Práce ve službách znamená, že se s lidmi každý den bavíte. Znáte jejich radosti i starosti. Vnímáte jejich každodenní problémy a jak se vyvíjí během času. V Sensualité Beauty se snažíme svým zákazníkům pomoci, jak nejlépe dovedeme. Proto jsme s nadšením přivítali do našeho týmu novou posilu,

terapeuta Petra.

terapeut Petr

Petr Věrný je jedním slovem nadšenec. Je posedlý studiem lidského pohybu a zdravého životního stylu. Svoji praxi vykonává už 17 let.

 

 

A co si pro vás přichystal?

Nejoblíbenější u klientů jsou sice masáže, které pomohou s akutním problémem, ale už tolik neřeší problémy chronické. 

Ideální je pracovat s pohybem těla komplexně.  V těle vše souvisí se vším. I ty nejjemnější spoje mohou zásadně ovlivnit stav a bolesti pohybového aparátu. Stačí si vzpomenout, jak se cítíme při obyčejné chřipce, když nás bolí každičký kloub. Nevíme, jak si lehnout, nemůžeme dlouho stát... ale víme, že to brzy přejde.

"Lidský organismus funguje jako celek a žádná část se nedá vyčlenit."U chronických potíží s pohybovým aparátem pracujeme s metodami, kterými připomínáme mozku přirozené držení těla. Mozek má zakódované ideální postavení kloubů a páteře, ale vlivem sedavého životního stylu a přetěžování si vžívá špatné pohybové vzorce. Správným cvičením můžeme tyto vzorce zase napravit.

Stav pohybového aparátu zrcadlí i stav vnitřních orgánů.


Například počínající potíže s dvanácterníkem se projevují bolestí v oblasti beder. Prací se stabilizačním systémem upravujeme nitrobřišní tlak, a tím podporujeme sebeozdravné procesy těla a tedy i nápravu zmíněného dvanácterníku.

Petr pracuje s tzv. somatickým přístupem. To znamená, že se nesnaží klienta silou natlačit do ideálního pohybového vzorce, ale umožňuje jeho nervové soustavě, aby si ideál pohybu našla sama.

Jaké techniky Petr používá?

Každý klient má zcela jiné problémy, proto je základem individuální přístup. Po vstupní konzultaci Petr vybírá tu nejvhodnější metodu pro dané potíže. 

Nedivte se, že když přijdete například s problémy šíje, budete se věnovat hlavně břichu a pánevnímu dnu. Tam totiž mohou Vaše bolesti ve skutečnosti vznikat. Petr je díky svým zkušenostem schopen odhalit zdroj Vašich potíží. Cesta může vést i přes meditaci, protože spousta potíží začíná v hlavě.

"Dobrý pocit z masáže lze udržet správným cvičením, vyváženou stravou a péčí o svou mysl."

jóga s terapeutem

Petr Vám může doporučit cvičení jógy, pilates, spirální stabilizace, čchi-kungu nebo vývojové kinezilogie. K nápravě používá Dornovu metodu, tejpování a měkké techniky. 

Jak Petr začal se svou praxí?

Petr se zajímá o tělesný pohyb už od dětství. Vždy ho fascinovala příroda a aktivně sportoval. Jeho cesta k lidskému tělu vedla oklikou přes tělo zvířecí. Vědomosti o pohybovém aparátu nejprve sbíral na střední veterinární škole, kde se zabýval výživou a zejména pohybem koní a psů. Z "psího fyzioterapeuta" přesedlal na lidského. Vzdělával a stále se vzdělává v oblasti masáží a „body & mind“, tedy ve zdravotní tělesné výchově. 

Zájem o jógu a bojová umění ho přivedl také k buddhismu. Absolvoval i výcvik „učitele dhammy“ v thajské lesní tradici. Je učitelem reiki. Jeho služby jsou celostní a komplexní.

Další článek v blogu