Pradávné kouzlo drahých kamenů

Drahé kameny doprovázejí lidstvo do nepaměti. Naši předkové, ještě zcela v souladu s přírodou, je využívali k mnoha účelům. Dokázali vnímat energii, která vychází ze všech přírodních materiálů. Těm vzácnějším pak přisuzovali magické a léčivé schopnosti. 

drahé kameny litoterapieVěříme, že nám nosí štěstí, energii nebo nás chrání před zlem.

Naše současná civilizace je odtržena od přírody, ale mnohým z nás tento kontakt bytostně chybí. Rádi se dotýkáme přírodních materiálů. Někdo miluje kůži, jiný práci se dřevem nebo s hlínou. Drahé kameny rádi nosíme na těle jako šperky, ať už v kombinaci s drahým kovem nebo samostatně. Jejich energie tak během dne proudí do celého těla. 

Postupem času lidstvo přisoudilo podle odpozorovaných zkušeností jednotlivým kamenům různé vlastnosti. Navíc, na každého z nás mohou jednotlivé druhy působit jinak. To se mění i v různých životních situacích nebo při různých zdravotních potížích. V takovém případě je velmi účinné použití vyhlazených kamenů k masáži nebo přikládání na postižené místo.

Jak vybrat ten správný kámen?

Při výběru kamene pozorujte své reakce. Ten pravý Vás osloví na první pohled. Když jej sevřete v dlani a zavřete oči, můžete dokonce pocítit energii, která z něj sálá. Vyberte si malou skupinku kamenů a vnímejte, který na Vás působí nejlépe. 

Nezapomeňte o kámen pečovat

Kromě toho, že vzácné kameny energii dávají, mohou do sebe také ukládat energie z okolí. Proto je dobré je jednou za pár týdnů očistit pod tekoucí vodou. Důkladnější očistu, například před prvním použitím, můžete provést tak, že kámen necháte namočený v misce s minerální vodou celých 24 hodin.

Jak se využívají kameny v kosmetice?

Velmi rozšířenou metodou je využití lávových kamenů. Terapeutka má většinou celou sadu. Před použitím je nahřívá. Malé kameny rozmístí na předem určené body na těle, odkud se pak teplo a energie kamenů rozlévá do celého organismu. Velkými kameny jemně masíruje. Masáž lávovými kameny je velmi uvolňující a navozuje hlubokou relaxaci. V některých rituálech se využívá souhry teplých a studených kamenů. Jejich střídání vnímáte jako vodopád a dodává neskutečné množství energie.

horský krystal

Kosmetika Thalgo vytvořila spa rituál Joyaux Atlantique („Skvostný Atlatnik“), který stojí na masáži oblázky z horského křišťálu. Je to jeden z nejvíce univerzálních kamenů. Tradičně se využívá pro své harmonizující a očistné schopnosti. Traduje se, že dokáže uzdravovat jednotlivé orgány, mírní bolesti a křeče. Posiluje a chrání tělo, zklidňuje vystresovanou mysl. Především nás ale nebíjí čistou pozitivní energií a posiluje naši duchovní stránku.

Atlantik spa ošetření Joyaux Atlantique

Pokud máte chuť užít si takový svůj malý denní rituál doma, můžete využít domácí kosmetiky Joyaux Atlantique Thalgo. Čerpá do sebe sílu kamenů a minerálů, které obsahuje mořský písek a řasy.
 

Další článek v blogu