Vůně Cartier La PhantereVůně Cartier La Phanthére

Zrození stylu Cartier

Pierre Cartier na první cestě do RuskaFrancie, Paříž, ulice rue Montorqueil. Místo, kde se z mladého učně zrodila monumentální osobnost, patřící ke špičce ve svém oboru. Louis – Francois Cartier. Francouzský klenotník, který roku 1847 převzal dílnu od svého mistra a založil svou vlastní firmu s názvem Cartier. Pro svůj nesporný talent, originalitu, preciznost a vytříbený vkus si záhy získal obdiv šlechtických příslušníků i světoznámých celebrit. Jeho luxusní kousky uspokojovaly královskou rodinu a byl právem označován za Joaillier des Rois, Roi des Joailliers – klenotník králů, král klenotníků.

Mezi jeho zákaznice patřily takové osobnosti, jako císařovna Eugenie či neteř Napoleona, princezna Mathilda.

Věhlas šperků Cartier se dostal brzy do všech zemí, kde proudila královská krev a firma Cartier se stala nejprestižnějším klenotnictvím na světě.

Cartier z kolekce La PanthereCartier z kolekce La Panthére

O celosvětovou popularitu se zasloužili také jeho vnuci, Louis, Pierre a Jacques, kteří rodinnou firmu převzali a úspěšně pokračovali v budování jména.

Cartier - rodinné foto

Byl to právě Louis, který vdechl firmě novou vizi. Inspirován Indií navrhl kolekci šperků zahalenou mýty a legendami. Dvacet takovýchto kousků představil v roce 1913 v New Yorku. Výstava na 5th Avenue udělala obrovský dojem, když odhalil neuvěřitelnou rozmanitost svých vzorů volně vtažených do indického umění.

Cartier tak získal od Indie povolení, využívat jejich symboly a tajemství, a otevřela se mu cesta vyvážet zboží do islámských zemí.

Cartier cesta do Indie L ´ODYSSEEStále silnější a rostoucí firma Cartier se nepyšní pouze výrobou luxusních šperků. Již v roce 1920 uváděla na trh exklusivní lahvičky zdobené zlatem a drahokamy, ve kterých si dámy z vyšších vrstev uchovávaly vonné esence. O několik desítek let později rozšířila své působení a světlo světa spařil první parfém s názvem „ Must de Cartier“. Uvedením na trh začala nová éra a značka Cartier se dostala mezi špičku nejen v odvětví klenotnictví, ale i parfémářství.