Bezpečnější opálení u moře i v horách s kosmetikou Thalgo, Decléor a Maria Galand

Ochrany pleti a pokožky proti slunečnímu, docílíte při použití kvalitních přípravků.

 

Vyzbrojte se na léto!

Horké dny plné slunečních paprsků otevřely své dveře, a tak můžeme začít vychutnávat období tepla, vlahých nocí a zasloužené dovolené. K létu neodmyslitelně patří čas strávený na slunci a krásná opálená pleť. Pokožka v bronzovém odstínu působí svěže a mladistvě, zároveň ale vyžaduje zvýšenou péči.

Víte, jak bezpečně o ni pečovat?

Vzpomeňte si na minulé léto. Dlouhé hodiny u vody, červení jak raci a tři noci spánku téměř ve stoje. Letos jinak a lépe. Před každým pobytem na slunci se namažte kvalitním ochranným krémem s dostatečným  SPF faktorem. Tím se vyhnete nepříjemnému spálení a nevzhlednému loupání kůže. Nepodceňujte ani následnou péči po návratu z pláže. Po horkém dni je pokožka vysušená a prahne po zvýšené dávce hydratace.

Než si zvolíte vítěze krémů, který s vámi stráví léto, naučte se číst jeho složení. Vyhněte se přípravkům s obsahem Oxybenzonu. Proniká kůží do krevního oběhu a způsobuje hormonální nerovnováhu a alergické reakce. Je až s podivem, že se vyskytuje ve více než 40 % opalovacích výrobků. Druhým nepřítelem je retinyl palmitát. V kombinaci se slunečními paprsky může být spouštěčem kožních nádorů. Najdeme ho na obalech ve 12ti%.

Pokud máte zásobu krémů z minulého léta, vyhoďte je. Během roku ztrácí důležité látky a nezajistí vám dostatečnou ochranu. Vale dejte rovněž výrobkům s prošlým datem spotřeby.

Vaše Ray- Banky nemusí sloužit jen jako módní doplněk. Váš zrak, stejně jako citlivá oblast kolem očí, vyžaduje vysokou ochranu. Brýle proto noste celé léto, ve vodě i na souši. Při nákupu ochranných doplňků myslete také na pokrývku hlavy. Úpal můžete chytit i po pár minutách na přímém slunci a na několik dní se stane vašim nejlepším společníkem studený obklad.

Naplánujte si čas opalování. Sluneční paprsky jsou nejagresivnější mezi 11-15 hodinou. V této době si raději dopřejte chlazený drink někde ve stínu. Naopak nejméně škodlivé je slunění po ránu.

Pokud nejste plážový typ a svou dovolenou strávíte na horách, přibalte si do batohu ochranný krém SPF 50+. A nešetřete s ním. Se stoupající nadmořskou výškou, stoupá i intenzita slunečního záření. Proto pozor na vysokohorské sluníčko, může být skutečně zrádné.