Počet více či méně uvěřitelných mýtů okolo péče o pleť je vysoký. Pojďme uvést na pravou míru alespoň 7 nejčastějších.

1)  Stárnutí pleti  je geneticky dané. Ne tak docela

Genetika samozřejmě hraje ve stárnutí pleti velkou roli. Ale jsou to naše každodenní návyky, které dokáží tento proces urychlit nebo zpomalit. I když v naší uspěchané době je někdy složité najít si čas na sebe, neměli bychom zapomínat na důkladné odlíčení a čištění pleti, a to ideálně večer před spaním. Pleti se tak uleví a v noci může bez překážek regenerovat. K tomu jí pomůže i kvalitní noční krém.

micelární odličovací voda na pleť i oči Thalgo

K bleskovému odlíčení obličeje včetně očí můžete použít i tuto Micelární odličovací a tonizační vodu z nejnovější řady odličovacích produktů přírodní mořské kosmetiky Thalgo Eveil a la Mer.

 

2)  Strava nemá na pokožku vliv. 

Omyl!

To, co jíte a pijete má na pleť přímý vliv. Nadmíra potravin s vysokým obsahem cukru zrychluje stárnutí celého těla. Pokožka ztrácí svoji pružnost a zrychuje se tvorba stařeckých skvrn. Společně s častým pití alkoholu či kouřením dokážou napáchat nevratné změny. Pleť je mdlá, povadlá a tvoří se na ní hluboké vrásky. Kromě ozdravné celkové detoxikace těla jí můžete pomoci potravinovými doplňky Thalgo.

Thalgo Collagene potravinový doplněkDoplněk stravy proti vráskám a stárnutí pleti Collagene 5000 je elixírem mládí a zářívosti. Vyhlazuje, mění strukturu pleti a působí antioxidačně.

 

3)  Opalovací krém není nutný, když sluníčko nesvítí.

Velmi častý omyl!

Ochranu proti slunečnímu záření bychom měli používat každý den bez ohledu na počasí. Ochrana kůže proti UVA a UVB paprskům nejen, že brání předčasnému stárnutí pleti, ale je také nejbezpečnějším způsobem prevence rakoviny kůže. Na trhu najdete mnoho pleťových krémů s UV faktorem, proti stárnutí, pigmentovým skvrnám a na další problémy pleti.pleťový krém pro ochranu buněk s UV faktoremLehké denní sérum na ochranu buněk 22J od Maria Galland má nejen ochranný faktor, ale dokáže pleť i krásně rozjasnit, chrání ji proti znečištění a regeneruje.

  

4)  Stres nemá na pokožku vliv. 

Hluboký omyl!

Vysoká hladina adrenalinu vyčerpává celé lidské tělo. Stres dehydratuje pleť a způsobuje její zanícení. To má za následek vznik akné a nadměrné vylučování kožního mazu. Nemluvě o vráskách a tmavých kruzích pod očima z nedostatku spánku.

sérum pro unavenou a stresovanou pleť OrlaneAktivní pleťové sérum hi-tech kosmetiky Orlane vám pomůže zatočit se známkami stresu a únavy. Nabije vaši pleť novou energií.

 

5)  Každodenní peeling udržuje pleť mladistvou.

Ano, ale...

Pravidelné odstraňování odumřelých buněk pleti, tedy exfoliace, je velmi důležité pro její obnovu. Vyhlazuje nerovnosti i vrásky a pleť po ní vypadá čerstvě jako poupě. Nic se ale nemá přehánět. Každodenní exfoliace totiž může vést u citlivé pokožky k podráždění či dokonce ekzémům. 

Většina výrobců doporučuje provádět peeling 1 - 2 x týdně, což bohatě stačí k tomu, aby se pleťové buňky stačily obnovovat. Důležitá je z dlouhodobého hlediska spíš pravidelnost.

Orlane peelingJemný pleťový peeling značky Orlane obsahuje rostlinné částice z bambusových výhonků. Výtažky z hořkých pomerančů s drenážními účinky odstraňují nečistoty a toxiny, zatímco blahodárné bambucké máslo o pleť pečuje.

6)  Pokud ihned nevidíte výsledky nového krému, je třeba vybrat jiný.

Ne, ale...

Jestliže nevidíte změny po použití nového krému, nepanikařte. Krému trvá až 8 týdnů, než se objeví výsledky. Proto není důvod ihned sahat po novém výrobku. 

Vyjímkou je, když vám nová péče způsobí otok, ekzém, svědění nebo jinou alergickou reakci. V takovém případě je opravdu nezbytné produkt dále nepoužívat.  

7)  Tmavé skvrny na kůži jsou způsobeny věkem.

Rozhodně ne!

Ve skutečnosti jsou tyto skvrny, známé jako hyperpigmentace, výsledkem dlouholetých, nechráněných pobytů na slunci. Mohou se dokonce objevovat již v 20 letech nebo v těhotenství jako důsledek hormonálních změn. Případně také jako důsledek spálení pokožky.

lokální sérum proti pigmentovým skvrnám Maria GallandLokální sérum na pigmentové skvrny D-521 značky Maria Galland pomůže zesvětlit stařecké skvrny právě tam, kde potřebujete.