Jak si nalakovat nehty, aby vydržely co nejdéle?

Známe to každá. Tolik snahy a času a za dva dny je po kráse. Sníte o tom, aby vám lak vydržel na nehtech alespoň 4-5 dní? Není to zase taková věda. Stačí být důsledná. Pokud máte kvalitní lak, podlak a nadlak, dejte jim šanci ukázat, co umí.

Správná příprava nehtu

Dopřejte nehtům hydrataci v podobě krému nebo zábalu klidně i těsně před manikúrou. Hydratujte a masírujte i kůžičky. Odvděčí se vám zdravím. Bojíte se, abyste neměla nehty před lakováním mastné? Buďte v klidu. Stačí je odmastit těsně před lakováním. Níže v textu se dozvíte, jak na to.

 

Pilování nehtů

Nevíte, jaký tvar nehtů zvolit? Rozhodně by vám měl být příjemný. Ideální tvar je oválný, který přirozeně kopíruje tvar lůžka nehtu. Můžete ale zkusit pilovat nehty i do špičky nebo do tvaru lopatky. Proč vybírat profi ohebné pilníky? Protože jsou šetrnější. Sama ucítíte, že při pilování pružným pilníkem vám nebrní celý nehet. Pilovat byste měla nehty vždy jedním směrem, aby se zbytečně netřepily. Pilování tam a zpět narušuje jejich strukturu.

Odstranění kůžiček z nehtů

Vidíte, jak tenké zbytky kůžiček zůstávají na nehtech? Jsou průhledné a oku snadno uniknou. Vaším úkolem je zbavit se jich, protože na nich lak držet nebude. Použít můžete klasické a desetiletími prověřené pomerančové dřívko k zatlačení kůžiček. Nedoporučujeme je zbytečně stříhat. Existují i speciální přípravky na odstranění kůžiček z povrchu nehtu. Zkusit můžete třeba peeling na nehty Soft Touch Nail Scrub.

Odmaštění nehtů

Těsně před aplikací první vrstvy odmastěte nehty. Některé nehty potřebují odmastit celé a některým stačí špička - těm, co mají sklon k vysušování. A čím? Jemně je přetřete tamponkem navlhčeným v odlakovači. Kupujte si kvalitní a šetrný odlakovač, aby celá předešlá hydratační péče nebyla zbytečná.

Tamponek si můžete roztrhnout napůl, abyste šetřila odlakovačem. Pokud používáte klasickou vatu, vybírejte tu bez viskózy, abyste se nedočkala zbytečných skvrn, které může viskóza v kontaktu s odlakovačem způsobit. My v salonu používáme čtverečky z bavlněné gázy, které v sobě nezadržují tolik odlakovače, a proto se s nimi pracuje rychleji a úsporněji.

Prodávají se i speciální přípravky na odmaštění, ale odlakovač poslouží stejně dobře. Před lakováním už na nehty nesahejte.
Jak si lakovat nehty s Londontown

Pozor na vodu!

Rozhodně se nesnažte lakovat rozmočené nehty. Ohlídejte si, abyste dlouze nemáčela nehty tak dvě hodiny před lakováním. To neznamená, že si nemůžete mýt ruce. Ale určitě byste neměla umývat nádobí nebo se koupat.

Přetírání hrany nehtu lakem a nadlakem zvyšuje odolnost manikúry. Zkuste si podle návodu nalakovat na nehty jednoduché linky.
 

Proč se používá base coat?

Protože base coat chrání nehty před zabarvením. Nehty jsou porézní a pigment se do nich dostane. Po odlakování byste je měla zažloutlé, a to zejména po červeném laku. Navíc je podkladový lak tvořen tak, že se dokonale spojí s barevným lakem a drží ho pevněji na nehtu. Proto nečekejte, až base coat zaschne a barvu nanášejte ihned.

Lak na nehty před lakováním nikdy neprotřepávejte, aby se v něm nevytvořily bublinky. Stačí lehce promnout v ruce. 

Jak nanášet lak?

Štěteček namočte do laku na nehty a jednu stranu otřete o okraj lahvičky. Postupujte jako v našem videu výše. Kapku laku přitlačte na nehet před kůžičkou uprostřed lůžka. Lak se roztáhne. Stáhněte ho ke špičce nehtu. Pak se vraťte na tečku, víc přitlačte štětečkem a roztáhněte lehce podél strany. Případné přetahy odstraňte tužkou nebo vatovou tyčinkou s odlakovačem. Inspirujte se v našich videích. Lak déle vydrží, když lehce přetáhnete i hranu nehtu.

Vrstva laku by měla být tenká. Nevadí, že první vrstva není úplně dokonalá.  Vyčkejte do úplného zaschnutí a nalakujte druhou vrstvu stejným způsobem.

Proč se používá top coat?

Každá žena asi tuší, že top coat zvýší lesk a chrání lak před olupováním a praskáním. Méně žen však ví, že si s ním může lehce přejet hranu nehtu, a tím ještě prodloužit trvanlivost manikúry.

Jak lakovat francouzskou manikúru?

Je to jednoduché. Podívejte se na naše krátké video.

Ve videu byly použity produkty Londontown:
- podkladový lak na nehty Gel Genius Base Coat
- vrchní lak na nehty Gel Genius Top Coat pro gel-like vzhled
- průsvitný tělový lak Lakur Cheerio
- bílý lak na špičku Lakur Duchess

Kdy a jak odlakovat?

Kvůli kondici přírodních nehtů není zrovna ideální odlakovávat nehty za méně než 5 dní. Proto je třeba vybírat opravdu odolné a kvalitní laky na nehty. Pokud pochybujete, že lak vydrží týden, raději naneste druhý nebo třetí den ještě jednu vrstvu kvalitního top coatu, abyste nošení prodloužila. Při častějším odlakovávání doporučujeme nechávat nehty odpočinout a používat pravidelnou péči o nehty.

Odlakování tmavého laku? Nechcete, aby vám pod kůžičkami zůstávala barva? Natřete si před odlakováním okolí nehtu silnou vrstvou krému. Potom položte na nehet tamponek nasáklý odlakovačem, vyčkejte tři vteřiny a stáhněte lak.

Víte, že...?

...lak odlakujete i lakem na nehty? Vrstvy se navzájem rozpustí. Když jste na cestách a máte jen lak a tamponky, můžete ho využít i k odlakování. Stačí starší lak přetřít a stáhnout.

...můžete rychle opravit odřený lak tak, že stejnou barvou vyplníte oděrku a potom celý lak přetřete průsvitným lakem? Můžete vyzkoušet i speciální prostředek na opravu nehtu od Londontown s názvem Instant Sudge Fix.

Přejeme krásný, barevný den!