Naomi v kampani Agent Provocateur 2015

Její kariéra trvá již přes třicet roků a současně je více žádaná než kdykoli dříve

15.12. 2014 byla odhalena jako tvář Burberry společně s další super modelkou, o 20 let mladší Jourdan Dunn

16.12 2014 se odhalila pro značku Agent Provocateur

Byla vybrána aby ukázala, že žena v jakémkoli věku, může být okouzlující

Naomi Campbell (44) poprvé - Agent Provocateur

Naomi odstartovala svoji kariéru v 15 letech, podobně jako ostatní modelky. Jako jedna z mála však patří, celých třicet roků, k nejžádanějším v branži. V případě modelky Naomi je přívlastek „super“ více než oprávněný.

Chcete pro toto tvrzení nějaký důkaz? Tento týden byla představena, jako hlavní tvář, hned ve dvou kampaních luxusních značek. A to ještě není konec týdne.

V pondělí zveřejnilo Burberry svoji kolekci jaro-léto 2015, kde byla odhalena jako tvář kampaně společně s Jourdan Dunn. Již v úterý se odhalila pro značku Agent Provocateur.

Naomi Campbell je žhavou módní ikonou a tak není divu, že Agent Provocareur pro uvedení nové „vysoko-oktanové“ kolekce luxusního spodního prádla vybral právě Naomi. Za dohodou stojí kreativní ředitelka Sarah Shotton.

„Je skvělé, že ve 44 letech Naomi zazáří v nové kampani. A právě pro to byla vybrána.“

Znalci spodního prádla znají tvorbu Agenta Provocatéra, který má poslední slovo v sexy stylu. Proč ho tedy nedopřát sobě i svému partnerovi?

"Agent Provocateur dokazuje, že krásné spodní prádlo ocení každá žena, a že je pro všechny ženy bez rozdílu věku.“

Naomi se má stát novou femme fatale, nyní s přívlastkem „rtuťovitá“, s instinktem zabijáka a v duchu vizáže značky.

Kampaň nafotila a režírovala bývalá modelka Ellen von Unwerth, která se specializuje na focení ženských aktů.

Sarah říká: "Naomi a Ellen jsou ideální, protože obě jsou tak silné, individuální osobnosti. Naomi je skutečná žena Agent Provocateur, vtipná, nádherná a sebevědomá."

Celou kampaň můžete zhlédnou na agentprovocateur.com

Naomi Campbell podruhé s Jourdan Dunn (24) - Burberry

Teprve podruhé se ukázala v kampani Burberry a to po dlouhých 13 letech, ve které fotila po boku Kate Moss. Od pondělí ji můžeme vidět na videu, kde pózuje v řadě barevných kabátů a šatů, s charakteristickými kostkovanými taškami, nyní s o 20 let mladší britskou modelkou Jourdan Dunn.

Kampaň opět vznikla pod taktovkou Christophera Baileyho, který na molo modelky přivedl, a které se jako vždy postavili před objektiv fotografa Mario Testina. Vše za doprovodu britské kapely George Barneta a George Le Page.

“Maria znám již třicet let a pracovat s ním je vždy radost. Díky tomu je focení vždy klidné a plné pochopení. Jeho fotografie jsou okouzlující. Také práce s Jourdan byla výborná. Užili jsme si hodně legrace“, řekla Naomi.

Zajímavé bylo i poněkud netradiční setkání Naomi a Jourdan. Jak vzpomíná v rozhovoru ve Vouge: „Zrovna jsem byla na uvedení Top line Kate Moss, stála jsem polonahá v šatně, když tu přiběhla Naomi. Najednou mě přede všemi objímá a říká, že si musíme zajít na oběd.“

A je tu ještě něco. Hodně lidí pomohlo Naomi v její životní cestě. Nyní pomáhá ona ostatním. „Nelson Mandela mi vždy říkal:“ "Použij svoji osobnost pro dobro ostatních lidí.“

„Cítím, že nyní, více než kdykoli předtím, mohu pomáhat a snažím se to dělat jak nejlépe umím.“

A zdá se že ano. Pomohla vybrat miliony pro pomoc po zemětřesení na Haity, po hurikánu Katrina a nyní zahájila kampaň #CrushEbolaNow, kde společně s dalšími osobnostmi získává prostředky a vzdělává lidi v boji proti šíření Eboly.

Zdroj: Dailymail.co.uk., Agentprovocateur.com, burberry.com; MP