Získejte ze svého denního a nočního krému co nejvíc

Chcete ze svého krému získat co nejvíc? Čtěte návod k použití. Pleťové krémy jsou tvořeny s různými cíli. Některé jsou určeny výhradně na den nebo na noc, některé na oboje. U ryze denních krémů můžete očekávat obsah látek, které nejsou pro noční péči vhodné a naopak. U kombinovaných krémů najdete často v popisku doporučení aplikovat "ráno a/ nebo večer".

denní nebo noční krém
Denní krémy by měly být jako lehký zkrášlující závoj. Hydratují, rozjasňují pleť a případně i vyrovnávají její odstín. Pokud je základem vaší denní rutiny make-up, potřebujete spolehlivý hydratační produkt, který se rychle vstřebává. Musí se snadno roztírat do souvislé vrstvy a nezanechávat mastné stopy. Nesmí zacpávat póry, aby pleť mohla dýchat.

Ve dne potřebuje pleť ochranu a zkrášleníDenní krémy mohou obsahovat i sluneční filtry, které by pleť v noci zbytečně zatěžovaly. Obsahují antioxidanty a další aktivní látky, které chrání pleť před znečištěním, neblahými vlivy z prostředí nebo počasí. Tyto faktory mají významný vliv na předčasné stárnutí pleti. Denní krémy mívají specifické aktivní látky proti stárnutí nebo na bělení pleti. Mohou obsahovat optické rozjasňovače, které během spánku opravdu nepotřebujete.

V noci pleť regeneruje

Stejně jako celý organismus, se i pleť napravuje a regeneruje během hlubokého spánku. Kvalitní a dostatečně dlouhý spánek je to nejlepší, co jí můžete dát. Určitě je spousta věcí, které musíte v noci ještě stihnout, ale každé zkrácení spánku vás posunuje o další krůček blíž k "zombie looku".

noční krém Thalgo regeneruje

Nechejte váš krém pracovat, když spíteDermatologové tedy doporučují na noc krémy, které pracují, zatímco vy si příjemně sníte. Účelem noční péče je podpořit přirozený regenerační proces pleti během spánku. Poskytuje jí tedy maximální výživu a hydrataci. Obnovuje rovnováhu pleti.

Často obsahuje vyšší koncentraci aktivních látek jako je kyselina hyaluronová, kyselina glykolová apod. To ale nemusí nutně znamenat, že je účinnější. Dalo by se spíš říct, že jsou její účinky cílenější. Noční krém byl vytvořen proto, aby byla pleť ráno odpočatá, regenerovaná, viditelně nadýchaná a rozzářená.

Noční krémy mívají často bohatší konzistenci, která pocitově pleť jakoby zahalí do výživného zábalu. Nemusíte se bát ani silnější vrstvy. Absorbuje se pomalu a aktivní látky se uvolňují postupně během spánku.

Díky tomu není použitelný přes den. Váš pudr či make-up by nejspíš nepřilnul rovnoměrně k pleti. Jednoduše, po použití nočního krému už do společnosti nechoďte, ledaže byste si pleť znovu vyčistila a tonizovala.
Noční krém Sleeping Cream ThalgoNejoblíbenějším nočním krémem na Sensualité je Sleeping Cream od Thalgo
Přináší pleti účinky 10hodinového regeneračního spánku.

Maska na celou noc? Proč ne...

Místo nočního krému můžete použít i některé pleťové masky, jako třeba Rexaline 3D Hydra-Shock nebo Thalgo Prodige des Océans. Vždy si ale dobře přečtěte návod k použití. Ne všechny jsou na dlouhodobou aplikaci vhodné.

Co je důležitější než krém?

Očistný rituál. Drahý krém vám bude k ničemu, pokud mu nedovolíte proniknout do pleti. Věnujte čištění a odličování pár minutek ráno i večer a uvidíte, jak se vaše pleť rozzáří. A co radí k čištění pleti kosmetička? Čtěte zde.

Další článek v blogu