Již posedmé vyhlásil časopis Žena a život soutěž o nejkrásnější vůni a flakon letošního roku. O titul se ucházelo celkem 45 vůní ve 4 kategoriích, a to Dámská vůně Prestige, Pánská vůně Prestige, Dámská vůně Popular a Pánská vůně Popular. Všechny vůně také mohly získat titul Nejkrásnější flakon roku 2015.

Hlasovaly jak čtenářky Ženy a život, tak i odborná porota, ve které letos zasedli modelka Pavlína Němcová, herečka Zuzana Stavná, vizážistka Pavlína Křížová, režisérka Irena Pavlásková, fotograf Richard Nowak a kosmetická redaktorka Ženy a život Barbara Juzlová.

V kategorii Dámská vůně Prestige se podle čtenářek stala Vůní roku Si EDT od Giorgia Armaniho, zatímco podle poroty to byla Chance Eau Vive od Chanelu.

V kategorii Pánská vůně Prestige to u čtenářek vyhrála vůně Eternity Now od Calvina Kleina a u poroty Balmain Homme od Balmainu.

V kategorii Dámská vůně Popular mezi čtenářkami zvítězila Femme Icon od Avonu, u poroty Bellflower Tangerine Pink Pepper od Korres. U pánských vůní v kategorii Popular vyhrál u čtenářů Adidas s Born Original For Him a u poroty Beyond od Davida Beckhama.

Parfémem s nejkrásnějším flakonem se u čtenářek stal La Panthere Légere od Cartiera, u poroty Decadence od Marca Jacobse.

Večerem v barokním Colloredo-Mansfeldském paláci provázeli herci Jana Plodková a Petr Batěk a na violoncello hrála Tereza Kovalová. Partnery slavnostního vyhlášení se staly firmy Preciosa Beauty, Akcent, Stock se značkou Baileys, Diparlux se značkou Guerlain, cukrová vata.eu a Muzeum čokolády v Táboře a Coccinelle a catering zajistil Hotel U Zlatého stromu.