• 0
  • 0
    Přihlaste se a najdete tady své oblíbené kousky i příště!
  • SK
Nakupte ještě za 1 200 Kč a máte dopravu zdarma!
OK

THALGO

sleva až

50%
zobrazit akční zboží
Abercrombie

„Vše, co tvořím, v sobě nese emoci. A parfémy zejména.
Vůně jsou především o emocích.“
Oscar de la Renta

parfémy Oscar de la Renta

okouzlete všechny kolem sebevůněmi z řady Bella

Do rodiny vůní Bella Rosa, Blanca, Essence a modré verzi Bouquet, se v roce 2023 přidává Bella Tropicale

V NAŠEM E-SHOPU
parfémy Bella od Oscar de la Renta

sebevědomá, tajemná a hřejivá

Alibi Eau Sensuelle

Zažijte jemné svádění s fascinující a hřejivou vůní Alibi Sensuelle. Tóny bílého čaje, růže a pižma probudí vaše smysly.

V NAŠEM E-SHOPU
parfém Alibi Sensuelle
Oscar de la Renta vůně Alibi

zažijte opojnou smyslnost a touhus vůněmi Alibi

Řada okouzlujících a smyslných vůní, od Oscara de la Renta, vás zcela pohltí svou dobrodružnou povahou.

V NAŠEM E-SHOPU
článek na blogu


článek na bloguJak správně používat parfém?

Jednoduše parfém stříknout a jít? Ale kam? A jaký typ vůně si vůbec vybrat? I nošení parfémů má své zákonitosti.

CHCI VĚDĚT VÍC

Legendární módní návrhář Oscar de la Renta (1932 – 2014) byl již na první pohled pravým gentlemanem ze staré školy.

Oscar de la Renta návrhář

Oscar de la Renta, vášnivý návrhář, byl obdivován pro tvorbu vrcholně luxusních oděvů a doplňků.

Inspirovala ho především láska k ženám. Uchvacovala ho schopnost žen přeměnit jeho modely pouhým obléknutím v luxusní róby.

"Elegance je způsob života." Oscar de la Renta

De la Renta miloval výjimečné ženy, které prožívají každičký den svého života s velkou vášní, sebevědomím a stylem. Vždy se snažil, aby ženy v jeho modelech vypadaly a cítily se krásně. Jeho výrobky s radostí nosila Jacqueline Kennedyová a následně i další první dámy USA či princezna Diana. Módní dům Oscar de la Renta i po jeho smrti obléká známé osobnosti, od filmových hvězd po členy královských rodin.

Cesta na vrchol

Oscar de la Renta, celým jménem Óscar Arístides Renta Fiallo, se narodil v Dominikánské republice v roce 1932 jako nejmladší ze 7 dětí a zároveň jediný syn. V 18 letech mu zemřela matka a on se přestěhoval do Madridu, kde studoval malířství. Aby si přivydělal na živobytí, kreslil návrhy pro noviny a módní domy. Tak vznikla jeho vášeň pro módu. Jeho náčrty viděla manželka amerického velvyslance a najala si ho, aby navrhl róbu pro její dceru. Ta se objevila na titulce časopisu Life, což mu otevřelo cestu do vedoucích módních domů ve Španělsku.

Brzy se objevil i v domě mistra haute couture a svého mentora, Cristóbala Balenciaga, kde se začal učit dokonalému řemeslu. Později se přesunul do módního domu Lanvin v Paříži, kde pracoval jako asistent návrháře Antonia Castilla. V roce 1963 přijel do New Yorku, aby tam vytvořil kolekci pro Elizabeth Arden.  V roce 1965 se do New Yorku přestěhoval a tvořil pro Jane Derby.  Po její smrti převzal řadu ready-to-wear a poprvé použil značku „Oscar de la Renta for Jane Derby“, což později zkrátil již jen na své jméno. V roce 1974 převzal celou firmu. Tvořil mimo jiné i pro americkou pobočku Dioru a francouzský Balmain.

Pro vášnivé ženy s nadčasovým charisma

 

 

 

 

Ocenění a dobročinnost

Během svého života posbíral celou řadu ocenění a poct. Obzvlášť důležitá je cena CFDA (Council of Fashion Designers of America) za celoživotní dílo. Dvakrát vyhrál cenu Amerických módních kritiků Coty (obdoba Oscarů) a byl uveden do síně slávy. V roce 2000 získal zlatou medaily za umění od španělského krále Juana Carlose I.

V roce 2013 proběhla výstava v  Clinton Presidential Center v Arkansasu pod názvem „Oscar de la Renta: americká ikona“, která dokumentovala jeho život a dílo . De la Renta působil také v důležitých charitativních organizacích jako je New Yorkers for Children, Americas Society nebo Queen Sofía Spanish Institute pro podporu španělštiny a španělské kultury v Americe. Pomohl také vybudovat potřebnou školu a centrum denní péče v Dominikánské republice pro 1200 dětí.

Zemřel v 82 letech na komplikace spojené s rakovinou.

Po smrti Oscara de la Renty v roce 2014 firma představila vůbec prvního kreativního ředitele značky, Petera Coppinga. V létě 2017 odstupuje z rodinných důvodů. Tým pracuje dál na modelech z výjimečného světa Oscara de la Renty, které budou stále oslňovat ženy a muže celého světa. Nakupovat můžete přímo na www.oscardelarenta.com. Nechejte se zlákat řemeslným uměním, živými barvami a kvalitními materiály.

 

Emoce promítnuté do vůní

První parfém uvedl v roce 1977 pod názvem Oscar a zaznamenal okamžitý úspěch. 

Nejnovější vůně z dílny Oscara de la Renta nese název Bella. V lednu 2018 přišla na trh vůně Bella Blanca inspirovaná hravou láskou k životu pana de la Renty s flakonem ilustrujícím preciznost a složitost dámských společenských šatů. V lednu 2019 se k ní přidala Bella Rosa, nepopíratelně ženská a prudce elegantní, zachycující romantickou atmosféru tajemné zahrady. Zatím poslední, nejnovější je Bella Essence, připomínající pocit zamilovanosti. Parfémy Bella očarují všechny kolem vás a zanechají nezapomenutelný dojem.

"Nosit parfém je luxus. Rozmazlování s fantazií." Oscar de la Renta

Bella Essence Oscar de la Renta

 

 

"Vše, co tvořím v sobě nese emoci. A parfémy zejména. Vůně jsou především o emocích." Oscar de la Renta

 

 

ochutnejte z našeho youtube kanálu

Oscar de la Renta Alibi
vůně pro ženy

ZOBRAZIT CELÉ VIDEO

Partnerské salony

Najděte si cestu do salonu krásy. Naše partnerské salony o vás budou pečovat s láskou. Učíme je ty nejlepší pracovní postupy k péči o pleť a pokožku těla. Učíme je znát vaše problémy a řešit je. Svěřte se jim a pomohou vám zachovat získat krásnou a zdravou pleť.

  • SALONY THALGOMOŘSKÁ KOSMETIKA
  • SALONY LONDONTOWNNEHTOVÁ KOSMETIKA
  • SALONY MARIA GALLANDLUXUSNÍ KOSMETIKA

Pro všechny partnerské salony

webová prezentace ZDARMA

CHCI SE STÁT PARTNERSKÝM SALONEM
BKate kosmetika na oboci

Nevíte si rady s výběrem správné kosmetiky?

POMŮŽEME VÁM VYBRAT. PIŠTE DO chatu

BLOG: Zjistěte si svůj typ pleti