Pleť okolo očí je velmi citlivá a tenčí než na jiných oblastech těla. Má méně mazových žláz. Dříve ztrácí vodu a elasticitu, proto se na ní objevují první vrásky velmi brzy. Zároveň je velmi namáhaná tím, jak zapojuje mimické svaly během mrkání nebo třeba smíchu. Zároveň ji zatěžujeme líčením a často také nesprávným odličováním se silným tlakem. Proto laboratoře vyvíjí speciální oční peče s aktivními látkami, které hydratují, regenerují, zpevňují a vyhlazují pleť.

V čem je oční krém jiný než pleťový krém?

Oční péče obsahují speciální účinné látky přímo na citlivou oblast kolem očí. Na rozdíl od běžných pleťových krémů nejen, že zvyšují pružnost pleti a působí tak proti vráskám, ale bojují také proti otokům a tmavým kruhům. Některé péče na kontury očí mohou mít i rozjasňující, tedy zkrášlující efekt. Denní krémy mohou citlivé oči dráždit. Obsahují aktivní látky, které oči tak dobře nesnesou. 

Kdy a jakou oční péči si vybrat?

Záleží na vašich predispozicích. Pokud mají i vaši rodiče pleť náchylnou na brzkou tvorbu vrásek, kruhy nebo otoky, začněte raději dřív než později. První známky stárnutí se začínají objevovat kolem 25. roku, kdy začíná klesat produkce kolagenu v pokožce. Není třeba si hned kupovat krémy na vrásky. Opravdu ne. Mladé pleti stačí jako prevence pravidelná hydratace a správné odličování každý večer. Protože mladá pleť bývá obecně mastnější, stačí často jen lehké gelové krémy nebo fluidy. 

Po 30. roku se začínají objevovat první jemné linky, případně i vrásky. Proto se poohlédněte po péči s obsahem kyseliny hyaluronové, která působí jako prevence proti stárnutí, skvěle hydratuje a vypíná pleť. Slovo "kyselina" vám možná zní nebezpečně, ale nenechejte se mýlit. Kyselina hyaluronová je totiž jednou z přirozených, hlavních složek mezibuněčné hmoty. Najdete ji také v nervových, pojivových a epiteliáních tkáních.

V 40-50. roce sáhněte po liftingovém krému nebo anti-age krému, který má kromě hydratačních také regenerační složky. Aktivně vrásky vyhlazuje, vypíná pleť a působí proti všem znakům stárnutí.

Thalgo Hyalu-Procollagene Oční maska pro nápravu vrásek s kolagenemPozvedněte svoji krásu pomocí víceúčelové péče na vyhlazení vrásek obličeje, očí a rtů. Bojuje s projevy únavy. Nová definice liftingu! Maria Galland 650 Vyhlazovač vrásek Lift´Expert na obličej, rty a oči

Obecně doporučujeme na oči trpící otoky volit spíš gelovou konzistenci krémů. Na sušší pleť se sklonem k vráskám spíš výživnější a hutnější konzistenci. Kromě klasických očních krémů a gelových krémů můžete používat i speciální oční masky, koncentráty a séra. Masky na oči hydratují citlivé oční okolí a postarají se o maximální výživu během krátké doby. Hodí se i na rozzáření unavených očí před líčením, třeba když se chystáte na večírek. Sérum na oči je velmi koncentrovaný produkt, který se běžně nanáší před krémem. Zesiluje tak účinky krému. 

Pokud vás trápí otoky a unavené oči, zkuste roll-on s masážní kuličkou, která má chladivý efekt a podpoří mikrocirkulaci. Nebo jednoduchý tip - přiložit okurku na víčka. Působí jako chladivý obklad. Existují i chladivé plastové masky. Dejte ale pozor na příliš nízkou teplotu takových pomůcek. Šoková terapie není pro jemnou pleť, a už vůbec ne pro oko samotné, to pravé ořechové. Na kruhy pod očima zkuste rozjasňovač, který zesvětlí tmavá místa. 

Vždy ale mějte na paměti, že žádná kosmetika nenahradí chybějící spánek, pitný režim a vyváženou stravu.

Thalgo Hyalu-Procollagene Oční maska pro nápravu vrásek s kolagenemMaska, která vyplní a vypne vrásky kolem očí za pouhých 10 minut. Thalgo Hyalu-Procollagene oční maska pro nápravu vrásek s kolagenem

Jak správně odlíčit oči, abyste si neudělala zbytečné vrásky?

Především pleť nedrhněte! Napusťte tamponek kvalitním odličovačem očí. Někomu se lépe pracuje i tak, že tamponek nejdřív navlhčí vodou a pak teprve přidá odličovač. Přiložte ho na oči a nechte pár vteřin působit. Pak ho jemnými pohyby stahujte. Odličujte směrem dolů a od vnitřního koutku k vnějšímu. 

Jak správně nanášet oční krém

Především vždy na dokonale odlíčenou a vyčištěnou pleť. Ideálně ráno i večer - záleží na stavu pleti a vašich potřebách. Aplikujte péči jemným poklepáváním špičkami prstů pod oční víčka a kolem očí. Zbytečně pleť nenatahujte, ať si neděláte další vrásky. 

e-shopBlog