Co o vás prozradí vrásky?

Do tváře se vrývá každý den našeho života. Pleť ilustruje náš vnitřní svět, zdraví i temperament. Ve stáří na nás nejhlubší vrásky prozradí, zda jsme se častěji smáli či mračili. Vnitřní krása se otiskuje i do té fyzické. Jednou z cest, jak eliminovat tvorbu hlubokých vrásek, je žít život bez výrazu… nebo s pravidelnou dávkou botoxu. Ten je však díky svému okamžitému efektu silně návykový a výsledek nemusí vypadat zrovna přirozeně. Pojďme to zkusit nejprve s kosmetikou.

Určit typ pleti nestačí

Vybírat kosmetickou péči pouze dle typu pleti – mastná, normální a suchá – opravdu nestačí. Pokud je naším hlavním cílem pozdržet proudění času, je lepší zvolit si především kosmetiku určenou pro náš věk a teprve následně řešit, zda se hodí pro váš typ pleti. Je tu však ještě jeden důležitý ukazatel, a to je stav pleti. Ten řešte vždy prioritně. Tedy, pokud je vaše pleť momentálně podrážděná, má akné nebo je dehydratovaná, soustřeďte se nejprve na odstranění těchto problémů.

Některá pleť je na pohled křehká jako okvětní lístek a potřebuje něžnou péči. Jiná je naopak silná a větrem ošlehaná. Při výběru textur produktů proti stárnutí na mastnější pleť jsou vhodné lehčí, případně gelové konzistence. Na suchou zase spíše ty bohaté.

Proces stárnutí pleti

 

Podpůrný systém pleti je tvořen dvěma vláknitými bílkovinami, elastinem a kolagenem, které jsou produkovány fibroblasty. Kolagen dává pleti pevnost a elastin pružnost. S věkem se vlákna ztenčují a lámou. Produkce elastinu je na vrcholu kolem 20. roku a v dospělosti začíná rychle klesat. Kolem 70 – 80. roku nastává téměř totální ztráta elastinu. Kolagen, který tvoří 80 % vrstvy dermis, ubývá v pleti postupně. Pokud tyto látky do pleti dodáme, pleťové buňky se opět naplní, vrásky vypnou a pleť pozvedne. Není to však tak jednoduché, protože jejich molekuly jsou příliš velké, než aby mohly proniknout do pleti zvenku. Moderní kosmetika již díky vědeckému výzkumu dokáže stimulovat jejich produkci podporou fibroblastů přímo v pleti nebo je dodávat ve fragmentovaném stavu tak, aby se vstřebaly.

 

 

20 let - na vrcholu sil

U mladé bezproblémové pleti je zcela dostačující prevence ve formě hydratační péče. Přibližně od 25. roku můžeme pozorovat tvorbu prvních jemných linek a změny v pigmentaci, které způsobují nevyrovnaný odstín pleti. Zatím jde především o poškození slunečním zářením, které ničí elastinová vlákna a způsobuje tím předčasné stárnutí pleti. Důležitou prevencí je také zdravá strava a dobrý spánek. Při něm totiž tělo produkuje růstový hormon, který obnovuje kolagen a elastin.

Hydratovat, chránit a vydatně spát.

S přibývajícím věkem textura pleti dále hrubne a hůře odráží světlo, což má za následek ztrátu jasu. Není tedy na škodu alespoň v letních měsících používat krém s UV filtrem a rozhodně se chránit před nadměrným sluněním. Mládí pleti prodloužíme kosmetikou na vyhlazení prvních vrásek a hydratací.

30 let – nakopněte hydrataci a kolagen pro prevenci vrásek

Pokud jste si vrásek zatím nevšimla, tak teď už zbystřete pozornost. Jejich viditelnost začíná být u většiny pletí patrná. Můžete se začít soustředit na jejich vyplnění a vyhlazení. Na místě je kosmetika pro podporu tvorby kyseliny hyaluronové pro zvýšení hydratace a podpora tvorby kolagenu. Dále výživa pomocí vitamínů a minerálů, okysličení a ochrana antioxidanty. Je vhodné zařadit i noční krém, který podporuje přirozený proces regenerace během spánku.

Pokud už i v tomto věku chcete maximální účinky, nejvyšší řada kosmetiky proti stárnutí značky Thalgo nabízí navíc i výjimečnou regeneraci a výživu. Je doslova nabitá živinami. Je určena pro všechny typy pleti a všechny věkové kategorie. Jmenuje se Prodige des Océans (Poklad oceánů) a skrývá v sobě tajemství z 5 oceánů.

40 let – čas pro zpevnění a lifting pleti

Zhruba ve 40 letech můžeme mluvit o vráskách výrazných, na které může významně pomoci i pleťový peeling. Navíc přichází pozvolné ochabování pleti. Zemská přitažlivost ji začíná táhnout dolů a rysy obličeje se mění. Je to tím, že se sval uvolňuje od kosti a klesá. S ním i tuková tkáň. Pleť v horní části obličeje se tedy ztenčuje a ve spodní části zase přibývá objem. Na řadu přichází liftingová a zpevňující péče. Jistě stojí za vyzkoušení i přístrojová ošetření jako například iBeauty od Thalgo.

Samozřejmostí je i hydratace a výživa, okysličení a ochrana pomocí antioxidantů. Zralé ženy by už neměly zapomínat ani na krk, dekolt a oči. Účinky krému doporučujeme zvyšovat použitím pleťového koncentrátu nebo séra. Odličovací a čisticí produkty se dnes již také dělají ve verzi anti-ageing.

Účinky kosmetiky proti stárnutí je ideální začít kombinovat s profesionální liftingovou masáží obličeje v rámci ošetření pleti ve vašem salonu

50 let a více – vybírejte komplexní péči proti stárnutí

Zralá žena po 45 roku kromě prohlubování vrásek, ochabování pleti, jejího viditelného poklesu a přesunu objemu směrem dolů, začíná řešit také nápadné vysychání pleti a ztráta jasu, ztenčování a případně i vznik prvních pigmentových skvrn. Navíc se začíná měnit i struktura kostí. Oční jamky se začínají rozšiřovat, čímž se mění i poloha upnutých svalů. Čelisti se protahují a později s úbytkem zubů se jejich tvar rapidně mění. To má za důsledek i protažení nosu. S věkem se také prohlubují rozdíly v objemu mezi levou a pravou stranou obličeje, jako je například více hmoty ve tváři, pod okem apod. Prevencí může být častější střídání polohy ve spánku.

péče o pleť Maria Galland


Sáhněte už po opravdu efektní anti-aging kosmetice s komplexními účinky na všechny znaky stárnutí včetně hlubokých vrásek, rozjasnění pigmentových skvrn, celkové výživy a regenerace. Dámám, které milují opravdu luxusní péči proti stárnutí bude nejlépe vyhovovat řada Mille francouzské kosmetiky MARIA GALLAND nebo THALGO Exception.

Proč je lepší si připlatit za kvalitní péči?

Značky, které u nás nejvíce milujete - Thalgo a Maria Galland, se vyvíjí už víc než 60 let. Stojí za nimi nejen miliony spokojených zákazníků, ale především léta vývoje a výzkumu. Jejich laboratoře sledují nejnovější vědecké objevy a neustále inovují své kosmetické řady. Splňují nejvyšší standardy a pozorně testují. Používají nejkvalitnější ingredience a promyšleně je kombinují tak, aby zákaznicím přinášely ty nejlepší a opravdu viditelné účinky.