Hotela Chateau Amade v nociHotela Chateau Amade v noci

Na původním panství šlechtického rodu Amadeovců, jen necelou hodinu jízdy od Bratislavy, nachází butique hotel Amade Château. O rozhovor jsme požádali designérku a majitelku Evu Nagyvendégi, která stála u přerodu zámku do stylového pětihvězdičkového hotelu.

V roce 2006 byla zahájena náročná rekonstrukce zámku a v roce 2010 byl hotel Amade Château  otevřen pro veřejnost. Můžete nám prozradit něco o rekonstrukci a designu tohoto pětihvězdičkového hotela?

Každý z 30 pokojů hotelu Amade je jinýPři rekonstrukci byla snaha zachovat co nejvíce z původní podoby zámku -  vycházelo se z dobových fotografií a historických podkladů. Přestavbou a revitalizací si prošel i zámecký park a byla postavena budova luxusního Wellness & Spa. Nakonec vše spolu vytváří harmonický celek, kde se pojí historie s vymoženostmi moderní doby v lůně přírody. Styl zámku vychází z francouzské ludvíkovské romantiky a barevného rokoka, kdy bylo vše přezdobené. Tenhle lehce frivolní a růžovou cukrářskou polevou potáhnutý svět se nám vrací i v designu hotelu. Každý z 30 pokojů se vyznačuje originálním designem, motivy na tapetách jsou ručně malované a spolu s uměleckými doplňky vytváří útulné a harmonické prostředí. Stěny cukrárny pokryl akademický malíř Oto Bláha výjevy ze žitno-ostrovské přírody ve stylu de Gournay tapet. Jedinečná atmosféra zámku Amade Château pojící historii s moderním světem chytí za srdce každého hosta.


Venkovní bazén luxusního SPAVenkovní bazén luxusního SPA

Zámek má bohatou historii, které mezníky považujete za důležité nebo nejzajímavější? A proč vlastně dostal zámek jméno Amade?

László AmadéV okolí našeho hotelu se rozprostíralo středověké panství šlechtického rodu Amadeovců, odtud pochází také jeho jméno. K jeho nejslavnějším představitelům patřil básník baron László Amadé. László si rád vychutnával život, byl velkým svůdcem žen – v jedné své básnické sbírce zmínil jména všech svých milenek; dílo je dodnes považované za vrchol umělecké indiskrétnosti. Současný zámek se díky obchodníkovi Matyášovi Pfeiferovi zrodil z popele začátkem 20. století. Podunajskou historií jsme se nechali inspirovat při výstavbě Wellness & Spa. Ne náhodou se bazén dozlatova třpytí a zdi jsou pokryté zlatavou pískovcovou barvou, vždyť ještě v šedesátých letech 20. století se ve vodách Dunaje rýžovalo zlato. Zdi zdobí keramické žáby, které se sem dostaly z erbu obce Vrakúň. Žábu ztvárnil i Oto Bláha do loga našeho hotela.

Hotel Amade Château nabízí širokou škálu služeb pro různou klientelu. Můžete nám představit vaši nabídku trochu zblízka?

Zátiší s koňakem v místnosti pro gentlemany v hotelu AmadéZaměřujeme se především na individuální klientelu, kterou se snažíme maximálně rozmazlovat. Jsme ideálním místem pro romantické a relaxační pobyty pro páry ale i rodiny.  Vysnili jste si svatbu na zámku? Zde se váš sen může naplnit. Připravíme ji dle vašich přání, tak stejně jako veškeré jiné rodinné oslavy. Návštěvníci si můžou odpočinout v našem krásném Wellness & Spa, případně se zastavit jen na odpolední čaj o páté nebo chutnou večeři. Druhou velkou skupinu tvoří firemní klientela, pro kterou připravujeme semináře a konference, pracovní schůzky, zábavné teambuildy nebo jedinečné firemní večírky. Naše konferenční prostory jsou vybaveny nejmodernější audiovizuální technikou, neopakovatelnou atmosféru vašemu rokování zajistí vinný sklípek, styloví čínský salonek nebo kuřácká místnost s doutníky a koňakem.

Hotelová restaurace Pompadour se zapojila do hnutí Slow Food. Nabízí tradiční chutě a podporuje místní farmáře. Co konkrétně to pro hosty znamená a co nabízí vaše kuchyně?

Zahrada hotelu Amadé poskytuje nejen bylinky, ale i zeleninuVždy čerstvou zeleninu a ovoce si pěstujeme ve vlastních sadech a drůbež a mangalice chováme na vlastních farmách. Pečeme domácí chléb a připravujeme domácí těstoviny a zákusky. Jídelní lístek se mění u nás spolu s ročním obdobím, je plný kulinářských dobrot připravených podle tradičních receptů, doplněný o nové kombinace. K výbornému jídlu patří i lahodná vína. Vinnou kartu pro hosty starostlivě sestavil náš someliér z výběru těch nejlepších tuzemských i maďarských vín. Samozřejmě nabízíme i domácí piva, tradiční husí hody, nebo netradiční středověkou hostinu, na které si můžete pochutnat rukama.

Ovoce do hotelové kuchyně pochází z vlastních sadůOvoce do hotelové kuchyně pochází z vlastních sadů

Součástí areálu je i moderní Wellness & Spa. V letní sezóně nabízíte venkovní bazén a bar, celoročně pak vnitřní bazény, saunový svět, vířivku a unikátní Hammam. Přibližte nám prosím Hammam a nabízené procedury.

Hamam ve wellness AmadéNaše turecké lázně projektovali a stavili odborníci z Turecka. Očistné procedury provádíme dle tradičního rituálu – začíná se v perličkové lázni, kde se vám otevřou póry a uvolní svaly. Následuje pobyt v parní sauně, kde se pomalu tělo přehřeje a póry roztáhnou. Pak peeling speciální rukavicí na vyhřátém mramorovém pódiu, který odstraní odumřelou část pokožky. Nejjemnější částí procedury je masáž mýdlovou pěnou, která očistí kůži a nabudí smysly. Poslední částí je olejová masáž celého těla. Pokožka zůstává jemná, čistá a obnovená. Sladkou tečkou na závěr je baklava a turecký čaj. Z hamamu se vrátíte do života nabití energií, s čistým tělem i duší. A pokud jednou vyzkoušíte, bude se chtít vrátit opět.

Nabízíte i širou škálu masáží, pleťových a tělových ošetření. Z čeho si můžou hosté vybrat?

Wellneess & Spa nabízí jedinečné tělové ošetření francouzskou kosmetikou Thalgo a Terakké, které budou hýčkat ne jen vaše tělo, ale i smysly. Dopřejte vaší pokožce peeling pískem, koupel jako v mořské vodě nebo chladivý detoxikační zábal, po kterém se budete cítit jako po procházce na horách. Polynéskou proceduru s vůní prázdniny, která vás zavede na ostrovy Bora-Bora a terapii proti celulitidě provádíme kosmetikou Thalgo. Nabízíme i speciální ošetření pro pány. K nejoblíbenějších masážím mezi hosty patří masáž lávovými kameny s čokoládovým krémem. O krásu vašich nehtů se postará naše manikérka, která pracuje se špičkovou americkou kosmetikou. Dopřejte vašemu tělu odpočinek a věnujte mu péči, kterou si zaslouží.

Pohled do SPA hotelu AmadéPohled do SPA hotelu Amadé

Jaký doprovodný program nabízíte pro jednotlivce i firemní klienty?

Zážitky v okolí hotelu AmadéMnozí hosté se ptají, co se u nás vůbec dá dělat a proč by vlastně měli přijít do malé vesničky jako je Vrakúň. Po příjezdu, ale zůstávají překvapení širokou nabídkou programů, kterou jsme sestavili do 19 zážitků. Pro firemní klientelu máme zase připravený seznam teambuilingových aktivit v areálu zámku a blízkém okolí. Pokud si nevyberete, individuální program vám zajistí naše concienge případně event manažerka. Jen pro inspiraci vybírám: historická prohlídka, rýžování zlata, lukostřelba nebo kurz golfu v parku, saunová seance či skupinový Hammam. A novinka v naší nabídce, strašidelná prohlídka s duchy. Pro gurmány nabízíme ochutnávky vín, piva, kávy, čokolády a koňaků. Zkrátka každý jsi přijde na své.

Žitný ostrovŽitný ostrov a řeka Dunaj

Hotel Amade Château má jedinečnou polohu. Co mohou hosté v okolí zhlédnout nebo navštívit?

Hotel má ideální polohu ve středu Evropy -  hned 3 hlavní města jsou nadosah – Bratislava, Vídeň a Budapešť. V blízkosti se nachází automobilový okruh Slovakiaring, golfové hřiště Welten a nově postavená dostihová dráha v Šamoríně.

Hotel leží v srdci největšího říčního suchozemského ostrova – Žitný ostrov, který je i zásobárnou jedné z nejkvalitnějších pitných vod na světě. Vydejte se na potulky jedinečnou dunajskou přírodou, na výlet motorovým člunem po Dunaji nebo po spletité síti ramen a kanálů. Takhle bohatý svět fauny a flory tak lehce nikde na okolí nenajdete. Zkrátka poloha i hotel Amade Château jsou jedinečné a určitě se stane místem, kam se budete rádi vracet.

Kontakt

Telefon: 00421 31 5903800 Fax:  00421 31 5903880
info@hotelamade.sk   www.hotelamade.sk