• 0
 • 0
  Přihlaste se a najdete tady své oblíbené kousky i příště!
 • SK
Nakupte ještě za 1 200 Kč a máte dopravu zdarma!
OK

logo Decleor

Od 1.1.2016 spadá značka Decléor do portfolia firmy Loréal. Zastoupení značky a její distribuce byla ukončena.

Decléor je expertem na aromaterapii a esenciální oleje od roku 1974. Je tvůrcem 100% přírodních, 100% aktivních a čistých sér Aromessence™ bez konzervantů, barviv a minerálních olejů. Pro získávání éterických olejů do své přírodní kosmetiky pečlivě vybírá ty nejkvalitnější rostliny a tvoří exkluzivní kombinace aktivních látek. Jeho produkty jsou koncentráty rostlinné energie.

esenciální oleje

Vytvořil velmi účinný koncept Aroma duo pro zvýšení účinků. V něm pleťové sérum pečuje o pleť a následně použitý krém ji chrání. Dokonale se tak doplňují. Účinky této přírodní kosmetiky navíc zvyšuje speciální aplikační metoda vytvořená odborníky na akupresuru.

Od tradičního léčitelství k moderní aromaterapii

Rostlinné a éterické oleje získávané z květů, listů a plodů rostlin se využívají k lékařské péči po tisíce let. Během minulého století se umění jejich použití proměnilo ve vědu. Termín "aromaterapie" byl zaveden v roce 1928, když inženýr chemie a plodný badatel René-Maurice Gattefossé vydal knihu Aromaterapie - esenciální oleje, rostlinné hormony. V ní demonstroval významné vlastnosti těchto olejů.

Esenciální oleje jsou podstatou krásy.

Otcem moderní fyto-aromaterapie se stal Dr. Jean Valnet (1920 - 1995). V roce 1948, kdy se věda otáčela k přírodě zády, začal začleňovat tyto oleje do moderní lékařské péče a vědecky popsal jejich terapeutickou sílu. Byl jedním z prvních, kdo poskytl svoji znalost moderní aromaterapie široké veřejnosti. Napsal několik knih, předsedal prvnímu Symposiu lékařské aromaterapie v Paříži v roce 1960, založil první asociaci pro výzkum fyto-aromaterapie a v roce 1981 založil univerzitu fyto-terapie a přírodní medicíny.

Solange Dessimouliová, zakladatelka značky CléorSolange Dessimouliová, zakladatelka značky

Zakladatelka Solange Dessimouliová přišla do Paříže v roce 1968 po studiích kosmetiky a připojila se k týmu známého fyto-aromaterapeuta Maurice Mességué, kde se naučila mnohé o výjimečné síle rostlin. Další zkušenosti sbírala ve firmách Payot a Clarins. V roce 1974 se rozhodla vytvořit svoji vlastní značku s názvem Cléor.

„Decléor přináší životní pohodu tělu, pleti a mysli.“
Solange Dessimouliová, zakladatelka

značka Cléor - předchůdce DecléorPůvodně se značka nazývala Cléor. Tento název měl připomínat zlatý klíč, který otevírá chrám krásy

V roce 1976 se potkala s Caroline Dolliardovou, která byla výzkumnou pracovnicí v Institutu Curie. Společně vytvořily řadu fyto-kosmetické péče založenou na použití rostlinných a esenciálních olejů. Caroline byla studentkou aromaterapeutky Marguerite Maury a zakladatelkou prvního aromaterapeutického centra v Paříži.

Caroline Colliard, aromaterapeutka a výzkumná pracovnice Institutu CurieCaroline Colliard, aromaterapeutka a výzkumná pracovnice Institutu Curie

Revoluční přírodní séra v konceptu Aroma duo

Díky tomuto setkání se pojem aromaterapie stal součástí kosmetiky. Solange a Caroline tak vytvořily první řadu 100% přírodních kosmetických produktů na tvář a tělo a způsobily revoluci v kosmetickém průmyslu.

První sérum Aromessence z roku 1978První sérum Aromessence z roku 1978. Duch krásy polapen ve skleněném flakonu. Ten zajišťuje optimální ochranu nektaru bohatého na koncentrovanou rostlinou energii. Díky speciálnímu designu aplikujete právě jen tolik kapek vzácného séra, kolik potřebujete.

Vytvořily zároveň jedinečný koncept Aroma-duo, který zahrnuje aplikaci 100% čistého pleťového séra Aromessence™ speciální metodou a následně pleťového krému pro daný typ pleti. Sérum o pleť pečuje a krém ji chrání. Textury a jemné vůně stimulují smysly. Kosmetické rituály v salonech a spa se speciálními tahy navozují pocit klidu a pohody.

Know-how: hluboké znalosti esenciálních olejů a vitálních energií těla

Na počátku byla vize jiné krásy. Přirozenější a holistické. Ideou bylo spojení vysoce účinné přírodní kosmetiky se specifickými postupy. Laboratoře Decléor vytvořily sbírku více než 55 aktivních esenciálních olejů a 150 receptur. Vynikají v umění kombinovat aromatické oleje tak, aby vznikla účinná péče pro specifické problémy každého typu pleti.

Serum Aromessence IrisAromessence™ Iris získal známku kvality Les Victoires de la Beauté. Kosmetické přípravky zde testuje a schvaluje porota složená přímo ze zákazníků

Přírodní oleje jsou založeny na dokonalých chemických procesech. Mohou obsahovat více než 200 různých molekul a každá z nich má vliv na výsledek. Know-how firmy stojí na znalostech těchto procesů. Aby se zabránilo změnám v olejích, jsou získávány převážně destilací. Díky ní lze koncentrovat až stonásobné množství potřebných molekul k získání toho nejčistšího, co může příroda nabídnout. Při destilaci se odděluje esenciální olej od květinové vody, která se také přidává do některých receptur.

korporátní vizuálKorporátní vizuál: Esenciální oleje - základ krásy

S respektem k přírodě

Rostliny jsou pěstovány a sklízeny s náležitým respektem, který chrání přírodní zdroje a podporuje dlouhodobě udržitelný rozvoj.

ostrov MadagaskarOstrov Madagaskar je zásobárnou těch nejčistších rostlin pro výrobu éterických olejů

30 % esenciálních olejů v kosmetice Decléor pochází z Madagaskaru. Jejich zdroje jsou velmi křehké. Proto se značka zavázala k partnerství a sponzoringu nevládní organizace Asmada, která zde zajišťuje znovuzalesňovací program v údolí Masindray, chrání přírodní vodní zdroje a lokální floru.

opětovné zalesňování MadagaskaruOpětovné zalesňování Madagaskaru

Společně s laboratořemi Salabia pracuje na výzkumu zlepšení pro dva druhy obilnin. Zaštiťuje program na solární elektrifikaci škol, díky němuž se údolí vyhne odlesnění a zároveň tím přispívá ke vzdělání mladých generací. Spolupracuje s místními výzkumníky a výrobci na ekonomickém rozvoji ostrova tím, že pomáhá nacházet nové lokální aktivní látky. Více než 25 % produktů je vyráběno z ingrediencí pocházejících od malovýrobců.

Aromatické rituály ve vašem salonu

Na základě znalostí vitálních energií těla sestavil Decléor kompletní řadu aromatických rituálů, které zahrnují aromatické masáže, zábaly, exfoliace a mnoho dalších technik pro ty nejnáročnější klientky a klienty.

pečlivě vyškolené terapeutky nabízí smyslné a účinné aromatické masáže a ošetřeníPečlivě vyškolené terapeutky nabízí smyslné a účinné aromatické masáže a ošetření ve spa a salonech krásy po celém světě

Velmi pečlivě školí kosmetičky a terapeutky partnerských luxusních spa po celém světě jako Spa Georges Blanc ve Francii, Dorint hotel v Německu, La Cala Resort v Malaze, Farris Bad v Norsku, The Myst (Hyatt hotel) v Rusku, Holiday Inn v Macau, Marriott resort & Spa v Japonsku, Ayana Spa na Bali a mnoho dalších.

Historie značky

 • 1974 - Solange Dessimouliová zakládá značku Cléor
 • 1976 - Caroline Dolliardová přináší aromaterapeutické know-how
 • 1978 – vniká první sérum Aromessence
 • 1986 – z Cléoru se stává Decléor
 • 1989 – novým majitelem se stává rodina Lesieurova
 • 1993 – otevřena první vlastní továrna v Argenteuil
 • 2000 – značku přebírá firma Shiseido
 • 2012 – podpis smlouvy o exkluzivním zastoupení značky Decléor pro ČR a SR
 • 2014 – značku přebírá L´Oréal. Ukončení distribuce k 31.12.2015

 

Korporátní video o kosmetice Decléor