gelová manikura LondontownGelová manikúra v salonu Sensualité Beauty.

Známe to každá. Dáme si záležet na manikúře, extra pozornost věnujeme preciznímu lakování nehtů a za pár dní můžeme začít znova. Po neupravených, špinavých nehtech je totiž olupujícící se barevný lak jednou z nejvíc odpuzujících záležitostí na rukou. Máme pro vás ale tip, jak si nalakované nehty udržet co nejdéle. Vyzkoušejte gelové laky! Vaše klientky je budou milovat.

Úprava nehtů je základem úspěchu gelové manikúry

Před samotnou aplikací gelového laku musí být perfektně udělaná manikúra, odmaštěné a zmatněné nehty. Ale pěkně po pořádku. Nehet si nejdřív opilujte do požadovaného tvaru  pilníkem.

Nehtové kůžičky ošetřete a zatlačte například pomerančovým dřívkem nebo zatlačovačem nehtové kůžičky. Zbytky kůžiček přilepené na nehtech můžete odstranit pomocí peelingu na nechty nebo je jednoduše rozpustíte odstraňovačem kůžiček Fresh Glow Cuticle Remover. Když si kůžičky neupravíte správně, nejen že finální manikúra nevypadá pěkně, ale může se začít odchlipovat.

Důležitou roli při úpravě nehtů před samotným lakováním s gel laky hraje zmatnění, respektive zbroušení nehtu pomocí brusného bloku. Dělá se to tak, že bločkem zleka a důkladně přejedete po celém povrchu nehtu. Obroušené zbytky nehtů pečlivě oprašte štětcem nebo utřete měkkým hadříkem. 

Dál potřebujeme nehet odmastit. Na vatový tampónek si můžete pro tento účel nanést líh nebo acetonový odlakovač, např. Prep & Remove, který vaše nehty nevysuší, naopak v nich uzavře hydrataci.

Když už máme nehty takto připravené, dostáváme se k samotnému lakování. Při práci s gel laky je třeba kromě samotných laků mít také UV nebo LED lampu, díky které se gelové laky polymerizují - naší hantýrce "zataví" nebo "zapečou". Doporučujeme si obstarat spíš LED lampu, protože s ní je celý proces o něco rychlejší ve srovnání s UV lampou.

Základní proces gelového lakování nehtů je podobný jako u klasického lakování. Používáme podkladový gel lak (base coat), barevný gel lak a celé to zakončíme svrchním lakem (top coat). 

gelové laky LondontownGelovou manikúru s laky Londontown si vaše klientky v salonu zamilují.

Postup lakování s gel laky:

1) Naneste tenkou vrstvu podkladového gel laku, např. Universal Base Coat tak, jako byste ho štětečkem do nehtu vmasírovávali. Dbejte na to, aby vám nestekl na kůžičky nebo se jich nedotýkal. Mohli byste si tím způsobit odchlipování laku. Nehty s takto nanesenou bází dáme pod LED lampu zatavit na 30 sekund (v UV lampě je potřebný čas zhruba dvojnásobný, t.j. 60 sek). Vždy se řiďte doporučeními výrobců lampy, protože každá lampa má jiný výkon. 

2) Naneste tenkou vrstvu vybraného barevného laku Gel Color a zatavte na 30 sek. v LED lampě. Následně naneste druhou tenkou vrstvu a znovu zatavte. V případě potřeby (např. při lakování světlejším odstínem) můžete tento postup opakovat i potřetí. Nanášení tenké vrstvy je prevencí před zkrabatěním nebo vytvořením bubliknek v případě, že je lampa slabší a nedokáže dobře prosvítit silnější vrstvu gelu. Zároveň působí manikúra přirozeněji, déle vydrží a lépe se i následně odstraňuje. 

3) Po zatavení naneste závěrečný gel lak Color Lock Top Coat a zatavte na 60 sek. v LED lampě. Tento top coat je výpotkový, takže po zatavení zůstane na povrchu lepivá vrstva. Snadno ji odstraníte pomocí alkoholu, odlakovače gel laků nebo olejíčku naneseného na ideálně nebavlněném tampónku (gáze). Můžete však použít i bezvýpotkový top coat, jako je Gel Liquid Shine Top Coat. Po jeho zatavení (60 sek v LED lampě) už tato lepivá vrstva nevzniká, čímž se urychlí manikúra a můžete se hned vrhnout na ošetření nehtů a rukou.

Ošetření nehtů a rukou po gelové manikúře

Když už máme gelovou manikúru hotovou, je vhodné trochu rozmazlovat také nehtovou kůžičku, která při úpravě před lakováním dostala zabrat. Ideální je použít nějaký vyživující olejíček, např. Výživný olej na nechtové kůžičky alebo Pero na kůžičky s probiotiky, které můžete nosit v kabelce jako SOS péči, pokud vás trápí suché a napnuté kůžičky nebo záděry. Na úplný závěr myslete i na pokožku celých rukou. Určitě se vám odvděčí, když použijete kvalitní krém na ruce. 

Jak dlouho vydrží gelová manikúra?

Nová manikúra bude nejkrásnější prvních 10 - 14 dní, potom se začnou objevovat odrosty a kůžičky. I když gelové laky vydrží na nehtech až 4 týdny, v našem salonu si je klientky většinou mění po 3 týdnech. Samozřejmě záleží na typu nehtů. Často drží gel lak prostě tak dlouho, dokud ho nesundáte. Nejméně drží na tenkých, papírových nebo třepících se nehtech. 

TIP: pokud máte "papírové" nehty, pomůže vám prodloužit manikúru, když místo klasického podkladového laku použijete tenkou vrstvu stavebního laku Sculpting Base Coat (zapéct 30 sek pod LED lampou), následně můžete použít Universal Base Coat nebo už přímo začít vrstvit barevný gel lak. Musíte si své nehty trochu otestovat. 

Výdrž gelových laků může ovlivnit také zdravotní stav. Například při léčbě cukrovky může gelový lak hůř držet. Vliv mohou mít také hormonální výkyvy.

Jít do gelové manikúry nebo zůstat u klasických laků?

To je otázka. Manikúra s gel lakem určitě vydrží déle než manikúra s klasickým lakem, ale i tak říkáme, že není nesmrtelná. Proto doporučujeme při domácích pracech (uklízení, mytí koupelny, práce na zahradě apod.) nosit rukavice. A to nejen kvůli odolnosti a proti poškrábání gelové manikúry, ale i kvůli záděrům a vysušování pokožky rukou. Faktem je také to, že po delším nošení gelové manikúry nehty víc trpí, už jen proto, že jsou neustále zakryté před hydratací a kyslíkem. Proto je dobré nehtům čas od času dopřát oddech a hydratační  a výživnou péči. Záleží na tom, jak odolné jsou ty vaše.

Pokud ale použití gelových laků oddalujete z obavy zdlouhavého procesu, můžeme vás ujistit, že po pár pokusech se zacvičíte a bude vám to nakonec trvat kratší dobu, než lakování nehtů klasickými laky. Protože v momentě, kdy poslední vrstvu gel laku zatavíte, můžete jít a dělat cokoli potřebujete. Nemusíte čekat na zdlouhavé schnutí klasických laků na nehty.

Ať vám jde práce od ruky!

e-shopBlog