Kam se schovala éterická víla?

Také se Vám zdá, že se kolem třicítky něco změnilo? Možná jste se pomalu začala loučit s ideály a zaplavil Vás pocit, že čelíte opravdovým problémům a na zbytečnosti nemáte čas. Někdy se možná cítíte jako Amazonka, když tu Vás v zrcadle překvapí unavený a mdlý obličej s kruhy pod očima a nemastným neslaným výrazem. Co teď? Zrcadlo se dá zakrýt černým suknem, ale to asi nebude ta správná cesta.

Zkuste se zaměřit na rozjasnění pleti

rozjasnění pleti ženy po třicítce

Příčiny únavy a předčasného stárnutí pleti

Sladká emancipace přinesla ženám kromě pozitiv i nové výzvy. V práci jedeme naplno a na relaxaci po práci nezbývá mnoho času, protože domácnost nepočká. Zapomínáme naslouchat přirozenému rytmu našeho těla a jedeme stejným tempem každý den. Sedíme v klimatizovaných místnostech, jíme rychle a často se odbýváme. Nedostatek pohybu doháníme v klimatizovaných fitness centrech a navíc večer, kdy by naše tělo mělo již odpočívat. Spánek nedoženeme ani o víkendu, protože ten skvělý večírek si prostě nemůžeme nechat ujít. Nemluvě o péči o rodinu.

unavená pleť po celodenní práci  potřebuje rozjasněníPulzující životní styl žen po třicítce často dosahuje vysokých obrátek. Není nejlepším přítelem rozzářené pleti.

Na pleti jsou známky únavy vidět okamžitě. Ztrácí svůj jas. S takovou pletí je téměř nemožné udržet si svoji ženskou energii a večer se stát zářivou bohyní pro svého muže. A pak nám ještě módní časopisy sdělí, že to s líčením nemáme tak přehánět, protože…

...trendy je přirozeně zářivá pleť

Jak získat rozzářenou pleť plnou života?

 

Vybrala jsem tipy, které rozhodně zabírají:

1) Denně důkladné odlíčení a exfoliace dvakrát týdně. Stejně jako si denně myjeme tělo, je potřebné se zbavit nejen make-upu, ale také nečistot, které na pleť přináší ovzduší i naše ruce.

2) Vyvážená zdravá strava je základem, ať se nám to líbí nebo ne. Na pestrost není radno zapomínat především při redukčních dietách. Poslední výzkumy ukazují, že je důležité přijímat zdravé tuky například ze semínek, nekupovat odtučněné výrobky a omezovat jednoduché cukry. Výhodné je také nepřejídat se sacharidy v podobě pečiva, rýže apod. Tak co si místo odpolední buchtičky dát třeba chutné smoothie?

zdravá strava vitamín C

Pro rozjasnění pleti je důležitý vitamín C, který je prevencí vrásek, podporuje pružnost a pevnost pleti, působí antioxidačně a proti pigmentovým skvrnám. Krásu a rozjasnění pleti podpoříte také vitamínem E a B komplexem.

Vysoký obsah vitamínu C mají šípky, rakytník a také brambory. 3) Pijte čistou vodu dostatečně, ale ne nad míru kvůli ledvinám. Doporučení 3 l denně je dnes již pasé. Ideální množství si musíte vypozorovat sama. Doporučuje se nastartovat tělo sklenicí odstáté vlažné vody s citronem tak půl hodiny před snídaní.

4) Nekuřte. Kuřačky mají prostě smůlu. Jejich pleť bude mít vždy tendenci k zažloutnutí či zašednutí.

kouření neprospívá zářivé pleti5) Detoxikujte. Nebojte se krátkého jarního půstu. Očista prospěje pleti i vnitřním orgánům. Pomoci si můžete i doplňky stravy.

6) Respektujte rytmus svého těla dle periody. První týden cyklu je vyčerpávající a své pleti pomůžete, když budete spíše odpočívat a sbírat energii na následující dynamickou fázi. Některé ženy si lepí na lednici cyklický kalendář, aby i jejich partner věděl, jakou ženu potká zrovna doma.

7) Rozpohybujte lymfu i při sedavé práci. Při sezení se zpomaluje její tok a tedy i schopnost odvádět z pokožky toxiny. Tok můžete nastartovat, pokud se každých zhruba 20 minut třeba jen na minutku projdete. Záminkou může být tiskárna, telefon, návštěva kolegy... Novým hitem je také práce na stojáka, k níž si můžete pořídit i speciální stůl na počítač.

poyb v kanceláři rozproudí lymfu

8) Spěte. K Vašemu nočnímu regeneračnímu krému je ideální 8 hodin spánku. Uvidíte, jak bude Vaše pleť ráno rozjasněná.

9) Rozjasňující a hydratační kosmetika je základem péče o pleť. Vyzkoušejte například nové kosmetické produkty Lumin´Éclat od Maria Galland.

Rozjasňujicí kosmetika Maria Galland Lumin EclatŘada Lumin´Éclat Maria Galland přináší hydrataci a rozjasnění každé pleti od 30 let. Vyhlazuje, vyrovnává a harmonizuje.

10) Přirozeného make-upu a rozjasnění můžete hravě dosáhnout BB krémy, rozjasňujícími make-upy a bázemi, transparentními pudry na T-zónu nebo rozjasňovačem na oční okolí. Dokonalý jas vykouzlí rozjasňovače na horní části lícních kostí, horním rtu nebo pod obočím. Zářivý vzhled dodají také lesky na rty a tužky na oči.

maria galland lumin eclat rozjasňující kosmetika

Další článek v blogu