OK

logo Dunhill

Dunhill je britská značka pro pravé džentlmeny již od roku 1893. Její oděvy i parfémy jsou proslulé nadčasovostí a vysokou kvalitou. Dokonale propojuje tradiční a módní design.

Dunhill kampaň podzim / zima 2014Kampaň podzim / zima 2014. Angličan má nejspíš díky Dunhillu nefér výhodu.

Vše kromě motoru

Je rok 1887, koně dusají hlínu prašných cest a patnáctiletý Alfred Dunhill se začíná zaučovat ve skromné rodinné dílně na koňské postroje. Ještě netuší, že díky své zvídavosti a kreativitě, přemění malý podnik ve světoznámou značku. Ztělesnění inovace a luxusu.

Alfred DunhillVynálezce a kreativní podnikatel Alfred Dunhill (1872 – 1959).

Jako muž své doby, rychle pochopil změnu, kterou přinášel rozvoj automobilismu. Začal vyrábět doplňky a oblečení pro nový model cestování pod názvem Dunhill´s Motorities. Nabízel celou řadu zlepšováků pro pohodlné cestování a přitáhl na sebe pozornost celé motorizované společnosti.

Dunhill Bobby FindersBrýle Bobby Finders: praktický patent umožní automobilistovi zahlédnout policistu lačnícího po vydávání pokut, i když bude schovaný půl míle před ním.

Trafikant z Duke Street

Úspěch důmyslné dýmky pro sportovce vedl k otevření prodejny s kuřáckými potřebami v roce 1907, která se stala meccou vlivných mužů, členů královské gardy, maharádžů a dokonce i Prince z Walesu. Nabízel tabákové směsi na míru.

patent shield pipe dýmkaDýmka se štítem proti větru z roku 1904.

V následujícím roce představil první cigaretu Dunhill, která znamenala rapidní nárůst tržeb. Expandoval do New Yorku a Paříže. Vyvíjel jedinečné pánské luxusní zboží, které je hlavním pilířem značky dodnes. V jeho práci pokračují jeho děti. Podíly v tabáku spadají od roku 1993 pod firmu British American Tobacco (dříve Rothmans).

Styl pro pravého džentlmena

Kalhoty mají ve skutečnosti jen 3 délky: příliš krátké, příliš dlouhé a tak akorát.

A „tak akorát“ budou jistě, pokud si je necháte ušít na míru. Stačí si domluvit schůzku. Módní kolekce navrhuje od roku 2014 kreativní ředitel John Ray (dříve Gucci).

Dunhill oděvy na míru.Dovolenou strávenou v Londýně si můžete zpestřit měřením a zkoušením a po pár úpravách odjedete s dokonale padnoucím oblekem.

Parfémy z mistrovských rukou

Po úspěchu kolekce pánských vůní Desire přišel v roce 2015 Dunhill Icon. Stal se držitelem ocenění britského magazínu GQ Grooming Awards (soutěž pánských produktů pro péči o vzhled) za nejlepší novinku s omezenou distribucí pro rok 2016. Produkty testovali kromě expertů z GQ a stylistů také někteří z nejpěstěnějších mužů v Británii: jeden z nejznámějších modelů s pěstěnými vousy, Jack Guinness. Dále model Toby Huntington-Whiteley, či jeden z největších youtube bloggerů Jim Chapman.

GQ Grooming AwardsGQ Grooming Awards udělují jedni z nejpěstěnějších mužů v Británii.

Dunhill Icon navrhl mistr parfémář, Carlos Benaim. Je držitelem ceny za celoživotní dílo Amerického společenství parfumérů a podobné ceny od nadace Fragrance Foundation.

Carlos Benaim parfémářCarlos Benaim má za 40 let tvorby na seznamu mimo jiné i Polo pro Ralpha Laurena, Flowerbomb pro značku Victor & Rolf, Jaipur Bracelet pro Boucheron, Jasmin noir pro Bulgari a Code pro Giorgio Armani.

Historie

 • 1893 založení domu Dunhill na výrobu motoristických doplňků
 • 1902 otevření prodejny v Myfair s oděvy a doplňky pro automobilisty a jejich zaměstnance
 • 1904 zhotovení první dýmky pro motoristy se štítem proti větru
 • 1907 otevření prodejny s kuřáckými potřebami
 • 1913 vývoj prvního auta Dunhill s názvem Tweenie
 • 1921 získání prvního královského ocenění Royal Warrant
 • 1924 Alfred Dunhill vydává monografickou knihu The Pipe Book o historii kuřáckých dýmek
 • 1939 odchází Alfred Dunhill do důchodu
 • 1984 uvedení dřevité a kořeněné pánské vůně Dunhill Edition
 • 1993 všechny podíly v tabáku přecházejí pod Rothmans, později British American Tobbacco
 • 2000 uvedení svěží a orientální pánské vůně Desire Red
 • 2002 uvedení aromatické a svěží pánské vůně Desire Blue
 • 2014 uvedení výrazné kořeněné pánské vůně Desire Black
 • 2015 zahájení distribuce s firmou Apro Delta, s.r.o. a uvedení Desire Silver, Dunhill Icon a Icon Absolute
 • 2016 uvedení pánské vůně Icon Elite

Zdroje:
www.dunhill.com
www.gq-magazine.co.uk
www.ntsperfume.com
www.wikipedia.com
www.vogue.co.uk