• 0
 • 0
  Přihlaste se a najdete tady své oblíbené kousky i příště!
 • SK
Nakupte ještě za 1 200 Kč a máte dopravu zdarma!
OK

logo Balmain

Balmain, zosobnění francouzského luxusu, dnes diktuje trendy v módě i parfémech. Je celosvětovým popkulturním fenoménem. Spojením tradice, mistrovského provedení a nejnovějších trendů.

Krejčovství jako architektura pohybu

Francouz Pierre Balmain (1914 – 1982), zakladatel stejnojmenného oděvního domu, v sobě objevil lásku pro textilie a design velmi záhy. Byl jimi natolik uchvácen a trávil tvorbou šatů tolik času, že mu již nezbýval žádný na dokončení studia architektury na umělecké škole v Paříži. Místo toho se stal kreslířem v módním domě Roberta Pigueta.

Pierre Balmain ve svém studiu.Prioritou Pierra Balmaina bylo vždy svými výtvory ženu přeměnit a vylepšit.

Poté pracoval jako pomocný designer u Edwarda Molyneuxe a následně jako designer ve slavném týmu Luciena Lelonga. Tam působil po boku Christiana Diora či Huberta de Givenchyho. Svůj první „maison de couture“ si otevřel ve třiceti letech v roce 1945 na 44 rue François 1er v Paříži. Záhy poté vytvořil i lukrativní oddělení parfémů. Na původní adrese je dosud sídlo společnosti a její vlajková prodejna.

maison de couture Balmain na 44 rue François 1er v Paříži.Historické sídlo módního domu v Paříži získalo, díky rekonstrukci architektem a dekoratérem Josephem Dirandem v roce 2009, zpět ducha aristokratické privátní rezidence.

„Parfémy jsou přirozeným doplňkem Haute Couture. Jsou cennou součástí dámské výzbroje, která podtrhuje osobnost.“
Pierre Balmain

Navrhování oděvů považoval za architekturu pohybu. Tvořil perfektně padnoucí kostýmy i nádherné večerní róby. Vše ve stejně elegantních a štíhlých liniích. Byl popularizátorem noblesní štóly k denním i večerním šatům.

Kostýmek z 50. let od Pierra Balmaina.Dámské oděvy ve tvaru zvonu s vosím pasem se staly symbolem 50. let. Později vešly ve známost jako „Diorův nový vzhled“ (Dior´s new look).

U královského dvora

Pierre Balmain oblékal mnoho královen, princezen a hvězd včetně Jejího Veličenstva thajské královny Sirikit, Brigitte Bardotové, Marlene Dietrichové a Katherine Hepburnové. Konfekční řada byla do nabídky zařazena teprve v roce 1982, kdy zemřel Pierre Balmain, který do té doby působil stále jako hlavní návrhář.

Její veličenstvo thajská královna Sikirit v šatech od Pierra BalmainaThajská královna Sikirit byla velkou propagátorkou módy a textilu, doslova módní ikonou. V Thajsku je jí věnované prestižní muzeum textilu. V roce 1965 se jako první Asiatka umístila na celosvětovém žebříčku nejlépe oblékaných žen po boku Jackie Kennedyové. Její styl následovaly celé generace žen. Pierre Balmain pro ni vytvořil ve spolupráci s thajskými designery kolekci oděvů, kde se západní styl mísil s tradičními thajskými prvky a kladl důraz na umění výroby toho nejkvalitnějšího hedvábí. V roce 1976 založila nadaci na podporu tradiční výroby hedvábí.

"Nesnažte se být avantgardní nebo moderní. Uvažujte nad tím, jak vylepšit vzhled ženy."
Pierre Balmain

Po Pierrově odchodu byl na místo hlavního designera dosazen americký návrhář Oscar de la Renta, jehož parfémy najdete i na Sensualité. Jeho první kolekce pro společnost z roku 1994 byla důležitým komerčním úspěchem. De la Renta strávil na této pozici téměř deset let. Podařilo se mu obnovit renomé ve světě elegantních oděvů a zároveň také příjmy domu. Po jeho odchodu se na kreativním ředitelství vystřídalo několik velmi schopných návrhářů - Laurent Mercier, Christophe Lebourg a Christophe Decarnin.

Olivier Rousteing portrétV roce 2011 se stává kreativním ředitelem teprve pětadvacetiletý nadějný návrhář Olivier Rousteing.

Tvůrce trendů

V posledních letech se dům Balmain zařadil, díky své kreativitě a know-how, mezi hlavní světové značky, které diktují módní trendy. Kombinuje minulost se současností. Vypráví příběh o energii, zábavě, svobodě a dokonale mistrovském provedení. Tím, že občerstvil vzhled své konfekce, se stal vzorem a dal vzniknout novému stylu "pret a couture".
 

Titulka Vogue Thailand 2013Olivierovi kousky najdete ve všech světových módních magazínech, což ilustruje sílu značky.

Hlavním hnacím motorem se v roce 2011 stal nový kreativní ředitel, Olivier Rousteing. Nastupoval teprve v pětadvaceti letech. Vystudoval ESMOD (soukromou Vysokou školu oděvního umění a technologií). Před nástupem pracoval pět let u Roberta Cavalliho jako návrhář konfekčních kolekcí. Momentálně je silnou vycházející hvězdou.

Armáda Balmain předvádí krásu různých etnik„Armádu domu“ ztělesňují ty nejkrásnější modelky jako je Cara Delevingne a Jourdan Dunn. Jsou pro Oliviera zároveň inspirací. Tato kampaň má ukazovat krásu různých etnik. Fotil Mario Sorrenti.

Olivier je jedním z nejmladších kreativních ředitelů. Nechybí mu energie, kreativita a talent, díky kterým je jeho tvorba tak jedinečná. Jeho styl jiskří odvážnými kombinacemi barev a materiálů. Jsou sexy, oslnivé a ornamentální. Dámská móda je inspirovaná výšivkami a pánská zase prvky ve vojenském stylu.

Celebrita je motor a Instagram dálnice

Rihanna v kampani Balmain 2014Rihanna se stala tváří kampaně pro jaro / léto 2014.

Kreativní ředitel s ostře sekanými rysy a dokonalou pletí je důkazem rostoucího významu sociálních médií pro módní průmysl. Na jeho Instagramu můžete sledovat nejžhavější novinky a večírkové fotky s celebritami. Naštěstí pro jeho zaměstnavatele nosí Olivierovy šaty extrémně známé ženy. Jeho profil sleduje milion lidí, což je jen o sto tisíc méně než profil Karla Lagerfelda. Stal se tak nejsledovanějším francouzským návrhářem. Tváří pro kolekci jaro / léto 2014 se stala Rihanna, která je společně s Kim Kardashian Oliverovou kamarádkou.

Rihanna in Balmain jacketOlivier o Rihanně řekl: „Když žena, která vás inspiruje, nosí vaše výtvory, je vaše mise splněna.“

„Rihanna by ze mne mohla udělat heterosexuála.“
Olivier Rousteing

Není divu, že pro Oliviera mají slabost hvězdy jako Lady Gaga, Kylie Minogue, Gwen Stefani, Beyoncé, Emma Watson, Jared Leto, David Beckham, Prince, Kim Kardashian, Kanye West, Jay Z, Rosie Huntington-Whiteley, Naomi Campbell, Iman Bowie a další.

Naomi Campbell, Rihanna a Iman Bowie v kampani BalmainPopová hvězda Rihanna pózuje po boku supermodelek Naomi Campbell a Iman. Zachytila je fotografka Emma Summerton. Předvádějí siluety inspirované vojenskými prvky s divošskými akcenty.

Šílenství okolo H&M

V roce 2015 se Olivier připojuje k řadě světových módních návrhářů a tvoří kolekci pro značku H&M. Každoroční šílenství v prodejnách oblíbeného obchodního řetězce je pro mnoho zákaznic skvělou příležitostí, jak si splnit svůj sen a získat alespoň jeden kousek od světového designera. Tuto tradici zahájila oděvní firma ve spolupráci s Karlem Lagerfeldem v roce 2004 (jeho parfémy najdete v naší nabídce). Během let se v ní vystřídaly návrhářské hvězdy jako Stella McCartney , Viktor & Rolf, Roberto Cavalli, Versace, Sonia Rykiel a další.

reklama na kolekci pro H&MOlivier tvoří také kolekci pro H&M, která bude v prodejnách od 5. 11. 2015.

"Chci promlouvat ke své generaci: to je můj cíl jako návrháře. H&M mi dává tu jedinečnou možnost nechat širokou veřejnost nakouknout do světa Balmain, získat kousek toho snu a vytvořit celosvětový #HMBalmaination: společenství, které pohání tento hashtag.“
Olivier Rousteing

Voňavkářství  s odkazem

Jak již bylo řečeno, oddělení parfémů mělo své místo v této společnosti již od počátku. Zcela prvním parfémem byl dámský Vent Vert (Zelený vánek) z roku 1947, který spatřil světlo světa mezi hvězdami během konání 2. Filmového festivalu v Cannes. Byl první z rodiny květinovozelených vůní ve světě vůbec. V roce 1960 prodal Pierre svůj parfémový byznys firmě Revlon. Nicméně po jeho smrti byl navrácen zpět.  Bohužel trochu nešťastně. Vedení vytvořilo pod názvem značky tak širokou řadu produktů, že to nakonec poškodilo její image.

reklama na Vent Vert 1947První vůně vznikla již v roce 1947.

„Parfém dělá více, než že je pouze přítomný. Parfém vyvolává tisíc a jednu vzpomínku.“
Pierre Balmain

V roce 2012 navazuje spolupráci se zkušeným výrobcem a distributorem parfémů, společností Interparfums, která zachovává jen ty nejlepší z vůní a pracuje na nových. Jako první uvádí novou interpretaci klasického dámského parfému Ivoire z roku 1979, populárního v 80. letech. Tentokrát již pod kreativním vedením Oliviera Rousteinga. Nový Ivoire respektuje historický odkaz značky a bohatost originálu. Vytvořili jej renomovaní parfémáři Michel Almairac a Jacques Flori.

Ivoire de Balmain 1980-1990sReklama na Ivoire de Balmain z roku 1979 zachycuje krásnou dámu v opeře oblečenou do hedvábného kostýmu. Design lahvičky se během let několikrát změnil.

Na vlně extáze

Dámská vůně Extatic z roku 2014 vyjadřuje pocit intenzivního štěstí ženy, smyslné rebelky s citem pro módu. Oslňující ženy, která je vždy trendy. Výbušný mix vzácných ingrediencí jí pomáhá překonat své nedostatky a naplňuje ji touhou popřít svůj "neburžoazní" původ. Je vždy provokativní. Pěstuje si své sebevědomí a smělost. Je závislá na módě a žije svůj život tak, jakoby byla v neustálé extázi.

Extatic tic tic tic... je klapot podpatků znějící při její svižné chůzi.

Vůně Extatic je květinovo-orientální vůní k nakousnutí. Její retro-šik styl kombinuje smělost s elegancí. Vytvořila ji Emilie Coppermann. Design balení je v rockovém stylu, který vychází ze současné tvorby domu Balmain.

vizuál Balmain Extatic pro ženyVizuál ke vzrušující dámské vůni Balmain Extatic zobrazuje modelku Annu Seleznevovou fotografoval Karim Sadli.

„Nová vůně ztělesňuje ženu Balmain: lehkost bytí a asertivita. Je okouzlujicí a výrazná. Její nenucenost a "nob-rock" styl přitahují pozornost ostatních." 
parfémářka Emilie Coppermann

Nechybí na žádném guest listu

V roce 2015 vzniká parfém opět pod kreativním vedením Oliviera Rousteinga. Pánská vůně Balmain Homme má být stejná jako on. Má zachycovat podstatu jeho tvorby.  Je osobitá, silná, mužná, svěží a křehká zároveň. Vojenské prvky na flakonu navazují těsné spojení se světem módy. Patří do rodiny dřevito-orientálních a vytvořil ji Olivier Pescheux.

Balmain HommeBalmain Homme ztělesňuje sílu oděvů Oliviera Rousteinga. Jeho design připomíná původní Balmainův kabát na míru.

Reklamní kampaň zachycuje svobodomyslného, odvážného a instinktivního muže, jehož hřištěm je město, které nikdy nespí. Kultivovaného rebela, kterému nezáleží na tom, co si o něm lidé myslí. V klubech je vždy na VIP seznamu návštěvníků a doprovází ho ta správná žena. Vizuál má sexy atmosféru.

reklamní vizuál Balmain HommeReklamní vizuál Balmain Homme zachycuje britského supermodela Edwarda Wildinga, který je považován za jednoho z nejvíce sexy mužů jeho generace. Doprovází jej maďarská topmodelka Eniko Mihaliková.

"Atraktivní, elegantní, městský... Balmain Homme je nápadný parfém."
parfémář Olivier Pescheux

making of Motoveterán se k muži Balmain skvěle hodí. Podtrhuje jeho okouzlující styl.

Historie:

 • 1945 – otevření Maison Balmain na 44 rue François Ier v Paříži.
 • 1947 – uvedení první vůně domu, dámské Vent Vert.
 • 1953 – uvedení oděvů na americký trh pod značkou Jolie Madame.
 • 1960 – prodej licence na výrobu parfémů firmě Revlon.
 • 1964 – uvedení moderní mužné kolínské vody Monsieur Balmain jako první citrusovo-aromatické vůně na světě.
 • 1979 – uvedení původní dámské vůně Ivoire de Balmain z rodiny chypre-květinovo-ovocných.
 • 1982 – úmrtím Pierra končí jeho role hlavního návrháře a vlastníka firmy. Zahájení konfekční výroby.
 • 1993 – hlavním návrhářem se stává Američan Oscar de la Renta.
 • 2002 – Oscar de la Renta uvádí svoji poslední kolekci pro Balmain.
 • 2002 – 2003 – uměleckým ředitelem je Laurent Mercier.
 • 2003 – na jeho místo nastupuje Christophe Lebourg.
 • 2006 – umělecké vedení přebírá Christophe Decarnin. Obnovuje legendární klasiku a dodává jí rockový a smyslný styl.
 • 2008 – uvedení orientálně květinového dámského parfému Ambre Gris.
 • 2009 – k Decarninovu týmu se připojuje mladičký Olivier Rousteing.
 • 2010 – uvedení pánského parfému s glam rockovou elegancí Carbone de Balmain z rodiny pižmovo-kořeněno-dřevitých.
 • 2011 – Olivier se stává kreativním ředitelem. Decarnin přebírá Balmain Design studio.
 • 2012 – v lednu podepisuje Balmain smlouvu s francouzskou firmou Interparfums na výrobu a distribuci parfémů a jako první uvádí na trh novou verzi vůně Ivoire.
 • 2012 – zastoupení pro Českou a Slovenskou republiku získává společnost Apro Delta, s.r.o.
 • 2014 – vzniká orientálně-květinová dámská vůně Extatic.
 • 2015 – Olivier tvoří kolekci pro H&M.
 • 2015 – uvedení pánské vůně Balmain Homme.

Zdroje:

https://revivaljewels.wordpress.com/2013/03/26/thailands-queen-of-fashion/
http://yesterdaysperfume.typepad.com/yesterdays_perfume/2008/11/vent-vert-by-ba.html
http://balmainperfumes.blogspot.cz/2014/06/ivoire-de-balmain-c1979.html
https://cs.wikipedia.org/wiki/Hlavn%C3%AD_strana