Nechceme vás strašit, ale...

proč stárnout rychleji, když to není nutné, že? Je pár věcí, které pro sebe můžeme udělat okamžitě. Stačí vědět, před čím se vlastně máme chránit. Stárnutí je přirozené a krásné, když ho umíme nosit. Na zdravé pleti nějaká ta vráska nevadí.  A co když zdravě nevypadá?

Důsledkem škodlivých vlivů z prostředí bývá i nekontrolovaná produkce melaninu a s ní spojené pigmentové skvrny.

melanogeneze a pigmentové skvrnyViditelná pigmentace se projevuje jako tmavé skvrny. Neviditelná pigmentace není vidět na první pohled, ale celkově způsobuje nehezký a mdlý vzhled pleti.

Vzhled pleti výrazně zhoršuje environmentální stres. Environmentální stresory ničí pleťové buňky. Kromě tvorby zbytečných vrásek a skvrn umí také pěkně podráždit pleť.

Nejpodstatnějším zdrojem je UV záření. Generuje volné radikály a navíc vyčerpává naše rezervy přirozených antioxidantů. Buďte opatrní při opalování a nepodceňujte ochranu i při denních pochůzkách. Dnes je k dostání spousta apartních kloboučků a také opalovacích a denních krémů s UV filtry

Co je modré světlo?

Když si člověk ochočil oheň, získal světlo a s ním i čas navíc. Když vynalezl žárovku, přišel o část ozdravného spánku. Modré světlo je jednou ze složek denního světla. Vydává jej ale také většina umělého osvětlení, monitory a mobilní telefony. 

modré světlo mobilní telefon v posteliSpánkoví terapeuti doporučují omezit modré světlo alespoň dvě hodiny před spaním. Zvládnete to vydržet?

Modré světlo blokuje tvorbu melatoninu (hormonu spánku). Ten se přirozeně tvoří ve tmě. Nejvíce mezi druhou a čtvrtou hodinou v noci. Proto také začneme v přítmí pociťovat únavu.  S přilepeným obličejem na monitor přirozeně vydržíme mnohem déle vzhůru. Ale za jakou cenu?

Melatonin reguluje chronobiologické rytmy v těle. Každý náš orgán má určenou noční hodinu, kdy se „opravuje“.  Vše do sebe zapadá jako kolečka hodinového strojku. Pokud ovšem dostatečně spíme. Odborníci tvrdí, že se o spánek pravidelně okrádáme ponocováním. Jak jste na tom vy?

Poslední výzkumy ukazují, že melatonin utlumuje i růst malých nádorů. Pokud pracujete na noční směny, měli byste být obzvlášť obezřetní. S věkem se tvorba melatoninu navíc snižuje.

Jak se chránit?

Zapalte svíčky, ztlumte světlo a otevřete knihu.Intenzita světla, při které se začíná zpomalovat tvorba melatoninu, je zhruba 80 luxů. Osvětlení běžného interiéru vyzařuje nejméně 150 lx. Display telefonu vyzařuje 50 – 70 lx a monitor 20 – 30 lx. Prozkoumejte, jestli váš monitor a smartphone mají večerní mód. Zbarví se v něm do jantarového odstínu.  

Pomozte pleti správnou kosmetikou


Kosmetické laboratoře rády plní přání svých zákazníků. Ti čím dál častěji hledají ochrannou péči, která zklidňuje podráždění a eliminuje negativní vlivy oxidativního stresu.

Thalgo vsadilo na extrakt z hnědé mořské řasy, která chrání před oxidací, rozjasňuje a sjednocuje odstín pleti. Řada Lumiere Marine je skvělá na pigmentové skvrny.

Maria Galland přichází s novou speciální péčí s UV filterm, které říká Denní závoj proti znečištění pleti. Používá se na denní krém nebo případně i místo něj. Má ryze ochranné vlastnosti. Vyzkoušejte závoj zkombinovat s ochrannou řadou Lumin´Éclat.

Orlane a Rexaline se soustředí na make-upy, pudry a tónovací krémy se slunečními filtry.

Další článek v blogu


 


Zdroje:
www.modresvetlo.cz
www.wikipedia.com