před odlakováním použijte krém na ochranu kůžičky před zabarvením.  

Tip jak ušetřit: Vatový tampon roztrhněte na 2 půlky, použijete tak méně odlakovače. Použít můžete i čtverečky z vatové buničiny - jsou tenké, nepouštějí chloupky a jsou levnější než vatové tamponky.  

odlakovač na lak a gél lak

Jaký použít odlakovač na gel lak? 

Odlakovač s acetonem Prep & Remove je určený na odstranění gelových laků. Ano, obsahuje aceton, ale je méně škodlivý než ten v běžných odlakovačích. Má totiž speciální recepturu, která zanechává nehty bez poškození a připravené na další manikúru. Stačí minimální narušení povrchu gelového laku pilníkováním. Zároveň uzamyká hydrataci uvnitř nehtu, čímž umožňuje jemnější proces odstranění laku a připravuje nehet na další lakování.  

Jak postupovat při  odlakování gelových laků 

1) Jemně opilníkujte z nehtu top coat a na maličkém místě spilníkujte tak, až bude vidět nehet, aby mohl odlakovač nasáknout do všech vrstev laku

2) Vatový tamponek navlhčený odlakovačem Prep & Remove přiložte na nehet, obalte alobalem a nechte působit 10-15 minut

3) Odstraňte alobal i vatový tamponek a jemně odloupněte zbytek laku s pomocí pomerančového dřívka 

4) Jestli na nehtech stále zůstanou zbytky gel laku, postup opakujte s působením odlakovače dalších 5 minut 

5) Podrobnější návod na odstranění gel laku i s video návodem najdete v článku na blogu Jak odstranit gelové laky

Udržujte si krásné a zdravé nehty i pod lakem 

Nehty už máme odlakované a můžeme je nechat od laku nějakou dobu odpočinout a nebo se vesele pustit do dalšího lakování. Před lakováním vždy doporučujeme nehty ošetřit. Postaráte se tím o to, aby vaše nehty zůstaly dlouhodobě zdravé a krásné i pod lakem.

Doporučujeme také 7 denní kůru s Obnovujícím krémem na nehty a kůžičku, který můžete použít i na noc jako masku a nebo speciální nápravnou péči Get Well Nail Recovery. Tuto můžete použít i jako base coat. Na base coat při lakování určitě nezapomínejte, předejdete tím zabarvení nehtů. V případě, že už vám zůstaly žluté nehty po odlakování, pomůže vám Rozjasňovač nehtů Londontown.

A když budete toužit po tom, aby jste si nehty znovu rychle nalakovali, můžete se podívat na článek o správném lakování nehtů.