Těhotenstvím se hodně věcí se změní. Nejde pouze o životní změny, měnit se začne také vaše tělo. Ani my v Sensualité jsme v tomto období nebyly výjimkou. Neodkládejte prevenci těchto změn na později, až nepůjdou řešit. Připravte se na ně. Jak na to? Odpoví vám kosmetička Irena ze salonu Sensualité Beauty v Brně.

pokožka v těhotenstvíV těhotenství není namáhaná jen pokožka bříška. Hormonální změny mají významný vliv i na pleť. K péči o pokožku můžete používat i kosmetiku Naif pro děti, maminky, tatínky... prostě celou rodinu.

Jak řešit nejčastější problémy s pokožkou v těhotenství?

Že se pokožka těla v těhotenství mění, je jasné. Na co vše se ale připravit? 

„Ženské tělo je něžné, křehké, ale zároveň hodně vydrží. Je  podstatné o něj dobře pečovat a pomoci mu zvládnout nápor nových hormonů a fyzických změn. Nejčastějšími problémy v těhotenství jsou samozřejmě strie. Těch se ženy bojí od samého začátku a většinou jsou zvyklé si bříško pravidelně mazat.

Výjimkou během těhotenství není ani akné či svědění pokožky. Každá žena je jiná, a proto i každý průběh těhotenství je jiný. Principy péče ale zůstávají v podstatě stejné.“

Začněme tedy tím největším strašidlem – striemi. Jak k nim žena přijde a jak s nimi bojovat?

„Strie se na pokožce utvářejí pod vlivem hormonů a rychlého napínání kůže. Jde o nehezké prasklinky. Striím musíte předcházet. Jakmile se jednou objeví, boj s nimi je již opravdu těžký. Je tedy dobré si zvyknout na denní mazání pokožky. Těhotenský balzám a těhotenský olej ji udrží pružnou a striím tak budete předcházet. Pokud už nějaké máte, zkuste použít speciální krém na strie."

Dalším velkým strašákem je akné. Boj s ním je složitý. Co doporučujete pro těhotnou ženu v tomto případě?

„Především správné a pravidelné čištění pleti a odličování, jak jsme popsali v minulém blogu. Budoucím maminkám by se mohla líbit kosmetika značky Naif pro děti a rodiče, která se snaží být co nejšetrnější k pokožce i životnímu prostředí.

odlíčení pletiJak si správně odlíčit pleť zjistíte v tomto blogu.

Nezapomínejte každý večer před spaním pleť také důkladně vyčistit a 1 - 2 x týdně použít vhodný pleťový peeling, který pokožku nejen čistí, ale zároveň odstraňuje odumřelé buňky, rozjasňuje a zjemňuje pleť.  Vhodný denní a noční krém patří až na vyčištěnou pleť.

koupím si odličovací kosmetiku

S těhotenstvím se často spojuje pojem „záře“. To v podstatě znamená, že pokud jste touto těhotenskou září obdařeni, budete se více červenat, jelikož se v těle utváří víc krve než obvykle.“ 

Já osobně měla během těhotenství velký problém se svěděním pokožky. Čím to může být způsobeno a lze s tím bojovat?

„Příčin svědění kůže během těhotenství je celá řada. Kůže se napíná a může být citlivější a sušší. Během těhotenství se zhoršuje odstraňování žlučových kyselin, které stimulují nervová zakončení.  Platí v podstatě jediná zásada: udržet pokožku dobře hydratovanou. Pravidelně ji natírat  tělovým mlékem nebo třeba mandlovým olejem. Na mytí bych z našeho sortimentu doporučila mléčný koupelový olej.“

Často se také řeší těhotenství a slunce. Jak to v tomto případě funguje? Například v letních měsících je v podstatě nemožné se slunci vyloženě vyvarovat.

„Těhotné ženy by měly být při opalování obezřetné. Doporučuji pokožku chránit víc než jste běžně zvyklé. Jinak riskujete, že si vypěstujete tzv. těhotenskou masku. To jsou vlastně pigmentové skvrny v obličeji. Jejich vznik podporují právě hormony a sluníčko problém zhoršuje. Čím víc se budete chránit, tím spíš se jí vyhnete.“

Další článek v blogu