OK

Logo Custo Barcelona

Parfémy Custo Barcelona jsou zosobněním radosti ze života. Jsou veselé, důmyslné a živoucí.

Pochází z dílny jedné z nejznámějších španělských oděvních značek. Existuje již od roku 1996 a najdete ji ve více než 3 000 prodejnách a 80 vlastních buticích ve 40 zemích světa. Založil ji návrhář Custo Dalmau společně se svým bratrem Davidem.

Custo Dalmau, zakladatel značky, na sedačce, kterou navrhoval pro italskou nábytkářskou značku Busnelli.Custo Dalmau, zakladatel značky, na sedačce, kterou navrhoval pro italskou nábytkářskou značku Busnelli.

Tričko jako malířské plátno

David studoval umění a Custo architekturu v Barceloně. Oba se zajímali o grafický design a napadlo je používat trička jako plátno pro vyjádření svých ideí. V době minimalistických vzorů v černých a přírodních odstínech šlo o revoluční nápad, který je vrhnul do světa módy a stal se okamžitě hitem na mezinárodní scéně. Od počátku značky Custo Barcelona jsou čitelným konceptem zářivé barvy, perfektní tisky a kombinace materiálů.

"Barva jako životní postoj"

módní přehlídka custo Barcelona


V kolekcích naleznete jak trička s potiskem, tak i luxusní oděvy a doplňky pro ženy, muže i děti. Styl Custo Barcelona je originální a rozpoznatelný na první pohled. Jeho módní show jsou plné barev, akce a pohybu. Jsou vždy překvapující. Stejně tak i jeho vůně jsou určeny pro ty, co milují módu a užívají si každý moment svého života.

kolekce „Shake before use“ na zimu 2015/16.Tradiční kostkovaný vzor, kožešiny a kombinace různých látek jsou hlavním tématem kolekce „Shake before use“ na zimu 2015/16.

Custománie

Důležité město v historii značky je Los Angeles. Bylo částečně inspirací při zrodu značky a zároveň jedním z prvních měst v USA, kde se daly její úžasné modely koupit. Jednu z prodejen navštěvovali stylisté z hollywoodu a modely se pak objevovali v TV seriálech a filmech. A fenomén „Custománie“ byl na světě. Značku si oblíbily i hvězdy jako Antonio Banderas, Julia Roberts, Bret Pitt apod. První prodejna Custo Barcelona mimo Španělsko byla otevřena v New Yorku ve čtvrti Soho. Newyorčané ji v té době již dobře znali z katalogu Fashion Week, kde se pravidelně prezentuje dodnes. Tenkrát celý New York okouzlily intenzivní barevné vzory, důmyslné kombinace látek a výrazné vzory a fotky kolekcí se objevovali na stránkách hlavních módních magazínů.

Lenoška navržená pro italskou firmu Busnelli.Lenoška navržená pro italskou firmu Busnelli.

Custo Dalmau se může pochlubit také tvorbou designu pro Hummer a Chrysler, motorky Harley Davidson, mobilní telefon Motorola, židle značky Gruppo Industriale Busnelli nebo plechovky vody Perrier či polepem letadla pro MTV.

Polep letadla pro MTV.Polep letadla pro MTV

Custo Barcelona je jednoduše stylem samo o sobě. Zosobňuje radostný a kreativní přístup k životu.

Vůně pro milovníky života

První vůně Custo Barcelona pro ženy a muže jsou esencí elegance a půvabu této zářivé španělské značky. Zachycují filozofii barev, kombinování materiálů a důmyslné propracovanosti.

Reklamní kampaň pro první vůni Custo Woman a Custo Man.Reklamní kampaň pro první vůni Custo Woman a Custo Man.

Nejnovější řada vůní z roku 2013 s názvem Enjoy Custo vás zve na divokou jízdu pod španělskou letní oblohou. Je zábavná, elegantní, originální a svěží. Všichni si chceme užívat života a být šťastní!

reklamní kampaň Enjoy CustoReklamní kampaň pro Enjoy Custo.

Historie:

  • 1996 – založena značka Custo Barcelona
  • 1997 – první uvedení značky na Fashion Week New York vedle značek jako Ralph Lauren, Calvin Klein a Donna Karan
  • 2001 – v Barceloně byla otevřena první značková monobrand prodejna Custo Barcelona
  • 2002 – jako první španělská firma získala ocenění Kore Creativity Award  - italský módní Oscar RAI.
  • 2008 – zahájen prodej parfémů vůněmi Custo for Woman
  • 2009 – uvedení pánské verze Custo for Man
  • 2011 – zahájení spolupráce s firmou Apro Delta, s.r.o. pro ČR a SR. Uvedení dámské a pánské vůně Pure Custo
  • 2012 – uvedení zlatem jiskřící dámské vůně Glam Star
  • 2013 – uvedení dámské a pánské vůně Enjoy Custo