Znát svůj typ pleti prostě potřebujete

Kdo by nechtěl mít svěží, krásnou a na dotek hebkou pleť? Sní o tom každá žena, pro kterou je její obličej noční můrou. Přitom mnohdy zbytečně. Za problémy s pletí obvykle stojí fakt, že nevíme, jakého typu jsme majitelka.

Dnes vám představíme 4 základní typy pleti a jejich specifika. Poradíme, jaké produkty pro daný typ zvolit, abychom předešly možné přecitlivělosti, zarudnutí i předčasnému stárnutí. To vše může špatně zvolená péče způsobit.

Thalgo kosmetika

Normální pleť

Jak se projevuje:
Normální pleť je ideální typ pleti, bohužel je velmi zřídka zastoupená. Mazové žlázy produkují rovnoměrné množství mazu, póry se neucpávají a nejsou téměř vidět. Pleť je hebká, sametová s narůžovělou barvou, pružná a nemá sklon ke vzniku vrásek.

Jak o ni pečovat:
Základem péče o každou pleť je hydratace. Normální, bezproblémové pleti tedy stačí Hydratační řada Source Marine od Thalgo. Nabízí hydrataci a rozjasnění během 24 h a dodá pleti vše, co během dne potřebuje. Pleť čistěte pravidelně ráno a večer. Pak použijte Hydratační gelový krém. Jednou týdně doporučujeme peeling a hydratační masku Source Marine.

Source Marine Thalgo

Suchá pleť

Jak se projevuje:
Suchá pleť trpí na sníženou tvorbu mazu, proto má pocity pnutí, tvoří se šupinky a pleť je na pohled tenká. Je méně odolná, snadno zranitelná, náchylná na zčervenání, podráždění a dříve se na ní začínají tvořit vrásky. Používejte hutnější, výživné krémy.

Jak o ni pečovat:
Soin Dermatologique Maria Galland je vysoce účinná řada pro navrácení rovnováhy problémové pleti. Pleť vyčistěte ráno a večer Jemným čistícím gelem 120 pro suchou pleť a hydratujte lehkým Ochranným hydratačním krémem D-920 pro suchou pleť s SPF 30.

Soin Dermatologique Maria GallandSoin Dermatologique Maria Galland

Citlivá pleť

Jak se projevuje:
Citlivá může být pleť jakéhokoli typu. Může se jednat i o sezónní záležitost. Určitě ale věnujte citlivosti zvýšenou pozornost, aby nepřerostla až do kuperózy. To je stav, kdy začnete pozorovat popraskané žilky a červené flíčky. Citlivá pleť pálí, snadno se podráždí, bývá i vysušená. Objevují se na ní šupinky a někdy se i loupe. Větší sklony ke kuperóze má suchá, dehydratovaná a namáhaná pleť.  Pokud pozorujete podobné příznaky, přečtěte si tento článek o kuperóze a citlivé pleti.

Jak o ni pečovat:
Řada Rexaline Derma je speciálně navržena pro citlivou a smíšenou pleť. Přináší okamžitou úlevu od podráždění a zarudnutí. Chrání pleť před vnějšími vlivy, snižuje citlivost a hydratuje. Pleť vyčistěte ráno a večer enzymatickým peelingem, ošetřete hydratačním krémem proti stárnutí a pokud máte citlivou oblast kolem očí, pravidelně nanášejte také oční krém. Tip: máme skvělé zkušenosti s nápravným Sérem na citlivou pleť Derma Corrector. Účinek na začervenalá místa je díky jeho lehce nazelenalému odstínu vidět okamžitě. Působí jako firewall pro citlivou pleť.

Rexaline DermaRexaline Derma

Mastná a smíšená pleť

Jak se projevuje:
Mastná a smíšená pleť je výsadou především dospívajících, ale neplechu může způsobit i ve zralejším věku. Typickým znakem jsou rozšířené póry a lesknoucí se pleť již krátce po čištění. Díky zvýšené tvorbě mazu má sklony k ucpávání pórů a nečistotám, a tím je náchylnější k tvorbě akné. Vyžaduje čištění 2 x denně a hloubkovou péči. Potěšující je, že mastnější pleť je odolná. Díky mastnému filmu je skvěle chráněna proti vysychání a zůstává tak déle hladká a bez vrásek.

Klasickým znakem smíšené pleti je nerovnoměrné rozložení mazových žláz. Tedy, nos, brada a čelo jsou mastnější (tzv. T-zóna). Oproti tomu tváře, oční okolí a krk bývají normální až suché, někdy dokonce i citlivé. Je tak velmi náročná na péči. Někdy potřebujete více produktů na různé oblasti.

Jak o ni pečovat:
Vyzkoušejte například řadu Musalis bio kosmetiky Kadalys s aktivními látkami ze zeleného banánu. Chrání pleť před vnějšími vlivy, má lehké textury, rozjasňuje, hydratuj a vyhlazuje texturu.  Zároveň působí i proti prvním vráskám. Nezapomínejte pravidelně 2 x denně pleť čistit kosmetikou z řady Musaclean.

Musalis od KadalysMusalis od Kadalys

Znát typ pleti nestačí

Když znáte svůj typ pleti, je důležité vnímat také aktuální stav pleti, který se během roku mění. Pamatujte, že je důležité řešit nejprve aktuální stav a pak teprve třeba vrásky.

Častým a nepříjemným stavem je dehydratace, se kterou souvisí i unavený a mdlý vzhled. Pleť vypadá starší a zašedlá. Mohou se z ní odlupovat šupinky. Pokud se tento stav dlouhodobě neřeší, můžeme se dopracovat až k citlivé pleti. Dehydratovaný může být jakýkoli typ pleti. Doporučujeme pravidelně odstraňovat šupinky peelingem dle typu pleti, nasadit masku a dvakrát denně hydratovat kvalitní kosmetikou. Krémy používejte jen na dobře vyčištěnou pleť, aby se dobře vstřebaly a plnily svoji úlohu.

Životní rytmus ovlivňuje naši pleť. Vytváří nové, dočasné potřeby navíc ke standardním potřebám vaší pleti. Maria Galland Paris odpovídá na tyto urgentní požadavky řadou elixírů ULTIM´BOOST. V této řadě najdete elixír pro sjednocení pleti, zmatnění, hydrataci, lifting, rozjasnění a regeneraci pleti. Zkuste blog o čistění pleti.

Další článek v blogu