Pedikérka radí, jak na domácí pedikúru

Ztvrdlé a popraskané paty, kuří oka i neupravené nehty můžete schovat do ponožek, ale jejich zdraví tím neprospějete. Naše pedikérka Vám poradí, jak jim poskytnout správnou domácí péči.

S prvním obutím letních sandálů často začneme narychlo shánět pedikérku nebo alespoň hledat ztracenou pemzu. Přiznávám, že je to i můj případ... A tak mne napadlo, že se zeptám pedikérky v salonu Sensualité Beauty, co a jak mohu pro své nohy udělat doma. Poradila mi, jak na to.

domácí pedikúra jak na to

Nejčastější problémy nohou a jak je řešit

Pedikúra je nutností především ze zdravotních důvodů. Jaké nejčastější problémy trápí naše klienty?
„Určitě ztvrdlá kůže na chodidlech a zarůstající nehty. Zanedbání péče o zrohovatělou kůži může přivodit hluboké a bolestivé praskliny. Do kompetence doktora pak patří plíseň nohou, nehtů a taky pokud je nehet už hodně zarostlý do lůžka, hnisá a je bolestivý. Tam by mohla hrozit infekce.“

Co zaručeně pomáhá na popraskané paty?
„Profesionální pedikúra jednou měsíčně a mezitím pravidelné promazávání doma. Ideální je nanést na chodidla silnou vrstvu hydratačního krému, zabalit nohy do sáčku nebo fólie, navléct teplé ponožky a nechat působit. Třeba večer u televize nebo i přes noc. Ráno je pak pokožka hebká a jemná. Opakovat i třikrát týdně. Pomáhá také pravidelný peeling nohou, který je krásně vyhladí.“

V čem dělají lidé chyby při péči o chodidla?
„Stříhají nehty do špatného tvaru, a ty jim pak zarůstají. Je třeba je stříhat rovně. Klienti také podceňují promazávání. Máme dobré zkušenosti i s používáním olejů a krémů na kůžičku, které mimo jiné podporují růst zdravých nehtů.“

Čím odstranit suchou kůži na patách?
„Po profesionální pedikúře se vyplácí pravidelně udržovat chodidla, ať už klasickou pemzou nebo pilníky. Stačí nasucho. Nyní jsou populární přístroje na suchou domácí pedikúru. Jsou relativně bezpečné právě pro domácí použití. Vždy jsou ale jen doplňkem mokré profesionální pedikúry se skalpelem, která je mnohem účinnější.“

Čím a jak pilovat nehty na nohou?
„Osobně nemám ráda skleněný pilník. Nejvíc mi vyhovuje pilník papírový a co nejtenčí, abych se s ním dobře dostala pod nehet. Určitě nedoporučuji kovový, ten nehty spíš ničí. U nehtů nohou i rukou je při pilování nejdůležitější pilovat jakoby pod nehtem. Při pilování seshora se ztenčuje a třepí.“

Co laky? Nemohou negativně ovlivnit zdraví nehtů?
„I když na nohou nosíme laky déle, protože odrůstají pomaleji, u laků Orly, se kterými pracujeme, tento problém nehrozí. Vyživují nehty díky obsahu vitamínů A a E. Novinkou jsou barevné péče Breathable, které nehty okysličují a vyživují. Lakovat můžeme nonstop. Důležité je používat odlakovače bez acetonu, protože ten nehty vysušuje a nehty se pak třepí.“

Co navíc nám poskytne dobrá pedikérka?

Ať jste šikovní sebevíc, pedikérka má jasné výhody: mnoho ošetřených nohou před Vámi a pohled z druhé strany. Ošetřovat svoji vlastní nohu zespodu ostrým skalpelem zřejmě bezpečně nezvládnete, pokud nejste hadí žena. Po zkušenosti se speciální žiletkou na nohy už také vím, jak špatně se i malé krvácení na noze zastavuje. Navíc práce skalpelem potřebuje začistit a k tomu je ideální profesionální bruska.

pedikúra skalpelem

Pedikérka dokáže zachránit i zarůstající nehet, který uvolní speciálními kleštičkami a exkavátorem. Zároveň udělá nehtům správný tvar, aby nezarůstaly. Pomůže také s kuřími oky a odhalí případné plísně a jiné neduhy.

Pedikúra doma jako ze salonu

Práci profesionálky sice zcela nikdy nenahradíte, ale svým chodidlům jistě ulevíte, pokud jim dopřejete správnou základní péči. Když se Vám podaří pro sebe utrhnout trochu více času, můžete si sama či s partnerem nebo kamarádkou užít i uvolňující spa pedikúru jako ze salonu.

Doteky ruky vašeho blízkého budou pro nohy i mysl obzvláště povznášející

Postup:
- odlakujte nehty.
- namočte nohy na 10 minut do lázně. Můžete použít vodu s octem (desinfekce a proti plísním) nebo s olejem na změkčení, hydrataci a výživu.
- proveďte relaxační peeling nohou. Po krátké masáži opláchněte v lázni a osušte ručníkem.
- ostříhejte a zapilujte nehty do rovna.
- použijte pemzu nebo pilník na nohy. Pokud si troufáte, můžete nejprve seškrábat suchou kůži speciální žiletkou na pedikúru. Chce to ale jistou zručnost a preciznost.
- vmasírujte hydratační krém. Pokud jste na to dva, nic se nevyrovná závěrečné desetiminutové masáži nohou a lýtek.
- odmastěte a nalakujte nehty oblíbenou barvou.
- vetřete péči na kůžičky.
- očistěte pomůcky. Kromě toho, že pemzy a pilníky by kvůli hygieně měl mít každý člověk své, je také potřeba je po použití omýt kartáčem nebo přímo desinfikovat.

Do čistých botiček

Přijde vám nepříjemné na skvěle ošetřené a čisté nohy nazout propocené škrpále? Ideální je boty ošetřit zevnitř antibakteriálním sprejem. Nezapomínejte, že obuv je třeba pravidelně přirozeně větrat a udržovat i zevnitř, ale to už je úplně jiná kapitola.

 

 Ztvrdlé a popraskané paty, kuří oka i neupravené nehty můžete schovat do ponožek, ale jejich zdraví tím neprospějete. Naše pedikérka Vám poradí, jak jim poskytnout správnou domácí péči.Ztvrdlé a popraskané paty, kuří oka i neupravené nehty můžete schovat do ponožek, ale jejich zdraví tím neprospějete. Naše pedikérka Vám poradí, jak jim poskytnout správnou domácí péči.
Radka Taušová

Autor:Když jako náctiletá otevřela svůj první módní časopis, uchvátila ji „haute couture“ a pochopila význam vzhledu pro vyjádření osobnosti. Věří, že každá žena je krásná a správně zvolená kosmetika její krásu rozzáří. V našem týmu pracuje již od roku 2005.

Nevíte si rady s výběrem správného parfému?

Pomůžeme vám vybrat

Spustit průvodce

Salon sensualité

Vlastní spa & beauty salon s kadeřnictvím v Brně

Přijďte si odpočinout
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.