Jaro je tu!

S jarem se probouzí příroda a nás to táhne čím dál víc ven. Stromy kvetou, ptáci zpívají a slunce svítí. Pro mě je jaro nejkrásnějším ročním obdobím celého roku. V tomto článku se dozvíte důležité kroky, které se pojí s jarními přípravami a probouzením se ze zimního spánku. 

jaro blog o kráse

Se vzrůstající venkovní teplotou odhazujeme přímo úměrně vrstvy oblečení. Začínáme si všímat, že potřebujeme pedikúru. Zároveň i pokožka celého těla je hrubá a suchá. To je výsledkem mrazivých dnů, ale také otíráním pokožky o oblečení. 

Co s tím? Peeling!

Pravidelně se staráme především o tu část těla, která je vidět po celý rok – o obličej. Pokožka těla si ale také zaslouží naši pozornost. Nejen pro krásu, ale i pro příjemný pocit. Tělový peeling pomůže odstranit hrubá místa, zlepší prokrvení a jako mávnutím kouzelného proutku se pokožka zjemní.

peeling Maria Galland

Samotným peelingem to ale nekončí. V tomto okamžiku je totiž pokožka skvěle připravená na dávku hydratace. Takže nikdy nezapomínejte na hydratační tělové mléko nebo máslo. A ještě více doporučuji výživný zábal. Ten vám totiž dodá mnohem více blahodárných látek a dokáže tak zpomalit i proces stárnutí.

A dokážete si představit, že spojíte obě tyto procedury v jedno? Ležíte na lůžku v hedvábném tělovém zábalu a během jeho působení ošetřuje kosmetička vaši pleť... Pohádka? Nemusí být. Zeptejte se v nejbližším salonu

První sluníčko

Určitě nezapomínejte na správnou sluneční ochranu. Ano, může se zdát, že je sluníčko ještě slabé a tudíž není nebezpečné. Opak je však pravdou. První paprsky nám mohou způsobit i nehezké pigmentové skvrny. 

Nemusíte hned sahat po SPF 50+. Do města stačí hodnota okolo 20 až 30. V horách, blíže slunci, vybírejte faktor vyšší. 

Chce to změnu

Společně se změnami ročního období se mění i potřeby naší pleti. Ze zimy na jaro často potřebujeme rozzářit unavenou a mdlou pleť, posílit její přirozené funkce a připravit tak citlivější pleť na slunce. Případně dodat živiny ztracené během přechodů z mrazu do tepla. 

Profesionální kosmetička na začátku ošetření vždy provádí diagnostiku odlíčené pleti s lupou.M-Ceutic

Návštěva salonu se Vám tak opravdu vyplatí. V lékárně nebo parfumerii informace od zkušené odbornice nedostanete. Kosmetička vám ušije péči přímo na míru potřebám.

Typ pleti se běžně nemění, ale její stav se mění dle ročních období. Pleť reaguje i na naše psychické rozpoložení, na to jaké bereme léky a samozřejmě také na to, jak se o ni staráme doma. 

Jídelníček

Změna, kterou často i nevědomky procházíme, je ve skladbě našeho jídelníčku. S teplejším počasím jíme více zeleniny a ovoce, což pleti velmi prospívá. Vitamíny, minerály a mnoho dalších živin jsou skvělým zdrojem antioxidantů, díky kterým je naše pleť a celé tělo zdravější. 

potravinové doplňky Thalgo

Před všemi těmito vitamínovými bombami je vhodné tělo nejprve pročistit. Mohou vám pomoci detoxikační čaje, potravinové doplňky nebo třeba lymfatické masáže. Tělo se tak rychleji zbaví škodlivin a mnohem lépe naskočí do svěžího jarního tempa.

Užívejte si 

Užívejte si jara! Choďte na procházky do přírody a sledujte, jak se pomalu probouzí. Jaro je skvělým obdobím pro nové začátky a předsevzetí. Ať jde o formování postavy do plavek, trávení více času s rodinou anebo změnu zaměstnání. Na nic nečekejte a pusťte se do změn hned.

Krásné jaro!

Další článek v blogu