Umíme stárnout?

Slyšela jsem od starších žen, že kolem čtyřicítky se „to zlomí“. Začínám chápat, co měly na mysli… Pleť, tělo i mysl se viditelně mění. Mění se pohled na budoucnost. Jsme prý na vrcholu svých sil. Konečně (snad většinou) víme, co chceme, a nerady děláme kompromisy. Nedělá je ovšem ani zrcadlo. Odráží všechny naše prožité emoce. A tak často zatneme zuby a vyvíjíme poněkud větší snahu k udržení krásy, mládí a pružnosti těla.

liftingová kosmetika Maria Galland, Mark Twain citaceCesta ke kráse ale nemusí být nutně lemována krůpějemi potu a injekcemi botoxu nebo kyseliny hyaluronové. Někdy stačí jen malá změna: pohybovou aktivitu nastavit na příjemnou úroveň, zklidnit mysl a trochu relaxovat. Věnovat pozornost výživě. Uspořádat si svůj život, priority a vztahy. Získaná rovnováha těla a mysli pak bezpochyby odhalí naši vnitřní krásu. Krásu pleti stačí pak podpořit nenásilně a přirozeně kvalitní kosmetikou.

Isabelle z Francie pro Maria Galland Paris.
Niche Parfumy

Jak stárne pleť?

Proces stárnutí začíná v hlubších vrstvách pleti dříve, než se projeví na povrchu vráskami, ztrátou pevnosti a poklesem kontur obličeje. Hlavní procesy přímo odpovědné za stárnutí jsou:

- Snížená aktivita buněk: postupně klesá aktivita fibroblastů, které produkují elastin a kolagen. Od 20 let klesá každoročně produkce kolagenu o zhruba 1 %. Pleť ztrácí pevnost a vznikají vrásky.
- Zvýšení glykace: jde o přirozený proces, kdy se molekuly cukru přichytí ke kolagenu a elastinu a mění jejich biomechanické vlastnosti.  To způsobuje tuhnutí pleti a nedostatek flexibility podpůrných kolagenových a elastinových vláken. Pleť povadá a vznikají vrásky.
- Oxidace: nadbytek volných radikálů ničí aktivní buňky. Tyto radikály se do pleti dostávají buď ze znečištění vzduchu, smogu nebo UV zářením, případně z dalších zdrojů jako je nedostatek spánku, stres, nemoc, špatná výživa, alkohol, tabák apod. Pokud antioxidační mechanismus již nefunguje jako dříve a pleť není schopna volné radikály sama neutralizovat, nastává proces oxidace. Oxidace způsobuje předčasné stárnutí, vrásky a linky.

stárnutí pleti - ztráta kolagenu a elastinu

Kolagenová a elastinová vlákna se hroutí a vzniká vráska.

 

U zralých žen vzrůstá poptávka po komplexní liftingové péči proti stárnutí.  Experti z Maria Galland proto přichází se spojením několika oblastí péče o pleť: školí profesionální terapeutky, jejichž zkušené ruce při ošetření v salonu viditelně obnoví energii Vaší pleti. Prozradí Vám tajemství domácí liftingové masáže, která je podpořena vysoce účinnou kosmetikou. Po ošetření dostanete doporučení ohledně životního stylu k podpoře účinků ošetření a produktů.

Od Maria Galland dostanete 360° péči.

10 výživových tipů proti stárnutí pleti

Prof. Dr. med. Bernd Kleine-Gunk ve spolupráci s Maria Galland Vám přináší TOP 10 jednoduchých výživových návyků pro udržení krásy a mládí pleti. Profesor je prezidentem mezinárodně renomované německé společnosti zabývající se anti-aging medicínou (GSAAM).

Nezapomeňte si u videa zapnout titulky.

V příštím článku Vám přineseme rozhovor s Prof. Dr. med. Berndem Kleine-Gunkem. Interview poskytl značce Maria Galland při uvedení nové liftingové řady Lift´Expert. Jde o 360° péči se speciální metodou aplikace. Vyzkoušíte si při ní 2minutové cvičení obličejové jógy. Každý den se procvičuje jedna partie. Tato metoda pomáhá prodloužit výsledky ošetření. Cvičení jednotlivých svalů modeluje kontury obličeje.

Niche Parfumy

Další článek v blogu