• 0
  • 0
    Přihlaste se a najdete tady své oblíbené kousky i příště!
  • SK
Nakupte ještě za 1 200 Kč a máte dopravu zdarma!
OK

logo Orly

Orly je přírodní nehtová kosmetika bez toxických látek. Její zakladatel je vynálezcem francouzské manikúry. Přináší nejnovější trendy v technologiích, barvách a texturách.

Na začátku byl Pink

Zakladatel této již legendární značky z Los Angeles by se snad ani nemohl jmenovat jinak. Růžový lak na nehty je opravdovým evergreenem. Lidé si barvili nehty již od starověku a používali k tomu rozličné techniky, ať už šlo o hennu nebo třeba orientální způsob vstřikování organických barev přímo do nehtového lůžka, ze kterého pak barevné nehty vyrůstaly. První moderní tekutý lak na nehty se objevil právě v růžové barvě, a to v roce 1917. Během tří let došlo k masovému rozšíření a vzniku dalších odstínů.

Jeff Pink, zakladatel značky OrlyReklamní kampaň "It all started with Pink" oslavuje zakladatele Jeffa Pinka a jeho roli v nehtovém průmyslu. Kampani dominuje jeho portrét od světoznámé francouzské malířky Francoise Nielly, která při tvorbě míchala své oleje přesně dle odstínů nehtových laků Orly.

Pink stvořil francouzskou manikúru. Dokonalý vzhled pro každou příležitost.

Pink si v 70. letech otevřel prodejnu s kosmetickými přípravky. Začal spolupracovat s hollywoodskými studii a uvědomil si, že nehtový byznys je stále v počátcích. Jediné, co nabízel, byly barevné laky, podlaky a nadlaky. Neexistovaly prakticky žádné nehtové péče.  Pokusil se tedy vytvořit přípravek na posílení nehtů, tedy základní lak s obsahem nylonových vláken, který vytvořil na nehtu jakousi ochrannou síť. Poté vyvinul lak Ridgefiller, který vyplňoval rýhy a vyhlazoval tak povrh nehtu. Tenkrát šlo jen o dětský pudr smíchaný s podkladovým lakem. V současnosti je nejoblíbenějším podlakem Bonder.

„Nejhorší věc, kterou můžete svým nehtům udělat je neudělat s nimi nic.“
Jeff Pink

V roce 1975 k němu přišel ředitel hollywoodského studia a požádal ho, ať vymyslí univerzální manikúru, která by se hodila k jakýmkoli šatům. Do té doby si herečky musely při každé změně scény, znovu a znovu přelakovávat nehty na barvu vhodnou k danému kostýmu, což vyžadovalo mnoho času. Tak začal experimentovat a do oka mu padla bílá tužka, kterou si v těch dobách ženy podmalovávaly špičky nehtů. Líbilo se mu to, ale chtěl získat mnohem výraznější desing. V té době nikdo nepoužíval bílé laky na nehty.

Francouzská manikúraJiž klasickou francouzskou manikúru stvořil Američan jako techniku pro úsporu času

Zavolal tedy do továrny a požádal je o galon bílého laku. Dodavatel si myslel, že se Jeff zbláznil. Ten ale ukázal „look“ s bílou špičkou řediteli a sklidil úspěch. Měl štěstí, když se Barbara Streisand a Cher objevily s touto novou manikúrou v show Johnnyho Carsona. Od té doby ji všichni chtěli. Původní název zněl „The Natural Nail Look Kit“. Taková manikúra se hodila pro jakoukoli příležitost. Byla nenápadná, a přitom krásná. Stylisté i hvězdy se do ní okamžitě zamilovali a ta se tak rychle rozšířila ve světě módy. Nyní už chybělo jen najít lepší název. Ten Jeffa napadl v letadle cestou zpět z Paříže, kde se jeho nový "look" objevil na přehlídkovém mole... Francouzská manikúra!

set na francouzskou manikúruSet pro francouzskou manikúru obsahuje základní vrstvu pro dlouhotrvající přilnavost a svrchní vrstvu pro ochranu, lak pro vytvoření bílých proužků, lak tělové barvy

Kosmetika hollywoodských hvězd.

A tak vznikla i značka Orly. Značka "made in L.A.".  Značka nesoucí jméno Jeffovi milované ženy. Jeff vytvořil spoustu klasických i trendy barev, moderních a účinných ošetření, péčí o nehty, nástrojů a doplňků pro nail art. Dal vzniknout konceptu nehtové péče pro domácí i profesionální použití. Neustále investuje do nových technologií a spolupracuje jen s těmi nejlepšími světovými agenturami. Oblíbili si ji celebrity jako Madonna, Cher, Barbara Streisand, Hilary Duff, Ashley Judd a mnoho dalších. Zastoupení produktů Orly ja na Českém trhu od roku 2010 firmou BK Kosmetika, s.r.o.

Slupovací podkladový lak One Night Stand je skvělý na glitryLaboratoře Orly neustále pracují na inovaci produktů, které jsou před uvedením na trh také náležitě testovány jak přímo v laboratořích, tak i ve vnitropodnikovém spa značky.  Na obrázku je nová slupovací podkladová vrstva One Night Stand pro pohodlné odstranění glitrového laku.

Barva, kam se podíváš

Barvy, třpytky, glitry, neony, lesk i mat... Kromě stálé a široké barevné škály přichází tým expertů pravidelně se žhavými trendy v odstínech a texturách a tvoří z nich tematické kolekce. Nesoustředí se jen na trendy, ale také na jejich sociální a kulturní pozadí.

vizuál ke kolekci Sugar HighKolekce Sugar High na jaro 2015 je prostě k sežrání. Obsahuje šest nových odstínů inspirovaných sladkými deserty.

„V 70. letech jsem vytvořil kolekci barev s názvem Winery Collection a dal jsem každému laku jméno podle známé filmové herečky jako Monroe red nebo Crawford Wine. Oba tyto laky jsou celá ta léta mezi našimi deseti nejprodávanějšími. Staly se klasikou.“
Jeff Pink

Barvy jsou základem všeho. Jsou srdcem a duší nehtové kosmetiky Orly. Jsou odrazem její mnohostranné osobnosti.  Každý si zde najde to své -  klasické, časem a fanoušky prověřené laky, ale i zcela revoluční odstíny.

Manikúra až na dva týdny.

Bez toxických látek

Proč je Orly přírodní nehtová kosmetika? Jednoduše se při výrobě obešla bez klasických toxinů jako je dibutylftalát, formaldehyd a toluen. První jmenovaný se nejčastěji používá jako změkčovadlo v plastech. Má potenciál vzniku a reprodukce toxické látky, která způsobovala celou řadu defektů při růstu nehtů. Je neurotoxický a je toxický pro reprodukční systém člověka a vývoj nenarozených dětí.  Evropská komise zakázala jeho použití v předmětech pro děti do 3 let. U formaldehydu se ukázalo, že u laboratorních zvířat způsobuje rakovinu nosu a hrdla. Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny jej zařadila do skupiny prokázaných karcinogenů. Toluen dráždí oči, kůži a dýchací cesty, tlumí centrální nervový a také kardiovaskulární systém, má neurotoxické účinky.

protiskluzový uzávěr Gripper CapCelosvětově patentovaný uzávěr s názvem Gripper Cap™ pro jednoduché otevírání a snadnou aplikaci byl navržen v Itálii. Má ergonomický tvar, příjemně se drží a je protiskluzový.

Tipy a triky

Všem ženám a dívkám, které si rády hrají, prozradí Orly zajímavé techniky zdobení nehtů. Jednoduché návody vám poradí, jak využít speciální vlastnosti některých přípravků či zdobící nástroje. I bez návštěvy nehtového salonu můžete docílit jedinečného a originálního designu. Stačí povolit uzdu vlastní kreativitě.

Glossy matte technikaPro tvorbu matného designu s lesklými puntíky stačí použít jako podkladovou barvu dvě vrstvy laku Liquid Vinyl. Pokrýt vrstvou Matte Top a pomocí nástroje Dotter Duo namalovat puntíky lesklým svrchním lakem Glosser. Nadlak se již nepoužívá.

Základem jsou zdravé nehty

Základem skvělé a dlouhotrvající manikúry jsou především zdravé nehty a pokožka. Orly se tedy soustředí na prevenci a vytvořilo 28 druhů nehtových péčí. Tato sada zahrnuje péče pro zdravý růst nehtů, přípravky na kůžičku a nehtové lůžko. Také nejrůznější pomocné přípravky na odmaštění, dezinfekci, rychlé schnutí, korekci, masáže apod. Samozřejmě také podkladové péče pro dobrou přilnavost a svrchní ochranné laky.

pedikúra OrlyV nabídce najdete přípravky pro pedikúru, pilníky, koupele, krémy, masky apod.

A jak to bylo s gelovými laky?

Orly používá gelové laky jak pro domácí, tak pro salonní péči o nehty. Jde o nejnovější technologii, která má oproti akrylovým několik nesporných výhod. Alternativy akrylům se hledaly již od začátku 80. let, kdy byly zákaznice i profesionálové nespokojeni s jejich zápachem. Gelové laky se objevily již v té době, ale v začátku neměly moc dobrou kvalitu a neujaly se. Až počátkem 90. let se díky novým UV technologiím vrátily na trh. Orly vyvinulo systém Gel FX s vytvrzovací lampou LED UV, který se aplikujte tak jednoduše, že jej zvládnete i doma. Navíc jsou tyto gel laky napěchovány vitamíny A, E a provitamínem B5 pro zdravé a silné nehty.

vizuál na gelové laky Orly Gel FXSystém gelových laků Gel FX je doslova napěchován vitamíny

BB krém na nehty

V roce 2014 přišlo Orly s další inovací – BB krém na nehty. Stojí na podobných principech jako pleťové BB krémy. Obsahuje rozjasňovače, vyhlazuje povrch, chrání nehet a dává mu velmi jemný a zdravý lesk.

BB krém na nehtyBB krém na nehty - kosmetický přípravek "vše v jednom"

Žhavá novinka – to nejlepší z laku na nehty a gel laku

V roce 2015 přichází další inovace: lak na nehty s vlastnostmi gelového laku. Technologie s názvem Epix se aplikuje ve dvou krocích stejně jednoduše jako klasický lak. Manikúra je hotová do 8 minut, a přitom vydrží o 75 % déle než běžná manikúra. Má totiž jedinečně pružnou konzistenci, která absorbuje nárazy a až do zaschnutí dokáže zacelit poškození povrchu. Není potřeba vytvrzovací lampy a odstraňuje se klasickým odlakovačem.

vizuál k lakům EpixV systému Epix jednoduše nanesete na odmaštěný nehet dvě vrstvy flexibilního barevného laku Flexible Color a zpečetíte svrchní vrstvou Flexible Sealcoat.

 

Adresa výrobce
Orly International, Inc.
7710 Haskell Avenue
Van Nuys, CA 91406
USA